15.12.2018 CUMARTESİ İSTANBUL

15.12.2018 CUMARTESİ İSTANBUL

1.Ayak: Koşan 9 tane Dişi safkandan 6 tanesi koşuyu kazanabilecek kapasitede atlar. Bunlar içerisinde dört tanesi öncelikli diğer iki tanesi yer kalırsa yazacağız. Kafa atım DENİZSEFASI (6) Bursa koşuyor, Kocaeli koşuyor, İzmir Koşuyor, İstanbul koşuyor her pistte nerdeyse her mesafede deneniyor. Sentetikte 3 yarış yapmış 2 kere ikinci olmuş en son 2000 koştu şimdi gelmiş 1200 e düşmüş. Bir istikrar sağlansa çok daha iyi yerlerde görürdük, sahipleri Altın yumurtlayan tavuk misali her yarış götürmeyi marifet sayıyorlar ve sırf benim kuponumda bu çok değişik koşması nedeniyle tek değil. VARLIKLI (3) İstanbul iç pistinde çalışmalarını gerçekleştiren, fazla üzerine gidilmeden hazırlanan ve sentetikte 3 yarış yapıp hepsinde tabela içinde yer almış bir safkan. Son yarışında Denizsefasını kolay geçti ama bu sefer kilo olarak biraz handikapı var. BALDAĞI (5) Denizsefası arkası İzmir'de ikinci olduktan sonra Kocaeli'de daha iyi koşacak diye beklerken hayal kırıklığı olmuştu. Sentetikte ilk yarışı olacak ve ilk tecrübesinde birincilik olabilir. SU MELEK (2) Goben arkası ikinciliğinde beğendiğim isimdi ama onunda sentetikte ilk deneyimi olacak. Çok farklı koşabilir ve bu yarışı kazanabilir benim için sürpriz olmaz. GÖRÜNMEZ (7) ve ARSLANDİKENi (4) daha sonraki ihtimaller.

2.Ayak: Her yarış üzerine koyarak giden KIND OF BLUE (6) son Kısa Vade yarışta üçüncü olurken Kızıltüy ve The Power arkasında yer almıştı. Birinciyle arası 3 boydu ve Kızıl Tüy malum muazzam bir isim. Safkandan ekürinin beklentisi çok ve normal şartlarda Karataş at binse bu safkanın üstünde olur gününde Banko'su olarak önerilirdi. Gökhan Gökçe ilginç bir biniş göstermez ise safkanın kazanması lazım. Yalnız dün Hakkak üzerinde inanılmaz etkisiz ve yanlış tempoda giden bir Gökhan Gökçe vardı ki o yarışın benzerini yapar yarışı okuyamaz ise koşuda üç ismin daha şansı olabilir. Özellikle kazandığı çim yarışında koşuyu takip ettiği yer, son metrelerde yolunu bulması, sprint yerini aldığında bariyer dibinden gelmesi, korkusuzca saldırması, gelecek vadetmesi beni LAGUNA (7) üzerine yoğunlaştırıyor. Son yarışında startta oyalanan EASTENDERS (5) ile Özçolak ekürisinin idmanlarında çok beğenilen safkanı DANIELS DAUGHTER (4)sonraki ihtimallerdir.

3.Ayak: Bu tip gruplarda genelde plaseler kazanıyor ama bizim risk alıp at eksiltme yapacak, içlerinden birini ayıklayacak durumumuz yok. Tuttuklarımızı pozisyonları ne olursa olsun değerlendirelim METECİK (2) ten iyi bir koşu bekliyorum başa onu koyalım devamında bu mesafede çok daha iyi rakipleri geçmiş Grup kazanmış MADRABAZ (6) ekleyelim, CANKURTBEY (1) den yarışın temposuna göre sonlarda etkili ataklar bekleyelim, sorunları tam geçmiş olsa da yarış içinde nüksettiğinde eksik koşabilen THOR (4) daha sonra diyelim ama ŞAHİNTEPESİ (3) ile AYAHNA (5) da ihmal etmeyelim.

4.Ayak: Maidende kalmaya yeminli, burada kalayım elbet kazara bir yarış kazanırım diye bekleyen isimler arasında KARADAĞLI (4) ve BUĞRAHAN (2) ön planda gözüken isimler. Karadağlı hatırlarsınız üç yarış önce uçmuş gelmiş dışa çıkıp çok etkili koşmuş Mehmet kaya ile birinciliğe yaklaşmış becerememişti. Sonra Kocaeli'ne bile gitti olmadı yine bu uygun rakipler yanında şansı yüksek olacak. Burahan ise 2-3-2-3 gidiyor parayı topluyor ama kazanmayı bir türlü beceremiyor. Gözlüğüde çıkardılar takısız koşacaklar bakalım ne sonuç alacaklar bende merakla bekliyorum. Hayatının ilk yarışına çıkacak SUSKIUNBİRKAN (7) için iyi haberler geldi ama onun şansı diğerleri eksik koşarsa olacak gibi görünüyor. Yinede ilk yarışında beceriksiz rakipleri önünde ön plana taşıdım çok kabiliyetli bir isim olduğu konuşuluyor. SANTOLINA (8), BABA NAKKAŞ (1) ve CİHANIM (3) diğer şanslılar. .

5.Ayak: Normal şartlarda yarışın başında alacağı liderliği son metrelere kadar taşıyacak olan ESKAYRA (6) nın rakiplerine göre avantajı olan kilo farkından da yararlanıp kazanması lazım. Tedavi süresi çok olumlu geçtikten sonra gördüğü üç yarış safkanın her geçen gün daha iyiye gitmesini sağladı ve kazanmaması için hiç bir sebep yok. Yinede son ayak Beyazıd tekini kullanacağımdan bu safkanı alternatif tek olarak düşünsem de yanına URASHAN (2) ile SCIFO (3) ekledim.

6.Ayak: Son ayakta BEYAZID (5) tam mesafesinde start alıyor. Geçen koşousunda uzun mesafeden etkilenen ama bence çok iyi koşup ikinci olan safkan için bugün bütün şartlar lehine. Ben geceden yazdığımdan Agf tablosunda ne olur bilemiyorum ama bu gruba geçileceğini hiç tahmin etmiyor yanına at yazmıyorum. Dün izmir'de çok kötü at binen Gökhan Kocakaya umarım bizi hayal kırıklığına uğratmaz.

     İSTANBUL  ALTILIM    
1.AYAK:
  6.3.5.2  
2.AYAK:   6-KIND OF BLUE  
          
3.AYAK:   2.6.1.4.3.5
4.AYAK:   4.2.7
     

5.AYAK:
  6-ESKAYRA             
6.AYAK:
  5-BEYAZID   

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments