02.01.2018 ÇARŞAMBA BURSA

02.01.2018 ÇARŞAMBA BURSA

TURGAY BAŞKAN: Hayatının ilk yarışında, Mayıs ayında, Mehmet Kaya ile dördüncü olan safkan arkasından kısa süreliğine tedaviye alınmış, her tayda çıkan kemik sorunu giderilmiş, düzgün idmanları neticesi yeterli form tutup Aralık ayı sonunda katıldığı Maiden yarışta üçüncü olmuştu. Erhan Yavuz idaresinde katıldığı o yarışta buradaki kıdemli Maiden, Always On My Mind'ın önünde yarışı bitirirken, başlarda yarışa adapte olmakta zorlansa da son metrelerde gayet etkili ataklar gerçekleştirmişti. Bugün Ferdi Kabadayı ile son yarışına göre kilo avantajıyla koşuya katılacak olan safkan son işini de bu aprantisi ile yapmış ve 39.4-26.2 rahat bir derece çıkarmış. Öğrendiğim kadarı ile sıksa dereceyi aşağılara çekebilecekken fazla üstüne gidilmemiş. Anneden 15 yarış koşup 5 tane kazanmış, kazandıklarının içinde Grup koşuda olan Pantha Rei'nin kardeşi olması nedeniyle kalitesine inandığım safkandan bu sefer çok daha etkili bir yarış, öne erken gelme ve birincilik bekliyorum. Alternatif tek adayım olup yarışın diğer şanslıları ile beraber geniş kuponumda değerlendirdim.

BAĞLAM: Bu yarıştaki rakiplerinin son yarışlarına göre çok kilo almaları bu safkanın şansını oldukça arttırıyor. Son yarışında Allıyarim kazanırken onun 1 saniye arkasında dördüncü olan, baş baş burun biten ikincilik mücadelesinden sırf yarışın başlarında iyi bir yer bulamaması yüzünden dördüncü ayrıldı. Bariyer dibinde kalması, dışındaki safkanlara göre dezavantajlı olmasını sağlarken, yinede verdiği mücadele gayet iyiydi. Bugün Deniz Yıldız ile yerini erken bulur, birde dış kulvardan sprint yerini ayarlayabilirse kazanmaması için bir neden göremiyorum. Yinede zor bir at olduğunu düşünüyor, yarış içindeki tempo ağır giderse zorlanabilir diyor çok at yazıyorum. Öncelikli rakipler ENERGİN ile ekürisini de çok tutmama rağmen DÜNÜR diyelim diğerlerini geniş kuponlara düşünelim.

PRINCESS RIO: Hr yarış oynadığım bir at ben yazmadımmı nasıl kazanıyor buna en güzel örnek PRINCESS RIO'da var. TAkıları deitirdiler artık iyi koşar dedim notlara ekledim, iki yarış yazdım kötü koştu, sonrakinde yazmadım büyük favoriyi geçti kazanmayı başardı bizi de yatırdı. Bu grupta sivrilen bir at yok hepsi vsat bu safkanda yine birincilik için iddialı ama biz yazdıkya şimdi kötü koşma ihtimali yüksek o yüzden bütçe ölçüsünde çok at yazmaya çalışalım.

ARKANSAS SOUL: Son ikinciliğinde Kocaeli'de bugün koşacağı 1900 metrede gayet etkili bir performans ortaya koyan safkan 61,5 kilo le startta 5 boy kalmasına rağmen Yıldızhan Star, Win For Me, İpekkız, Kupalım, Red Rebel ve buradaki rakibi Gözüm Kaldı'yı kolay geçmişti. 55 kiloya dşmüş sıkleti ve Tugay Alıcı'nın eniden safkanın üzerinde olması avantajıyla, koşunun temposunun kendisi için avantajlı olacağını düşündüğümden bugüün en güvendiğim safkan olarak kuponumda tek bıraktım.

EKSİK ETEK: Son Maiden yarışında Pirncess Rio arkası ikincilik yaparken yarışın başlarında hiç acele etmeden bekleme yapmayı tercih eden safkan, bugün kazanmaya çok yakın görünüyor.  Sırf % 60 ın üstü Agf oranı yüzünden korkuyor bu tür Agf lerin başına gelen şanssızlıkların gelmesi ihtimalini göz önüne alarak yyazarsanız yanına LADY MYTHICAL öneriyorum.

BURSA ALTILIM
1.AYAK:
  6 / 4.5.7.8.9
2.AYAK:   9.4.2
  / 1.6.5.7.8
3.AYAK:   1.2.5.3
  / 4.7.6
4.AYAK:   3-ARKANSAS SOUL

5.AYAK:
  8-EKSİK ETEK
6.AYAK:
  1.2.6.7.8.4

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

Yorumlar  

#2 murat 02-01-2019 16:12
Geşmiş olsun mahmut kısmet istanbul 'a artık
#1 Hayri Kul 02-01-2019 15:05
senin 3 teki aldım diğerlerini kapadım oynadım başkan 2 misli yaptık altılıyı

You have no rights to post comments