26.12.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL

26.12.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL

1.Ayak: Bugüne kadar kazanmayı beceremedi belki ama AGERA (1) bugün için kazanabileceği bir grup yakalamış durumda. Yarış içine biraz yaramazlıklar yapan ve jokeyine tabi olmayan bir isim olsa da Özcan Yıldırım onun üstesinden gelecek diye düşünüyorum. En ciddi rakibi koştuğu iki yarışında kalitesini belli eden BAŞOK (2) gibi görünse de güçlü orijini ile uzun mesafe isteyen TORCULARIS (12) patlamaya hazır bomba gibi. Çok sık koşmasına rağmen DO NOT WORRY (13) de rakiplerin en ufak eksik koşmasında devreye girebileceklerden biri. Bu safkan geliyor yarış bitmiş oluyor bugün mesafe lehine. KAYIBEYİ (8) hayatının ilk yarışında çok önerilmişti Başok'la bereber koşmuş 5. 6. olmuşlardı bugün daha iyi hazırlandı şanslı olabilir.

2.Ayak: AYBARS (5) çok ilginç bir at. Koşuya adapte olmakta zorlanmaz daha dorusu rokluk yapmaz, sorun çıkarmaz koşucam derse bu yarışı da kazanabilir. Geçen koşusunda bu safkanın yanında size VESELY (8) vermiştim. Öndekiler durmayınca Vesely elinden geleni yaptı ama ancak dördüncü olabildi. Bugün yarışın sürati yine fazla olur, kalabalık grup iyi tempo yapabilecek isimler var ve yarış biterken adını duyabileceğimzi isimlerden biri bu safkan. Yeter ki öne kendini erken atsın gerisi kolay.. Yine TİNİZBEYİ (6) son başarılı yarışları ile kupona yazılmayı hakkederken safkanın son işinde çok iyi bir performans sergilediğini de öğrendim. Yine THEWORLDISMINE (11) içinde idmanlarında oldukça formda ve bu yarışa hazır olduğu bilgisi geliyor. Bugün pek tutulmuyor ama ENGEL YOK (10) bu mesafelerin atı ve her an kazanabilecek durumda. Aklımda kalmasın kuponda olsun dedim son olarak ANALUX (9) ekledim.

3.Ayak: Günün bence en zor yarışı. Benim gözümde hepsinin geliri var, et elemek istemiyorum. Sonlara doğru yarışı kısaltarak gittiğimizden bu ayak risk almaya değmez görünüyor. WORLD FAST (1) ve GRASHOF (4) benim değerlendirmemde ilk iki at olarak yer almasına rağmen FLYING ZEUS (2), ŞPİLDAT (5), NORŞİVAN (7), KAYI OVASI (3) ve DODO (6) sıralamsı ile hepsini kuponuma ekledim.

4.Ayak: Temmuz ayındaki Grup yarışının ardından verdiği arada çok iyi hazırlandığını 15 Aralıkta'ki 1500 metre mesafeli Kısa Vade 6 koşuda gösteren MADRABAZ (1) 60 kilo ile koşuyu forse edip virajdan sonra farkı açarak çok rahat birincilik almıştı. Bugün koştuğu rakiplere bakıyorum da bir tek ALEMİN KRALI (2) rakip olabilecek durumda, diğerleri için bu safkanı geçer demek içimden gelmiyor. Madrabaz normal şartlarda tempoyu koydumu kim olursa olsun dağıtır, takılanı darmadağın eder, onu bozmaya çalışan en geri gelir gibi görünüyor. Favori çıkacağından yana şüphem yok, Agf açılmadan yazdığım için belki de günün en çok oynana atı olacak ama ben Madrabaz Tek yazıyorum. "Cazip sonuç arayanlar Dileyen 1-2 yazabilir"

5.Ayak: Dişi safkanlara ait Şartlı 3 koşuda ufak sorunları giderildikten sonra iyi bir hazırlık devresi geçiren ve üstüne iki koşu yapıp bu yarış için eksiklerini tamamen kapatan, hayatının ilk koşusunu kazanarak kalitesini göstermiş ANANİYA (4) favorim durumunda. Safkan orijin olarakta değerlendirdiğimizde bugünkü rakiplerine göre önde görünüyor ama tabi ki böyle sorundan çıkmış, yarış görmüş isimlerin, bugün tam performans ortaya koyup koyamayacakları belli olmaz. SIRILSIKLAM (3) ın bu mesafede 1.20 ile kazandığı koşudaki performansı oldukça iyiydi. 1200 koşup bu safkanın derecesine yaklaşan bu grupta yok. Safkanın Camgöz arkası ikinciliğine göre kilo almış olması belki o yarış geçtiği Ananiya'nın şansını arttırıyor ama bu ikili ayrımsız kuponlarda olmalı düşüncesindeyim.

6.Ayak: Son ayak Maiden koşuda her geçen gün kendini geliştiren, formu tatminkar ama her yarış bu formunu gösterecek yarış karakterini ortaya koyamayan DARTH VADER (2) koşuyor. 2 yaşlı İngilizlerin nerede patlama yapacağı ve kendini göstereceğini çözmek imkansız. HAmmurabi'nin kardeşi olan safkana bugün Dil Bağı taktılar, Kapalı Gözlüğü çıkardılar. Bu etkenler olumlu etki yaparsa son ayak çok cazip şekilde kazanabilir. Ama koşuda ikidir çok önerilen ama kendini gösteremeyen GÖDEK (3) ile ikincilikler serisine devam eden ekürisi INVICIBLE BABY var. Bu ikili mutlaka çok etkili olacak ikiside koşuya ağırlık koyabilecek durumdalar.  Yine idmanlarında çok beğenildiğini öğrendiğim MATBAACI (7), aralıklı koşan ama son yarışı ile hazır olduğu havasını veren, kapalı gözlük çıkarılan HIAWATHA (4) da koşunun diğer şanslıları olurlar. Burada her kafadan ayrı bir ses çıkıyor, bir çok at için olumlu sinyaller duydum ama en çok Hişman'a yakın kaynaklardan VIAREGGIO (12) için ciddi güvenilir bilgiler geldi. Bu safkanıda ekleyip son ayağı beş isimle geçmeye çalışacağım.

İSTANBUL ALTILIM
1.AYAK:
  1.2.13.13.8
2.AYAK:   5.8.6.11.10.9
3.AYAK:   1.4.2.5.7.3.6
4.AYAK:   1-MADRABAZ

5.AYAK:
  4.3
6.AYAK:
  2.3.7.4.12

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

Yorumlar  

#2 Mustafa Çınarlı 26-12-2018 21:15
HAYIRLI OLSUN.Şeytanın bacağını kırdık.
#1 Mustafa Çınarlı 26-12-2018 12:30
İlk ayakta 2adet 13 olmuş

You have no rights to post comments