02.12.2018 PAZAR İZMİR

02.12.2018 PAZAR İZMİR

1.Ayak: Dişilere ait Yamak 1 koşu ile Altılı başlatmak güzelde, yarışsever için bu koşuyu kazanacak ismi bulmak zor. 8 kasım üçüncülüğünde bariyer dibinden mücadeleye katılıp yarışın her yerinde varım diye bizlere gösteren TANYERİ (6) göze batan isim ama bu safkanın daha sonra dördüncü olduğu yarış 53 kilo ile çok da iyi değil. Bugün 58 e çıkan sıkleti ile her ne kadar favori olarak değerlendiriyor olsam da AYÇANAZ (3) için verdiği arada çok iyi hazırlandı bilgileri geliyor. Safkan mutlaka kuponlarda olmalı. Ekürilerden HAMHAMA (4) nın zaman zaman etkili yarışları var değerlendirmek lazım. FATİHİNGÜLÜ (1) en ağır kilolu safkan ama son yarışlarında kendini gösterip bir türlü beklendiği gibi koşamadı bu sefer bu rakipleri geçebilir. SU GAZELİ (5) bu sene başında Karataş ile büyük favori olarak koşmuş kazanmıştı şimdi çok geriledi ama kıpırdanmalar var yazmak lazım.İki yarış gören ATALANTE (7) ve olması çok zor ihtimal ama ASLINAZ (2) yer varsa yazarız.

2.Ayak: Geçen hafta çok güvendim WOW SO COOL (12) size tek önerdim. İlker Soyad o yarıştan sonra öndeki süratli yapıya ayak uyduramadığını, aynı tempoda giden biraz uzun isteyen, birazda ıslak pist bulduğunda çok koşacağını söyledi. Bugün 50 kilo ile Cem Şen'le koşuya katılacak safkan adım adım geliyor aslında ama totosuna bu yansımadığı için kimse farkında değil. Bugün safkandan çok farklı bir performans bekliyorum bu ay içinde mutlaka yarış kazandırıcaz bu safkana olmama ihtimali yok bugün gelirse çok cazip işimize gelir. Bursa ve Kocaeli yarışlarındaki dördüncülükleri kadar koşabilirse SAFİR KIZ (5), önde boş kalırsa AZA LEA (3), uygun kilolu bir başka isim İKSİR (9) ve pist çok ıslak olursa PERA (6) şanslı olabilecek diğer isimlerdir. .

3.Ayak:  KOMUTAN BABA (7) tek yazdığımız 8 Kasım yarışında 8 boy startta kalınca şansını başta yitirmiş arkasından 23 Kasım'da 14 boy startta kalmış yine başlarken kaybetmişti. Hayatının ilk iki yarışında beşincilikler alırken startta kalmayan bu safkan koşu öncesi takılan kapalı Gözlük neticesi sinir yapmaz ise starta girdikten sonra da çıkışta serilik yapıp bugün hemen önlerde yerini alabilir. Bugün kimse oynamıyorken Sinan Özen ile değişik bir yarış koşup kazanabilir. HAWAI STORM (5) bugün süratli yapısı ile çıkışta liderliği alıp kaçacak isim olur diye bekliyorum. Safkanın bugün çıktığı gibi bitirme ihtimali var. Baguç ekürisinin safkanı TEK DADAŞ (9) bugün yarışın bende üçüncü şanslı ismi. Bu safkanda iilk defa kapalı gözlük taktı ve iki çim yarışının ardından ilk defa kuma çıkıyor. Bu sene bir tek son Handikap 14 yarışta hafif kilo ile göze batan DEMİRALP (3) kazanma şansı olanlardandır kuponlara yazılabilir.

4.Ayak: Grup yarış kazanmışlığı olan, 2 yarış önce Çaldıran da koşan, en son İstanbul'da Sakarya Koşusunda start alan ve ekürinin iyi isimlerinden olan LEAD SOLDIER (4) bu gruba düşmenin büyük avantajı ile bugünde kazanan olacaktır. Safkan İzmir kaba kumunda start aldığı 5 yarışın 3 tanesini kazanmış olarak, 1200 de de iki tane kazanmışlığı olduğundan hem piste hemde mesafeye uyumu ile kuponlara tek yazılabilir.

5.Ayak: Son yarışında BUBONA (6) oynamamıştık o grup kendisi için ağır gelirdi ama yinede beklediğimden çok iyi koştu güzel bri yerde bitirdi. Safkan ekürisinin hızlandıracağı koşuda son metrelerde etkili ataklar yapıp bu Şartlı 4 koşuyu kazanabilir. En ciddi rakip TOROS ASLANI (7) ve YÜCELİR (8) ama ikiside Kurtel ailesinn atı olmalarına rağmen başka isimlere kayıtlı olduklarından eküri değiller. Yarışsevere çok ayıp ediliyor bunu Kurtel gibi büyük bir aile yapıyor anlamak mümkün değil ama ikisinide kupona eklemek lazım. Bu üçlüyü ayrı tutalım yer kalırsa GARANTİ (2) ve GÜNGÖRAĞA (1) yazalım. .

6.Ayak: Son ayakta 16 safkan var ama ben 4 tanesini ayrı tutup, diğerlerini bugünlük değerlendirmeye almadım. uzun zaman sonra dördüncülük yapıp verdiği arada kendini bulmuş gözüken KAVACIKBEYİ (3) ni bu yarış bir şey yapmazsa eküri elinde tutamaz gibi görünüyor. Büyük ihtimal bu safkan satılır veya kiraya gider, alanda sağlamsa iyi at bakıyorsa bu safkan aşama gösterir. Yinede son umut bu yarışa çok iyi hazırlandığı için başa çektim. Bu ara sık koşmasına rağmen son yarışlarına göre çok kilo düşen DOLCE (12) ilk rakip olarak görüyorum. LOVE ME TENDER (6) koşunun iyi koşacak bir başka ismi olacakken son olarak KARADAMAR (5) ilavesi yapıp koşuyu bu dörtlü ile geçmeyi deneyeceğim..

    İZMİR ALTILIM    
1.AYAK:
  6.3.4.1.5
2.AYAK:   12.5.3.9.6
3.AYAK:   7.5.9.3 
4.AYAK:   4-LEAD SOLDIER

5.AYAK:
  6.7.8
6.AYAK:
  3.12.6.5 

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments