13.12.2018 PERŞEMBE İZMİR

13.12.2018 PERŞEMBE İZMİR

1.Ayak: Kağıt üstünde kolay görünen altılıların, yarış başladığında çok zorlaştığı günleri yaşıyoruz. Yıl başına kadar da bu böyle gidecek gibi görünüyor. Bugün ilk koşuda da en çok kazanan jokey olma yolunda rakibi attan düşüp at binmemeye başlayınca stres altına giren ve bir türlü istikrarlı kazanma başarısı gösteremeyen Özcan Yıldırım'ın bindiği MISS DADAŞ (1) favori durumunda. Halis at binmeye ara verdikten sonra Özcan'da da ikincilikler çoğaldı birincilikler azaldı. Geçen gün İzmir'de Memduhağa ile kolay kazandı ama bugün altında rakiplerinden üstün bir at yok. Dil bağı takılmış ve bu takı değişikliği tabi ki olumlu sonuç verir ama kilo biraz rakiplerine göre ağır durumda ve bugüne kadar kumda koşmadıkları uzun mesafede start alacaklar. Son yarışında kötü koşmasını pistin ıslak olmasına bağlayabiliriz ki son günlerde İzmir'de yağmur yine yağdı, pist kuru olmaz. 2 yaşlı İngilizler de yavaş yavaş mesafeler uzayınca  farklı isimlerin ön plana çıktığını da göreceğiz. Bugün için HAPPY ABBEY (8), WONDERFUL (7) ve TURKNUR (6) yarıştaki ciddi rakipleri olurlar. BAHTİYARLI (2) ile BANA (3) daha sonraki ihtimaller. Mehmet Kaya GALVATRON (4) deklaresi ilginç...

2.Ayak: Son yarışında mesafe kısa gelince beklendiği gibi koşamayan MUSTANG (9) yine uzayan mesafede, kuracağı tempo ile şanslı olacak gibi görünüyor. Bugünün tutulan atlarından biri olmaması bizim avantajımıza. DAİMON (5) ve AKKUŞ KRALI (2) çok ön plana atılmışken % 5 lik Agf ile Maidenden çıktığı günkü gibi bir yarış yapabilirse son yarışını hiç baz almadan ön planda düşünmek zorundayız. Hepsi birbirini yedi ön taraf çok kalabalık oldu tempo yükseldi o zaman yarış arapsaçına dönebilir. Sonda gelecek  kapasitede UÇAN KARACA (11) ve KAMERTAY (6) da görünyor ama son yarışına göre çok kilo düşmüş BABAUÇAN (10) ile Akın Sözen'li BAYAYNA (3) da yazılmalı. Sırf Mustafa Çiçek bindi diye isteyenler KAYANSEL (7) ekleyebilir.

3.Ayak: Bazı atların stilleri var ve o stil dışında koşmaya mecbur kaldıklarında başarılı olmaları imkansız. Bu yarışı baz alır kafamızda koşturursak kendi kalitesinde performans gösterir, stilinde bir yarış koşarsa GOLDEN KING (1) kazanması lazım diyebiliriz. Çok uygun rakipler yanına gelen safkan çıkışta liderliği alıp son metrelere kadar pekte rahatsız edilmeden üstün sürati ile gelirse arkadakiler zaten darmadağın olur, peşine takılanın ikincilik şansıda kalmaz. Yalnız yarışta ekürilerin yer alması bu safkanın işini zorlaştırabilir. Ülkemizde eküri taktiği uygulayan, ekürinin birinin diğerine avantaj yaratması için taktik geliştiren, antrenör sayısı kaçtır, oda tartışılır ama bu  safkanın üstüne birer eküriyi salarlarda tempoyu çok aşırı yükseltirlerse o zaman yarış farklı bir şekil bitebilir. Normalde Golden King kuponlarda tek olur yanına kimseyi sokmadan bu grubu yürüse geçer.

4.Ayak: Grup 3 Kanije koşusunda Bursa'da koştukları Açık yarışı ilk iki sırada bitiren TARIKHAN (8) ile YILMABAŞAR (9) yine çok iddialı durumdalar. Bugün yarış için Selim Kaya'nın İzmir'e gelmesi YELTAY (11) ı da şanslı kılıyor, önde koyacağı tempo ile bitirebilir gibi duruyor. Normal şartlarda bu üçlü kuponlara yeterli gelir. Zaten Agf tablosuda kuponların büyük bölümünde bu üçlünün yer aldığını görüyoruz, diğerleri içinde son yarışındaki dereceyi baz aldığımızda CELALİYE (2) nin şanslı olduğu söylenebilir, uzun ara vermiş olsa da  iyi hazırlanmış ATASOY (1) ilavesi yapılabilir ama kalite isimlerin hepsinin beraber kötü koşması zor, başta üç kalite safkan sonra Celaliye ile Atasoy diyelim geçelim. .

5.Ayak: Bu Handikap 14 yarışta Açık yarışta at binmeyen Mehmet Kaya kendi atları ile sahada. FATİHİNGÜLÜ (4) nün son yarışına bakın Mehmet Kaya yine kendi atları Beyaz Kuleye binmiş kazanmış Fatihingülü üçüncü olmuştu ve bu yarıştaki bazı rakiplerini de geride bırakmıştı. Yarışta CEYLİNSU (1) gibi çok önemli bir rakibi var ama ona da Danyal Kaya deklaresi yapılmış ve kilo düşülmüş. Diğerleri için zor yarış ama bu ikiliden birini ayırıp kupona yazmakta risk olur.

6.Ayak: Normal şartlar altında AKSAKALLI (3) nın kazanacağı bir yarış olur. Olurda bu kadar favori durumdayken, yazdığımızı diğer tekte favoriyken, 4. 5. ayaklarda ön planda tuttuklarımız yazılan atlar olduğundan gelirse altılı düşük ikramiyelerde kalır. Ama görünen bu safkanın bu grubu geçeceği yönünde. Bu safkanıda tek bırakarak kırmızı çizgilerin ön tarafındaki gibi bir kurgu 11 lira tutuyor. bu kısmı baz alıp siz üstüne ilavelerinizi yapabilrisiniz. Ben son ayağa üçte cazip isim ekledim, mesafe uzun diye DEMİRRIFKI (1), URLA ZAMANI (5) ve TAŞKESEN (2) ilavelerini yaptım.

     İZMİR  ALTILIM    
1.AYAK:
  1.8.7.6  /  2.3.4
2.AYAK:   9.5.2.11.6.10.
 
3.AYAK:    1-GOLDEN KING
4.AYAK:  
 8.9.11  

5.AYAK:
  4.1 
6.AYAK:
   3 1.5.2

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments