05.01.2018 CUMARTESİ İSTANBUL

05.01.2018 CUMARTESİ İSTANBUL

1.Ayak: Tay yarışları olunca biraz heyecan duyuyor acaba sürpriz olurmu, altılı cazip bir ikramiye verir bizde bulurmuyuz diye heyecanlanıyoruz. Tabi bu durumda bizden önce bu tayları görmüş saatçi arkadaşlarımızın düşünceleri ön plana çıkıyor, onlardan görüş almadan kurgu yapmıyoruz. İstanbul'da bu yarış için en çok konuşulan isim CAPTAIN MORGAN (3) çok iyi bir hazırlık devresi geçirerek buraya kadar sabırla bekledi, burası hedeflendi. Çok seri bir tay olduğu çıktığı gibi liderliği alacağı, sonlara kadar direnip geleceği konuşuluyor. Yine orijin olarak çok kuvvetli FIND THE WAY (4) düzenli çalışan ve usta atlar gibi galoplarında gayet iyi dereceler çıkaran bir isim. İç pistte yaptığı akışlı canlı çalışmalarından sonra sentetikte bir iş yapan ve hiç üzülmeden gezinti şeklinde dönüp gelen BAYRAMHAN (2) Şartlı 1 olduğu için buraya yazıldı. Behramkale'nin Anneden kardeşi Safkan kapalı kutu kimse bir şey bilemiyor, sentetikte ne koşar tahmin edemiyor. Burada olmazsa Kocaeli'ne, Bursa'ya gider kaba kumda çok daha iyi performans sergiler aklımızda olsun. Bu üçlüden sonra Bursa'da ki arkadaşların özellikle önerdikleri ICE BOX (5) ve OĞLUM HİKMET (6) mutlaka kuponuma yazacağım. İkisinin de buraya hazır geldikleri ve sentetikte biraz koşarız derlerse çok iyi işler yapabilecekleri söyleniyor. Diğerleri içinde gelmez diyemem başta bu beşli ama iki tekli oyun yapabileceğimiz için yer kalırsa HEPSİ düşünülmeli.

2.Ayak: Son işini Uğur Polat'la yapıp, kolay şekilde 37-24 derece gerçekleştirip bu koşuya çok hazır gireceğini gösteren URASHAN (5) kalite olarak bir gömlek üstün olduğu rakipler yanında binicisi çok eksik bir biniş göstermez ise kazanacaktır. 63 kilo ile katıldığı yarışında Akın Sözen ile pek uyum içinde olamayan, verdiği aradan da etkilenmiş görünen safkan ondan önce katılığı Grup 2 koşuda Uğur Polat ile güçlü rakipler yanında hiçte kötü koşmamıştı. İki yarış önceki altıncılığında son dördüncülüğüne göre daha iyi derece gerçekleştirmiş olan safkan günün alternatif teklerinden biri olur. At yazınca çok at yazmak gerekir kalabalık tutmam gerekir, genelde kurgularda da kalabalık tutulan bir ayağı tek yazayım avantaj alayım diye düşündüm riski burada alıp URASHAN TEK yazarak altılıyı kurdum.

3.Ayak: LAGUNA (4) çok kaliteli ve karakterli bir safkan. Maidenden çıkarken oldukça beğenmi kazanmıştı sonra Şartlı 4 te startta da 2 boy kadar oyalanmasına rağmen gösterdiği mücadele çok iyiydi yarım boyla kaybetmişti. Bugün Selim Kaya binecekti ama raporlu olunca bir önceki koşuda Urashan ile tek yazdığımız Uğur Polat safkana biniyor. Ben bugün safkanı kuponumda tek bırakmadım üçlüye yeni dönen bu isimler arasında zor kazanıyor gibi gözükse de hep oynadığım ANATOLIAN PEARL (1) ve bugün takı değişikliğine gidilen MY BLITZ (7) ilavesini yaptım.

4.Ayak: Diğer Şartlı 1 koşuda MEGALADON (3) sahanın en çok konuşulan ismi. İstanbul'da gayet iyi şekilde hazırlanan ve galoplarında bile yanındakilerle mücadele eden onları geçmek için hırslanan safkana Selim Kaya binecekti, raporlu olunca yine Uğur Polat deklaresi yapılacak. Selim raporlu olunca tüm yarışlar Uğur Polat'a döndü ama yapacak bir şey yok bu safkanın bugün beraber koşacağı kendisine göre hazır görmediğim rakipleri yanında ilk koşusunda birincilik almasını bekliyorum.

5.Ayak: Gayet tehlikeli bir Arap yarışı... Favori gördüğüm ULUKIZ (7) İlker Soyad ile son iki yarışını kazandı. Bugünde birincilik için oldukça iddialı olarak sahada olacak ama yine kendisi gibi Kaizbert temsilcisi olan ÖNCÜPINAR (4), seri birincilikler alan çok formda isim VARLIKLI (8), Tolga Yıldız'ın bineceği ekürilerden AMANKAYA (1), son yarışında çok önerilen SANBERK (6), yarış süratli gideceği için sonda etkili gelebilecek DERİNSULTAN (2) şanslı isimlerdir.

6.Ayak: Son ayakta aynı beşinci ayak gibi az atla geçilecek bir yarış değil. Zaten yarış kazanma özürlü ZAZAHASAN (7) nın Agf de önde olduğu yarıştan ne hayır gelirki... Devamlı yazdığım CAMGÖZ (9) bugün yine istediği tempoda yarışı sürdürebilirse etkili koşacak. AZANT (4) bu sene mesafeler uzadıkça etkili olacak kapasiteye sahip. ÇAKMAKŞAH (1) son iki yarışında bocalamış olsa da bugün altılıyı cazipleştirebileceklerden biri. ZEBERCET (12) en sonunda kazandı kendide rahatladı bizde rahatladık bugün kuponlarda düşünülmeli. Ekürilerden AKHARMAN (3) ve verdiği araya rağmen SOKAK KRALI (10) sonraki ihtimaller.

İSTANBUL ALTILIM
1.AYAK:
  3.4.2.5.6
2.AYAK:   5-URASHAN
3.AYAK:   4.1.7
4.AYAK:  
3-MEGALADON
5.AYAK:
  7.4.8.1.6.2
6.AYAK:
  9.4.7.1.12

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

Yorumlar  

#1 mehmet 07-01-2019 13:36
Ufuk abi uyelik icin bana vatsaptan msj atarmisin abi suan aktif edebilirmisin abi numarama msj atarmisin abi bende geceyim

You have no rights to post comments