20.12.2018 PERŞEMBE İZMİR

20.12.2018 PERŞEMBE İZMİR

1.Ayak: İzmir'de ki Şartlı 1 yarışlarda kimin nasıl koşacağını bilmek çok zor. Akın Sözen'in bindiği SON EYLÜL (10) hazır bir tay diye duydum. Yine CHEERLEADER EFFECT (6) iyi hazırlananlardanmış. PİNOKYO (4), GHOSTWILD (3), IRMAK PRENSES (8) ilavelerinde yapıp geçtim ama dileyen geri kalan isimleri de yazabilir, benim yerim yok, beş isme indirdim.

2.Ayak: Son yarışında start çıkışı sorun yaşayan ve 1200 metrede 7-8 boy geç başlayıp kazanan ismin 1,5 saniye kadar gerisinde yedinci olan CELAL BABA (3) o gün için doldurarak grubun içindeki yerini almaya çalışmış ama virajdan sonra pistin sulu batak yerine denk gelince aprantisi pisti ortalamış, devamında da son 2000 de enseye basmıştı. O gün start makinesi içinde diğer safkanların girmesini beklerken, sıkıldığı gerildiği için bu tarz bir problem yaşayan safkan bugün 8 kulvardan çıkıp öne erken sarkarsa bence kazanacaktır. BALACA (1) yanına at yazacaksak düşüneceğim tek rakip olur, diğerlerinin bu ikiliyi geçme şanslarını az görüyorum.

3.Ayak: SİELA (1) İstanbul'da kazanırken yüzümüzü güldürmüştü devamında İzmir'e geçti iki yarış yaptı üzerindeki arkadaşlarla uyum sağlayamadığı gibi iyi rakipler yanında etkisiz kaldı. Bugün bakıyorum 61 kilo olmasına rağmen, Barış Kurdu ile önde tempoyu koyup giderse, bu safkanı zorlayacak yanında at yok. Önde tempo bozulursa özellikle son iki yarışında bayağı bir çıkış yakalamış olan rakiplerine göre nispeten uygun kilolu IMPORTANT (5) çok şanslı olacak. Son Handikap 15 yarışı kazanmış BEYŞEHİR GÜZELİ (2), uzun mesafede Bursa'da 4 Şart yarışı kazanırken beğenilmiş RABİA HANIM (3) daha sonra yazılabilecek isimler.

4.Ayak: Son günlerin modası büyük favorinin gelmemesi oldu. Bu yarışta da TAMAHKAR (1) büyük favori çıkar ve son kazandığı yarışları baz alıp kağıt üstünde değerlendirdiğimizde kazanması çok normal sonuç olur. 58,5 kilo ve Mustafa Çiçek ile Handikap 15, 51,5 kilo ve Nevzat Avcı ile Handikap 16 kazanan safkan bugün son yarışına göre 8,5 kilo fazla koşarken binicisi değişmedi. Nevzat Avcı uygun kilolular daha iyi binerken böyle ağır atlara bindiği koşularda ise bazen eksik kalabiliyor. O yüzden favori çıkmasının da yıkmamıza sebep olduğunu söyleyerek GÜNIŞIĞI (2), KÜRŞATBABA (3) rakip olarak kuponuma yazıyorum.

5.Ayak: Bu Şartlı 1 yarışta sahadan DESTİNAMİRA (5) bilgisi çok ciddi şekilde geliyor. Galoplarını yapan idman jokeyi arkadaşların özellikle bize önerisi olan bu safkanı başa koymakla birlikte LUSSO LIMAN (8), KARTALEFE (2), ÖZPATRON (3) ve THE LAST KNIGHT (4) kupona ilave edip kuponu ilk ayakta olduğu gibi beş isimle geçmeye çalışacağım.

6.Ayak: Son ayak kalabalık gözükse de, kilo farkları çok gibi görünse de kaliteli isimler ağır basıyor. Ben PANIGALE (1) ilk etapta şanslı görüp ilk sıraya taşırken OASIS (4) ile URLA ZAMANI (2) ciddi rakipleri olarak görüyorum. Bir ata daha yeriniz varsa değerlendireceğiniz isim PETTIT BLUE (8) olsun..

     İZMİR  ALTILIM    
1.AYAK:
  10.6.4.3.8 
2.AYAK:  
3-CELAL BABA
3.AYAK:   1.5
  / 2.3
4.AYAK:   1.2.3

5.AYAK:
  5.8.2.3.4
6.AYAK:
  1.4.2.8 

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments