15.12.2018 CUMARTESİ ADANA

15.12.2018 CUMARTESİ ADANA

1.Ayak: Ön plana çıkan bazı isimler var ama benim sabah Adana ile olan konuşmalarımda ilk ayak için herkes farklı bir ismi söyledi kafamız karıştı. Ayrıca Hadioğlu ekürileri Baba Oğul ayrı ayrı koşmuşlar eküri yapmamışlar ama prosedür gereği böyle olmuş o yüzden ikisinide yazmak zorundayız. Yinede tuttuğumuzla başlayalım, hayatının ilk yarışından üçüncülük çıkaran ve o günden sonra çok gelişen formu ile sahadaki arkadaşlarımızın ilgisini çeken SELİM REİS (10) ile ilk çim yarışında aralarda kalıp sıkışıp üçüncü olan ama verdiği arada formunu aynen koruyup bugün kumda da etkili koşacak diye dşündüğüm ALWAYS FORTH (2) başa koyalım. DRAGIC (5) orijin olarak çok kuvvetli Good Curry'nin Anneden kardeşi ve ilk yarışında kaçıp son metrelere kadar yarışın içinde olmuş bir isim. Eküri sayılmayan ekürisi CLOUD WALKER (4) ise beşinciliğinden bu yana çok daha güzelleşti, formu daha iyi, birde favori vermişler yazmadan olmaz gibi görünüyor. Dileyenler bu dörtlü ile ilk ayağı geçmeyi deneyebilir. Yarış tecrübesi fazla olanlar ALPERBEY (1) ve LOMBARDI (9) daha sonraki ihtimaller olup HEYMARJA (6) ile HONORABLE (7) çok geniş kuponlarda düşünülebilir. Dediğim gibi herkes farklı bir ismi söylüyor ben 10-2-5-4 yazıp geçmeyi düşündüm mecburen kupon büyümesin diye bu şekil ufalttım.

2.Ayak: Bazı yarışlar hangisi gelmez diye bakıyoruz ya işte burası da onlardan biri... Son yarışında Akın Sözen'in gazabına uğrayan ve virajı en geride dönüp yol bulamayınca faullerde yiyip ancak üçüncü olabilen BERKUK (10) kum çim farketmeden gayet iyi koşular yapan bir safkan. Başa bu safkanı koymuş olsamda bilin ki bu yarışı sağlama almak için 14 tane yazmak lazım. Ben yine elimiz mahkum eledim azalttım BUZUL (13), ÖZKARA (14), KÖRDÜĞÜM (4), CANIM ÇİDEM (7), YALNIZ KARTAL (9), ÇAKIRALİ (12), YURDAKUL (8), PİRSUSLU (6) ve PALERMO (5) şeklinde sıralama yaptım. Gücünüz yettiğince kalabalık tutmanız gereken bir koşu..

3.Ayak: Bu yarışta büyük ihtimal EVERGRANDE (6) yarışın kazananı olacak gibi görünüyor. Safkanın yarış hayatı İstanbul'da başlamış daha sonra Adana'ya geldiğinde kaba kuma ilk defa çıkmış ve Handikap 14 yarışı 50 kilo ile kazanarak Maidene veda etmişti. Müslüm bırakmadı devam etti bindi yine kazanma ihtimali yüksek dilenirse tek yazılabilir ama YEDİTEPE (5) ve FLYING LION (8) içinde çok iyi koşacak bilgileri gelince kafamız karıştı. Bu kadar at yazarsam BETHOLD (2), MAKAKVI (1) ve OSMAN BABA (9) da yazmam lazım ki tek yazarken kupon bir anda altı ata çıkıyor. Bende son ayakları az atla geçebildiğim için burayı da kendi kurgumda kalabalık tuttum ama yine hatırlatayım ters kupon yaparsanız Evergrande tek düşünebilirsiniz.

4.Ayak: Bu tip yarışlar genelde koşan aynı isimlerin sırayla kazandıkları koşular oluyor ve iki kere üst üste birinci bulamıyorsunuz. Bugün sıra kimde diye bakınca LİZGE (4) ve SEHERİNSESİ (5) kazanmaya en yaklaşmış iki isim gibi karşımıza çıkıyor. Kurtel ekürisinin MELEKSİMA (1) sı da Adana'ya geldikten sonra iki tatminkar yarış yaptı ve kuponda olacak. UÇARKIZI (6) Adana'da çok iyi koşacağı söylenenlerden biri. Kurgumda ben bu dörtlüye şans verdim ama ŞERİFE ABLA (2), AÇIK KIRMIZI (3) ve DUGEM (7) ile bu yarışta rahat seyredilir gibi duruyor, kuponunda yeri olan ekleyebilir.

5.Ayak: Normal şartlarda hayatının ilk yarışında 1.16.36 ile ikincilik yapan VANTABLACK (10) ın bugün kolay kazanması lazım. Safkanın o günden bugüne göstermiş olduğu gelişim ve idmanlarında ki yiye gidiş kazanacağının göstergesi. Ahmet Çelik deklaresi önemli ve son işinde yaptığı 36-24 çalışmadaki güzel görüntüsünü yarış ayansıtsın kazanmaması için hiç bir neden yok .

6.Ayak: Son ayakta da DORSA (6) koşuyor. Bu Turbo yavrusu Adana pistinin en iyi galop yapan Arap safkanlarından biri. 10 Aralık'ta 1.09.8-28.2 kolay gerçekleştirdiği işinde gayet iyi performans sergileyen safkan Adana'da ÖZcan ile uzak fark ile kazandığı günden daha iyi bri forma sahip olduğunu göstermişti. Yine çıkışta alacağı liderliği rakiplerinden etkilenmeden son metrelere kadar taşıyacak olan safkanın kazanması normal sonuç olacaktır.

     ADANA  ALTILIM    
1.AYAK:
  10.2.5.4.1.9.6.7
2.AYAK:   10.13.14.4.7.9.
12.8.5.6
3.AYAK:  
6.5.8.2.1.9
4.AYAK:   4.5.1.6

5.AYAK:
  10-VANTABLACK
6.AYAK:
  6-DORSA

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments