28.11.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL

28.11.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL

FLASH STEP: Rakiplerinden farklı bir isim. Karataş ile kazandığı son yarışı çok tatminkar. Bugün kim binerse binsin pek bir şey değişmeyeceğini düşünüyorum. Uzun mesafeye yatkınlığı avantajı ve büyük ihtimal binecek Ahmet Çelik ile kazanacak gibi göründüğü için ilk koşuya konulmuş. Yedili plasede tek düşünülebilir. 

1.Ayak: MONACO (6) Normalde ilk yarışından beri kazanmaması sürpriz olan, bazı yarışlarda hiç kaybederi olmayan ama jokey eksikliği yüzünden Maidende bugüne kadar oyalanan bu safkana Karataş yerine büyük ihtimal ilk yarışındaki gibi Uğur Polat binecek. İlk yarışında bile kazanmaması bence büyük talihsizlik olan bu safkan sentetikte ilk defa koşacak olmasına rağmen son işinde 47-23 yaparken harika görünümü ile bugün kazanabilir. Şanssızlık sona erer bugün ekürisiyle birlikte çok uygun yarışta Maidene veda eder düşüncesindeyim. Monaco koşsa kazanacaktı koşmayınca Ekürisi NEYZEN (7) e kaldı iş... Neyzen'de kötü at değil ve ekürisi çıkınca % 2 lik Agf si ile çok cazip durumda. Rakipler MATBAACI (5), ALPHA KURT (9), GREEN VALLEY (10) olur bu dörtlü ile ilk ayak geçilir düşüncesindeyim.

2.Ayak: Dişilere ait Yamak 2 yarışı zor ben çok at yazacağım ama iki at bende ön planda, pek detaya girmeden  MY WILL (10) ile LADY STONEHEART (8) kuponda olsun diyeceğim gerisini size bırakacağım... Yer varsa MAJOR GIRL (3), WENONA (11) ve CERENSEL (2) ilavelerini yapıp geçelim. Son dakika ilavesi sahadan DESTINO (4) ve ELLIANNA (5) çok önerdiler, ekledim...

3.Ayak: Seyreden herkes ZAZAHASAN (4) ın son yarışına anlam verememiştir. Nedendir bilinmez Özcan Yıldırım dış kulvardan gelip liderliği aldı bir anda safkanı önlere atıp virajdan sonra farkı 4-5 boya kadar çıkardı ama erken öne gelmesi yüzünden sonlarda çok kuvvetli gelen İztan'a direnemedi. O gün Özcan yarışı çalayım diye uğraşırken kaybeden taraf olmuştu ama bu sefer biraz daha sabırlı olup kazanması muhtemel isimdir.

İlk ayaktaki tekimzi yarıştan çıkınca ZAZAHASAN kuponumda tek olarak kaldı. Eğer başka tekinzi varsa ilk kurgumuzdaki ilaveler aşağıda dilersenzi ekleyin.

Rakip olarak ben ilk etapta Kaizbert yavrusu BASGAZA (9) tutuyorum. Akın Sözen bugün dilinden anlar da, önlere erken sarkar, direnirse, sonlarda kim gelirse gelsin şanslı olabilir. DALOĞLU (2) kafasına göre çok değişik yarışlar yapan ve bugünde Hişman'dan kurtulmuş Ahmet Çelik ile çok farklı koşu yapabilecek bir isim. Sentetikte kazanmış AKDAMAR (8) ve Kulaklık Dil BAğı ilaveleri ile yarışa full giren AKTUĞ (5) sürprizlerim.

4.Ayak: Bu yarış çok kısa bir şey yazayım, ağır tempoda gidecek ve ASHRAQA (4) harici yarışı süratlendirecek kimse yok. Onun yarış içindeki temposu ve rakiplerin ona yakın gidip, gitmemesi sonucu belirleyecek. Hafif kilolulardan biri fedailik yapar üstüne giderse yarış iyice karışabilir ama ağır tempoda öne bırakırlarsa safkanda bitirebilir. Bugün sevdiği pistte koşacak olan VESELY (7) çok yakın takip edecek. Öndeki rakibini hiç bırakmadan bekleyeyim sonda geleyim demeyecek. O yüzden şansı oldukça yüksek olacak, diğerleri arkada oyalanırken bu ikili çıkışta ilk iki olup son metrelere kadar direnip yine ilk ikide koşuyu tamamlayabilirler. Çok formda görünen KAYNARCA (3) ve ağır kilosu olmasına rağmen kaliteli BEST SPOT (1) diğer ihtimallerdir.

5.Ayak: 2 yaşlı İngilizlerin bu Maiden yarışında Mehmet Kaya'nın KAYI OVASI (4) rakiplerine göre çok farklı duruyor. Sentetikte de, Çimde de iyi yarışlar yapmış ama bugüne kadar kazanamamış olan safkan 11 yarış koşup hepsinde tabelada yer buldu. Kısa Vade 8 de ikincilik ve dördüncülük aldı, 11 Kasım yarışında yarış öncesi nasıl bir sorun oldu bilmiyorum ama 8 at koşarken 9. kulvardan yarışa başladı, dıştan hemen öne sarktı, son 200 de kazanacak gibiydi ama bir anda stop etti, çim ağırdı herhalde ondan etkilendi ancak üçüncü olabildi. İNVICIBLE BABY (3) nin iki yarışı gayet iyi bu safkana sert rakip ve BLACK DRAGON (1) ile TURKISH RANSOM (11) diğer ihtimaller.

6.Ayak: Sentetik pistteki ilk yarışına Kasım ayı başında çıkan CİVANTAY (9) Handikap 17 koşuda yarışın tüm yükünü çekmesine rağmen yarışın hiç bri yerinde mücadeleden kopmadan gelmiş ve 1.40.02 biten koşuda 1.40.29 yaparak kazanan Gümüşkesen'in 27 salise gerisinde beşinci olmuştu. Bugün iki yarış önce beraber kazandıkları Özcan Yıldırım'la koşacak olması safkana biraz bir şeyler katarsa çok şanslı olup geçildiği iki rakibinden rövanşı alması muhtemeldir. Cazip bir tek bulayım son ayağa kuponu getireyim diyenlere önerimdir. Rakip yazarsak başta hafi kilolardan başlayalım ve RİŞVANOĞLU (15) son günlerde formunu en yükseğe çıkarmış isimlerden biri olarak at yazacakların ilk etaptaki rakip düşünecekleri isim olsun. Safkan 50 kiloda son kazandığı Handikap 15 koşuya göre 3 kilo aşağı koşarken Selim İpek yine üzerinde. Handikap 16 koşup 58 kilo ile kazanan UMUTLU (13) un bugün 50 kiloya gerilemeside çok önemli. Yiine kazandığı günkü formunu koruyan GÜMÜŞKESEN (5) nin ve aynı koşunun üçüncüsü DALİCİM (8) in jokey değişiklikleri etkili olacak olsa da kuponda olmaları lazım. Karataş binmeyecek ama BODRUM KALESİ (4) düşünülebilir.  .

     İSTANBUL ALTILIM    
1.AYAK: 7.5.9.10

2.AYAK: 10.8.3.11.12.4.5
3.AYAK: 4-ZAZAHASAN
4.AYAK:
4.7
5.AYAK:
4.3.1.11
6.AYAK:
9-CİVANTAY

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

Yorumlar  

#1 Hayri Kul 29-11-2018 00:32
Sayende hem altılıyı hemde tek tek yazarak üçlü ganyanı buldum abi
Sırf İstanbuldan 15 binden fazla ikramiye kazandım Allah ne muradın varsa versin Abiciğim
Gaziantepten Selamlar
Konuştuğumuz gibi Baklavalar yarın yola çıkıyor bilgi vericem

You have no rights to post comments