01.12.2018 CUMARTESİ İSTANBUL

01.12.2018 CUMARTESİ İSTANBUL

1.Ayak: 9 Kasım günü Goygochea'nın yüksek süratle kaçtığı koşuda viraja doğru bariyerden gelerek kolay tempoda ikinciliğe giren ALTIN KAFES (3) hemen dışına gelen ve koşuyu kazanan Ersözlü'nün üzerine doğru kayıp kendisini kapamasından etkilenmişti. Safkan o kapanmanın etkisiyle rakibinden bir hayli geriye düşmüş hatta dışına gelen WEST LIFE (6) ın da gerisinde kalmış ama toparlanıp rakibini görüp, güzel bir mücadele sergileyip, yeniden ikinciliğe girmişti. Bugün o yarışa göre West Life 3 kilo aşağı, Altın Kafes ise 1,5 kilo fazla ile koşacak olduğundan şanslar eşitlenmiş durumda. Bu ikilinin ilk rakibi olarak uzunda daha iyi koşan ve üçüncülüklerinde dikkatimi çekip her an kazanabilecek durumda gördüğüm, son yarışlarında formu gayet iyiyken nasıl kazanamadığını anlayamadığım ANALUX (7) olarak görüyorum.

Bu üçlü ilk etapta yazdım ama THE FLAMINGO (4)'nun Adana'dan gelmesine anlam veremedim ekledim ve son olarak kilo ağır olmasına rağmen GÖALAN (2) ekledim geçtim.

2.Ayak: Tinizbeyi'nin kazandığı koşuda kafa burun beraber fotoya giren isimlerden olan SCHIFO (4) o gün geçildiği The World is Mine dan rövanşı almak için sahada olacak. Schifo o yarışa göre 1 kilo fazla koşarken rakibi üzerine 4 kilo almış durumda. Müsaitseniz açın yarışın tekrarını bir seyredin, The WorldisMine yarışın başından beri önde yarışı kabul etmiş tempoyu kendi kafasına göre rahatsız edilmeden verirken Schifo'nun nerelerde yarışı takip ettiğini bir görün. Karataş Tinizbeyi ile uyanıp hemen önlere geliyor, dışa doğru çıkıp yerini alıyor ama Gökhan Kocakaya virajı yedinci dönüp dışa çıkabilecekken içe doğru kayıyor ve dışta olsa belkide kazanacağı yarıştan son metrelerdeki müthiş oturma hareketini yapıp, atın dengesini de bozarak üçüncü ayrılıyor. Bugün Masai Mara ve Gino Maontana yarışın süratli iki ismi olarak TheWorldisMine'a liderliği bırakmazlar, bırakacak olsalar bile koşu bayağğı süratlenir ve öndekiler son metreler gelmeden bence tempolarını kaybeder. Bu SCHIFO için büyük bir avantaj olur, son metrelerde etkili atakları ile Gökhan Kocakaya inşallah dış kulvardan gelip, oturma kalkma hareketlerini de yapmaz ve  koşuyu kazanır.

3.Ayak:  CRIMIAN WIND (3) son iki yarışını Gökhan Kocakaya ile kazandı ve bugün üçüncü birinciliği almak için yarışın favorisi durumunda. 58 ve 59,5 kilolarla kazandıktan sonra bugün 53,5 gibi çok daha uygun kilo ile koşacak. Gökhan Kocakaya'nın 53,5 kiloya zaman zaman biner olmasına rağmen,  Taşbek ekürisinin safkanı PENDRAGON (1) tercihi önemli. Özellikle bu koşuda bu ikili harici cazip bir isimin daha kazanabileceğini düşünüyor, mümkün olduğunca burayı kalabalık tutuyorum. Ankara'da kazandıktan hemen sonra İstanbul'da başarısız olsa da, bu koşuya iyi hazırlanmış AKON (2) ile son yarışlarında starttan çıkmayınca 15 gün yarışlara katılmama cezası yiyip bu cezası bitince buraya deklare olan, idmanlarda çok iyi KOBRA (7) starttan çıkarsa diyerek kuponuma yazacağım.

4.Ayak: 31 Ekim ve 4 Kasım'da 4 gün arayla kazanıp devamında 7 gün sonra koştuğu koşuyu dördüncü bitiren VARLIKLI (4) nasıl olduysa 20 günlük bir ara vermiş. Bugün devam ettirdiği form durumuyla kazanmaya yakın olarak gözükse de ben bu koşuda sürpriz bekliyor kalabalık tutmak istiyorum. Özellikle son yarışında çok beğendiğim ve bugün nedense pek tutulmamış olan, bu tip kilolara alışık SİGNORA (1) olacak. Yinede ben bu koşuda sürpriz aradım ufak kuponlarda iki at geniş oyunlarda ISLAH (2), DENİZSEFASI (5), ECLIPSE (3) ve KILAVUZHATİCE (6) sırasıyla Hepsi diyeceğim.

5.Ayak: MAĞRURKIZ (8) son yarışında sentetik pistte dördüncü kalırken her zaman olduğu gibi bugünde yarışın favorisi çıkacak olan Buğrahan'a geçilmiş hemen arkasında kalmıştı. O gün Zülfikar Karabulut viraja çok kolay giren safkana aldanmış, temposu yükselmesi lazımken yavaşlamış, dışından gelen Buğrahan'a direneyim derken 2 boy önlerinde bariyer dibinden gelip koşuya hakim olan iki rakibi Sırılsıklam ve Keleşhan birincilik mücadelesi içinde kalmışlardı. Bugün safkana Tolga Yıldız deklaresi safkan üzerinde olumlu etki yapacak, yine viraja kadar kolay gelip sonrasında daha ciddi davranacak jokeyi ile ayırıp gidecek düşüncesindeyim. Safkanı çok şanslı görüyorum ama O yarışta Mehmet Kaya'nın atın üzerinde dikilip altıncı bıraktığı KARADAĞLI (3) ile devamında koştuğu geçen haftaki koşusu çok farklı oldu.  İçeriden gitmeyen safkanı dışarı alıp yaptığı çok güçlü ataklar dikkat çekiciydi. Bugün yarış süratli giderse bu safkanda devreye girip kazanabilir. Yine bu ikiliden sonra favori çıkacak BUĞRAHAN (1) düşünelim, önde kaçıp çok yalnzı kalırsa RÖNESANS (5) ve son üçncülüğü ile kıpırdayan CİHANIM (2) yer varsa yazmaya çalışalım.

6.Ayak: Son ayakta İLKNAZ (7) 'a çok güveniyorum. Bu safkanın sentetik pistte daha birinciliği yok ama Kasım ayı başında Dişilere ait Şartlı 4 koşuda Yerebakan ve Büyükaşk arkası üçüncü olurken çok kolay tempoda viraja kadar gelmiş, viraj sonrası dışa açılıp yerini almaya çalışırken temposu düşen Niziplikız'ın yapmış olduğu kapama yüzünden, bir anda temposunu yitirmiş ve yerini almaya çalışırken çok zaman kaybetmişti.  Safkan buna rağmen aralardan çıkıp son metrelerde kendisinden önce yürümüş ve avantajı alıp farkı açmış rakipleri arkası üçüncü olurken benim gözümde onlardan daha iyi görünmüştü. Arkasından Kocaeli'ne gidip beşinci olduğu yarış pek dikkate alınmamalı ve Dil Bağı ilavesi ile koşacağı bu yarışta kapanışı yapacak atlardan biri olarak ön planda düşünülmeli. Bu safkanı kuponlara alternatif tek olarak önermekle birlikte son yarışında bariyerden gelip avantajı alıp bitiren SIRILSIKLAM (9), sentetikteki tek yarışını kazanmış YEREBAKAN (2) ve bir türlü beklediğim yarışlarını tam anlamıyla yapamıyor olsa da 4 lü olduğunda hemcinsleri arasında sivrilecek diye beklediğim CAMGÖZ (3) ilavesini geniş kuponlara tavsiye ederim.

     İSTANBUL ALTILIM    
1.AYAK:
  3.6.7  
2.AYAK:   4-SCHIFO
3.AYAK:   3.1
  
4.AYAK:   4.1.2.5.3.6

5.AYAK:
  8.3/1.5.2
6.AYAK:
  7   /9.2.3 

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments