09.01.2018 ÇARŞAMBA BURSA

09.01.2018 ÇARŞAMBA BURSA

1.Ayak: Son yarışlarında pek istediğim başarıları gösteremese de bugün için istediği pist koşullarını yakaladığını düşündüğüm, uzun mesafeye ilk defa çıkacak olan KATISFACTION (2) denk grupta ilk şansı alıyor ama yarışın temposu yükselir öndekiler son metrelerde bocalamaya başlarsa son günlerde çok iyi duruma geldiğini öğrendiğim FREE GIRL (6) ile son yarışını kazanırken gayet başarılı bir performans ortaya koyan COOL BULLET (9) çok ciddi rakip olurlar. Herkes Kurtel'lerin IRRSISTIBLE (4) den bahsediyor ama onu yazarken BEACH LIFE (3) yazmamak olmaz. Son olarak NIGHT FALL (1) diyelim, sırf Agf de yüksek diye ekleyelim bu yarış zor ve böyle tutulan atlar bende çıkmıyorsa da iyi koşmaları muhtemeller içinde.

2.Ayak: Bursa'da koştuğu son Handikap 14 yarışta SÜBYE ve DÜNÜR'ün hemen arkalarında koşuyu bitirmiş olan ALTINONUR (1) o gün altıncı olduğu için pek dikkat çekmemiş, altıncı olmuş iki rakibine geçilmiş bugün nasıl geçecek diye geri plana atılmış ama o yarışı bugünkü şartlara taşıyıp yeniden koşturduğumda çok şanslı görünüyor. Rakipleri 4 kilo 5 kilo fazla ile koşarken bu safkanın azda olsa kilo düşmesi , yarış içinde 1 kulvardan çıkıp öne gelmek için çok mücadele vermesine rağmen bariyerde sıkışıp en geriye düşmesi, oradan yeniden toparlanıp öndekileri yakalaması ve sondaki atakları hepsi oldukça iyi. Bugün kulvarı 7 ve daha kolay gelip yerini alacak sonlarda Danyal Kaya iyi bir sprint mesafesi ve yeri ayarlarsa büyük ihtimalde koşuyu kazanacak. SÜBYE (5) de Murat Gündüzeli, DÜNÜR (7) de Nevzat Avcı ikisininde son yarışları iyi yazmamak olmaz derseniz yanlarına son yarışlarını ilk iki sırada bitirmiş ALLIYARİM (3) ve HIZLI ASİYE (4) de ekleyin derim. Ben kendi ufak kuponumda Altınonur tek yazdım ama sağlam oyuncular bu beş ismi beraber değerlendirsin.

3.Ayak: İstanbul'da son uzun mesafeli yarışında oldukça iyi koşan AYÇANAZ (6) bugün Bursa'da iyi bir grup denk getirdi ve geçebileceği rakiplerle koşuyor. Kısa mesafedeki yarışlarını ben baz almıyorum, uzunda üç koşu önce burada favori verilen Tambora yı geçtiği koşuyu bir kaç kere seyrettim, o kadar koşarsa gerçekten şansının yüksek olduğunu düşünüyorum. TAMBORA (5) o koşudan sonra faormunu yükseltmiş iki üçüncülükten sonra birincilik gelmiş. RENGÜL (8) ün daha beş gün önce ekürisi ile beraber birincilik mücadelesi oldukça iyi. Önde yarışı kabul ederse SULTANHAN (9) şanslı olur ve ekürilerden BESSEY (1) ilavesi ile koşuyu yine beş isimle geçeceğim. 

4.Ayak: İki eküri ERDURAN ve FIRATIN ÖFKESİ ikiside ıslak pistlerde iyi koşan isimler. ERDURAN önde yarışı kabullenip kaçacak ekürisi biraz daha sabırla bekleyip yarışın gidişatına göre yerini, zamanını belirleyip sondaki sprintiyle ekürisini ve diğer rakipleri geçmeye çalışacak. Erduran çok kötü giden totosunu Tambora'ya yarım boyla kaybettiği yarışla değiştirdi ve ikinciliği ile dikkat çekti. O gün 60 kiloydu bugün 2 kilo eksik 58'e düştü. Hayatı boyunca 5 birinciik alan safkan hepsini Bursa'da gerçekleştirmiş ve Tolga Yıldız ile iki kere kazanmış. Ekürisininde uzun mesafeli yarışlardaki başarısı ortada. 1800 ve üzeri mesafelerde gayet iyi koşan bu safkan ekürisi durursa devreye girebilecek durumda. Biri kaçar biri sonradan gelir yarış iki ekri arasında geçer düşüncesindeyim.

5.Ayak: Yarışın büyük favorisi AMAZING LOVE (2) Yamak 1 yarışında Danyal Kaya ile kağıt üstünde detaylı çalışınca çok şanslı durumda görünüyor. Bu Royal Abjar yavrusunun son kazandığı koşuya bakıyorum Kocaeli'de Murat Gündüzeli ile kendini birinciliğe atarken rakiplerine hiç şans tanımamış. Bir yarış önce Black Adler'e geçilmiş ama o yarış bile bu grubun bir tık üstünde görünüyor. Ama bu safkan bazen o kadar alakasız koşuyor ki sanki o at değil de başka bir at çıkıp koşuyor çok başarısız sonuçlar alıyor. Bugün % 60 Agf yakalamış safkanı geçirtebilirsek bu altılı para yapar düşüncesindeyim. Bu safkan arakip gördüğüm öncelikli isim DIVINE BEAUTY (5)..Her yarışında bir şanssızlık yaayan ama form durumu gayet iyi olan safkan hemcinsleri yanında rakibine göre uygun kilosu ile bence şansı yüksek bir isim. Birde yazılabilecek son yarışına göre çok kilo düşen IMMORTAL LIFE (8) var gibi görünüyor ama tek yazanlara da neden tek yazdı denmez. Ya tek atıp Danyal Kaya ya güvenilecek ya da üç atla cazip sonuç beklenecek.

6.Ayak: Son ayakta da ben uygun kilo ile koşacak iki ismi ön plana çıkardım. Başta WEST GROVE (8) daha sonra ÖMER COOPER (7) öncelikli olarak şans verdiğim isimler. Son yarışları gayet iyi bugün kilo avantajı yakalamış bu ikiliyi ufak kuponlar değerlendirip ikisini yazıp son ayağı geçebilirler. İki tekli veya geniş oyun oynar son ayak kalabalık tutarsak QAVIY (1), İMZA (11), BABADİNO (2) ve KAPTAN ABİ (5) ilavelerini öneririm.

BURSA ALTILIM
1.AYAK:
  2.6.9.4.3.1
2.AYAK:   1.
5.7.3.4
3.AYAK:   6.5.8.
9.1 
4.AYAK:  
3-ERDURAN
5.AYAK:
  2-AMAZING LOVE

6.AYAK:
  8.7.1.11.2.5

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- 
Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments