18.12.2018 SALI KOCAELİ : 1.982 TL

18.12.2018 SALI KOCAELİ

1.Ayak: Hayatının ilk yarışında İzmir'deki dördüncülükten beri her koşuda oynadığım DUŞO MOYA (3) en sonunda gayet uygun rakipler yanında koşacak. Safkan geliştirdiği form durumu ile Bursa'da koştuğu üç yarışta adım adım birinciliğe yaklaşırken son Kocaeli galoplarında derecede pek tatmin edici olmasa da yarışa en azından istikrarlı şekilde hazırlandığının göstergesi. Kocaeli'de ki Maidenlerde İstanbul'dan hazır gidenlerin daha başarılı olduklarını geçen gün yazmıştım. O yüzden İstanbul'daki çalışmalarını Kasım ayında kesip Kocaeli'ne taşınan ve bir yarış koşup beşinci kaldıktan sonra bugün Dil bağı takılan GOOD VIBES (4) öncelikli rakip olarak görüyorum. Selçuk Akbulat ile İstanbul'da çalışmalarına hız verip çok formda şekilde Kocaeline giden bir başka isim OLIMPIADE (6) ile 5 Aralık yarışında İstanbul'da çok şeyler beklememe rağmen vasat koşan PADDY (7) sonraki ihtimallerdir. ZEHTER (10) idmanları seyreden dostların dilinden düşmüyor, nasıl kötü koştuğuna şaşırıyorlar ve RUN FOR SILA (8) ile ACTALION (1) daha sonraki ihtimaller.

2.Ayak: Egebeyi ile beraber koştuğu son yarışında son metrelerde rakibine saldıran ve büyük favori çıkan bu ismi bayağı zorlayan SAYGON (6) o yarıştan 4 gün sonra bugün koşuyor.  Çok koşup az kazanan bir aprantisi olan safkan bu aprantiyle elde ettiği iki tane ikincilikle uyum içinde görünüyor ama hem ata hem de aprantiye güvenemedim. Bu kazanamaz anlamına gelmiyor ama AKALP (4), ASARCIKLI (1), NURLUTAÇ (3) ta yazmak bana mantıklı geliyor.

3.Ayak: Son yarışında ikinci olduğu Mustafa Can Demir ile koşuya katılacak olan uzun mesafeleri çok koşar diye düşündüğüm Halid yavrusu FERHAL (3), son uzun mesafeli koşusunu gayet iyi bir performansla ikinci tamamlarken bu yarışı da gayet başarılı koşacağını göstermiş bir isim. Bugün bakıyorum uygun kilosu ile kazanır diyeceğim ama aprantisine bakıyorum vazgeçiyorum, son günlerdeki apranti jokey hatalarını gördükçe bu çocuktan korkuyorum, tek yazamıyorum. Pazar İzmir'de Mehmet Kaya'nın kendi atının yanında büyük favori Hasanefe'yi getiremeyebileceğinden bahsetmiştik, kendi atı kazanırken üçüncü kalmıştı, bu sefer tam tersi FATİHİNGÜLÜ (1) ile farklı bir performans çıkarmasını muhtemel görüyorum. 61 kilo ile koşan safkana, Apranti ile kilo düşürme şansı olmasına rağmen bu safkanla iki koşu kazanmış Mehmet Kaya deklaresi yapılmış ki bu yarışa gittiklerinin göstergesi. Yine son günlerde çıkışa geçen ve her atları farklı koşan Dikenciklerin TAMBORA (7) 'sı ile verdiği arada sorunları biten, Bursa'da son günlerde çalışmalarına hız veren KARACAGÜZELİ (4) kuponlara eklenebilir.

4.Ayak: Son koşusunu uzun mesafede gayet iyi bir sprint ile kazanırken buradaki rakibi Sultanbatur'u geçen KILIÇSOY (7) aynı rakipler önünde favori durumunda. Yukarıdaki ağır kilolulara göre büyük avantaj sahibi olan safkan önde yükselecek tempodan istifade edecek en şanslı isim durumunda. İki haftada formundan bir şey kaybetmediğini yaptığı iki işinde gösteren, hatta biraz daha iyi çalışmalar sergileyen safkan alternatif tek olabilir. Ben yinede son günlerdeki favorilerin kaybetme modasına uymasının ihtimaller dahilinde olduğunu yanına KAZVAN (3), SULTANBATUR (6) ve KOLAÇAN (4) yazmak taraftarıyım. Ağır kilosuna rağmen GENÇTAHA (1) hata kollar.

5.Ayak: Aprantilerle kilo düşmüş isimler arasında Tolga Yıldız tercihi ile 60 kiloyu kaldırabileceği düşünülen GAZANFER (1) benim ilk planda düşündüğüm isim. HABERLİ (3) nin Diyarbakır'dan geldikten sonra kazandığı iki koşu çok etkileyici belki ama mesafe kendisi için kısa gelebilir. Yarışın temposu çok yükselirse HAMHAMA (4) sonlarda etkili olabilecek isim gibi görünürken en son 2011 de yarış kazanmış yılların eskitemediği jokey Recep Manav'lı OĞLUMVOLKAN (8) sürprizi yapabilir.

6.Ayak: Yarış hayatına başladığı ilk koşuda Kocaeli pistinde favori olarak önerilen ama start çıkışı deparlanmayı tam yapamayınca önlere sarkmakta geç kalan HAZELNUT (7) çok kum yemiş buna rağmen dış kulvara çıkarak gerçekleştirdiği ataklar ile öndeki rakipleri kadar hazır bir görüntü çizmişti. Indian Dady, Last Poet, Indian Radja gibi bu tip kaba kum pistlerde başarılı olmuş isimlerin Anneden kardeşi olan safkan mesafenin bugün için ilk yarışına göre 200 metre uzaması ile son metrelerde güçlü sprintini daha iyi gösterebilecek durumdadır. Daha fazla yarış koşmuş tecrübesi biraz daha fazla isimlerin favori olarak verileceğini düşündüüm bu yarışta bence cazip bir tek olarak kuponlarımızda değerlendirilebilir.

    KOCAELİ  ALTILIM    
1.AYAK:
  3.4.6.7.10.8.1     
2.AYAK:   6.4.1.3  
3.AYAK:  
3 / 1.7.4  
4.AYAK:   7
/ 3.6.4

5.AYAK:
  1.3.4.8
6.AYAK:
  7-HAZELNUT

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

Yorumlar  

#2 mehmet 19-12-2018 12:09
Basarilarinin devamini dilerim bolsanlar
#1 mehmet 19-12-2018 12:08
Ufuk abi msjimi okuyabildimi yeni telefon aldim numaralar ariza yapti onda kaldi watsaptan donus yapabilcenmi abim

You have no rights to post comments