28.12.2018 CUMA KOCAELİ

28.12.2018 CUMA KOCAELİ

İlk yarışında yarış tecrübesi olmadığı için yarış içinde bekleneni tam veremeyen ve içe yatan SEFER USTA çok iyi bir kan olup ikili ve çifte oynayacaklarca değerlendirilebilir.

Yedili plase ayağında Ali Kaçmaz ile iyi bir ikili olan RINALDO (5) son iki Handikap yarışı iyi koşup kazanamadı ama bugün 54,5 kilo ile çok uygun bir sıkletle koşuyor. Safkan için bu pist sorun değil, her yerde koşuyor ve bugün için yalnızca son yarışını gayet iyi koşup kazanan SAVAŞ ATI (4) ile beraber yarışacak olması sorun yaratabilir. Yedili plaseciler bu iki ismi değerlendirsin.

1.Ayak: İnsanı ders çalışırken zorlayan koşulardan biri... Her türlü çalışma başka bir atı ön plana çıkarıyor. YaArışın gidişatının nasıl olacağı sonucaetki etmesi açısından önemli. QAVIY (9) ile başlayıp BLACK ADLER (4), EMPEROR SION (1), ROYAL CAPUCCINO (7), CAPTAIN STEEL(8), RASİMBEY (3) ve BALYECİ SALİH (5) yazıp kalabalık tutuyorum.

2.Ayak: Çok sık koşmayan ama koştuğu her yarışta kendini yarışa verip mutlaka iyi sonuçlar alan FAST NAVY (1) bu pistteki son Kısa Vade yarışında yarım boyla ikinci kalmış ama her zaman olduğu gibi yarış içi mücadelesi ile beğenilmişti. Tam mesafesinde koşacak safkanın İstanbul pistinde yapmış olduğu işleri de gayet tatminkar olup bence ufak kuponlarda tek olarak kullanılabilir. 70 günlük arası olmasına rağmen Bursa'da yapmış olduğu hazırlıklarında oldukça iyi dereceler çıkaran GRAY TAIL (8) bana çok öneriliyor ve nefes sorunu olmasa normal zaman aralığında koşsalar kazanırdı şimdi mutlaka kuponunda olsun deniyor. Bugün yirmi üç gün sonra yeniden piste çıkacak olan uygun sıkleti ve Müslüm çelik faktörü ile yarış içinde kolay tempoda koşuyu sürdürebilirse ROCKABYE (7) koşunun üçüncü şanslı ismi olur.

3.Ayak: Handikap 15 yarışta Muzaffer Can'ın Başseklavi'nin kardeşi olan safkanı CANIM BABAM (3) çok forma girmiş görünüyor. Şartlı 4 koşuları kazandıktan sonra Kısa Vade koşuda 1200 metrede elde ettiği ikincilik Erhan Yavuz'un sprint mesafesini doğru ayarlayamamasından kaynaklandı, çok kolay gelip son 300 de Biana ile uğraştı onu atlatmadı hırslandırdı ve sonlarda dışından geen burada koşmayan Fırtına Toynok'a geçildi. O gün için Biana'yı erken atlatsa ve biraz avans almış olsa belki sonda geleceklere dayanacaktı ama BİANA (2) da o gün verdiği mücadele ve inatçı karakteri ile dikkat çekti. O yarışın çok kolay dördüncüsü olan ZAZAHASAN (6) ise bugün çok kilo düşmüş durumda ve Müslüm Çelik binmesi tabi ki büyük avantaj. Bu üçlüyü yazalım geçelim.

4.Ayak: Kilo farklılıkları yarışın sonucunu tamamen etkileyecek gibi görünüyor. Geçen haftaki yarışında yarış doğru son dakikalarda TULYARBABA (4) için oldukça iyi haberler almıştım, yarışı kazanacak diye çok konuşulmuştu. O gün olmadı ama bu sefer ortada kalmış kazanması için zorluk çıkarmayacak kilosu ile başa yazılması gereken isimdir. Uygun kilolular HABERLİ (6) ile KILIÇSOY (7) daha sonra ekleyip 62 kilo olmasın arağmen VELİAHTIM (3) ilavesinide yapacağım. Aslında bu ayağı kapamayı istiyorum hepsinin geliri var devamında FIRATIN ÖFKESİ (2), ZEYTİNBAĞI (1) ve KAZVAN (5) ekledim.

5.Ayak: İstanbul yarışlarının ardından Kocaeli'de Müslüm Çelik ile başarılı bir kum yarışı koşan RHYTHM CHOREOGRAP (4) bugün yine aynı jokeyi ile koşuyor. Son yarışında verdiği ara nedeniyle nefes sorunu yaşamış bu safkan, önde liderlik mücadelesi yapıp son metrelere kensini saklayamayan bu safkan  görünen o ki bugün çıkar daha uygun tempoda gider yakalanmadan bitirir. Bu Maidendeki rakipleri bu safkanı önde zorlayacak potansiyelde isimler değiller. Dileyen bu safkanıda tek düşünebilir... Yanına rakip aradığımızda ilk etapta yanına son koşusundak altıncılığı anlamsız bugün erkenden öne düşebilecek, Dil bağı takılması avantajına KUZEY HAMZA (3), koşu tecrübesi en fazla olan isim VALBUENA (5), ekürilerden SOUL MATE (8) ekledim. çok geni şkuponunuz var ve buaraya at yazayım yerim bol diyenlere BEYAZ BODRUM (1) ile EMBABBE (2) öneririm.

6.Ayak: Tolga Yıldız'lı AHMİN (4) son günlerde iyi koşuyor ama kazanmayı beceremiyor. Son yarışında bu safkana en çok binen Tolga Yıldız ile gayet iyi bir mücadele göstermiş, startta da kalınca son metrelerde beklenenin bir tık altında performans sergilemişti. Bugün 3 kilo aldı ama Şartlı 3 koşuda uygun rakipler yanında kazanır görüntüsü var. At yazınca zaten çok at yazmak lazım ona da bütçe yetmeyecek o yüzden tek düşünmek en mantıklısı.

KOCAELİ ALTILIM
1.AYAK:
  9.4.1.7.8.3.5
2.AYAK:   1 
/  8.7
3.AYAK:   3.2.6
4.AYAK:   4.6.7.3

5.AYAK:
  4.3.5.8 
6.AYAK:
  4-AHMİN

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments