26.11.2018 PAZARTESİ BURSA

26.11.2018 PAZARTESİ BURSA

1. koşudaki BY CANKO takip atımız... Baba Luxor ve kısrak babası Kaneko çapraz eşleşmesini ULAN BATOR da görüyoruz ve gayet başarılı performanslarına şahitte oluyoruz. Bu safkandanda önemli beklentiler var ama  ilk iki startında fazla sıkılmadan yarış gösterildi, çok fazla ön plana çıkarılmamış, oyun oynayacaklar değerlendirsin..

2. koşuda ki HASKAYA Bursa'da çok iyi hazırlanıp İstanbul'a gelmiş o yarışlarda herkes bu safkanla oyun yapmıştı. Son iki yarışı Bursa'da Kısa Vade koştu. Bugün Mehmet Kaya ile Maidenden çıkmaya büyük adaydır..

TEK KALEM ÇİFTE 7.25

1.AYAK: MADALYON (7) ilginç bir safkan, bir ara gerilemişti şimdi yeniden formunu buldu ama son koştuğu İstanbul ve Ankara yarışlarında 3 Şart'ta ikinci Handikap 16'da üçüncü oldu, kazanacak son patlamayı yapamadı. Kaizbert temsilcisi bu sefer Tolga Yıldız idaresinde biraz daha iyi performans sergileyebilecek durumda. Taktiksel anlamda iyi bir performans sergilerse kazanabilir, yoksa yine tabela yapıp birinciliğe yaklaşır elde edemez.  Tek yazmak bu yüzden riskli görünüyor. İlk rakip Kocaeli'de 2 aylık aradan sonra kumda yaptığı koşusunda üçüncü olan, sonra çimde beşinci kalıp son koşusunu kazanırken virajdan sonra yaptığı etkili ataklar ile dikkat çekmiş SALİHİM (9) olacak. Bugün Tolga MAdalyon tercihi yapmış ama Salihim'e de Mustafa Çiçek yazmışlar. Ağır kilosuna rağmen YANARTAŞ (1), CESURMİRZA (4), KARATEPELİ (3) ve KARAÇELİK (6) ön plana çıkardığım iki isme güvenmeyenler için yarışın kapaması olurlar.

2.AYAK: Son kazandığı yarışta da size bahsetmiştim THOR (7) verdiği arada çok önemli bir problemini, çok değişik bir tedavi ile atlatmış ve çok iyi koşup kazanmıştı. Bugün İstanbul sentetik pisti yerine Bursa'da kaba kumda biraz daha bu piste uyumlu rakipler yanında start alıyor. Safkanın kaba kumda 5 yarışı var 3 kere üçüncü olmuş daha kazanamamış durumda.İnşallah zorlamaz yeniden problem nüksetmez. Yanında at görmeyince gitmeyen TOROSDAĞI (9) kazandığı yarışta olduğu gibi Tolga'nın kendisi ile olan uyumu sonucu, doğru taktikle, doğru zamanda yürüyüp başarılı olabilecek durumda. Yalnızca kumda başarılı olan OĞLUM KAYRA (5), bu grubu geçebilecek kapasitesi olan YURTTAY (8), istikrarlı URLA DESTANI (12) daha sonraki ihtimaller. Yeri olupta at yazacaklara tavsiyeler ASARCIKLI (10), ÜNALAMCA (3), OĞLUM KAYRA (5) ve SELDANINOĞLU (6) olur.

3.AYAK: Her yarış iyi koşmaya başlayan ELFİDAM (2) için 60,5 kilo ağır gelir diye düşünüyor % 47 agf oranı yakalamış bu safkanın geçilmesini istiyor, kuponun cazip olması için bunu bekliyorum. ZÜHAL (6) çok ciddi rakip ve 50 kiloluk bir sıkleti var. Yine CRAZY CHICK (4) uygun bir sıkletle koşuyor. Son çim yarışını baz almadığım WIND POWER (3) bombam ve çok kupon temizler. Bu yarış son dakika THREE CAT (7) için iddialı duyumlar geldi ama bakıyorum bakıyorum nasıl gelecek bilemiyorum, mantıklı gelmedi bana ama yer varsa ekleyin.

4.AYAK: Bursa'da VISERION (5) un yanına at yazan yok. Saatçisinden, sinyalcisine, idman jokeylerinden, eski jokey şimdiki antrenörlere kimle konuşsam bu safkanı tek yazıyor, tek öneriyor. Derecede 1,5 saniye iyi çıkan safkan uygun rakipleri geçip kazanabilecek performansa sahip ve Nurettin'de hatasız binerse yarış çok zor geçmeyecek gibi görünüyor. Bu safkanda % 47 Agf ama rakiplerde bir şey yokken tek yazmak mantıklı. 

5.AYAK: Bizim süperman CALRK KENT (1) son Kısa Vade yarışta Ildır Rüzgarı arkası ikinci olurken gösterdiği performansı tekrarlarsa bugün kazanabilir. Hatırlarsınız o yarış Red Rebel'da koşmuş, çıkışta öne gelmek için pek ısrar etmeden liderliği Clark Kent ve Babadöker'e bırakmış, virajdan sonra bir ara bariyerden ataklarını arttırıp bu üçlü yana yana gelmiş ama dışlarından kuvvetli gelen Ildır Rüzgarı hepsine hakim olup kazanmıştı. RED REBEL (2) iki yarış önce Clark Kent'i geçmiş önde kaçan Death Racer'ı yakın takip edip 2 kiloda fazla koştuğu rakibini geçmeyi başarmıştı. Bu sefer Erhan yine aynı taktiği uygulayıp kilo kiloya koştuğu rakibini atlatabilir kazanabilir ama aklıma bugün mehmet kaya deklaresi yapılan DEATH RACER (3) ile İstanbul yarışı başarılı bekleme yapıp öndekileri avlayabilecek SUHARRY (5) ile YAYLALI (4) da takılıyor. Başta 1-2 daha sonra 3-5-4

6.AYAK: Bugünün ikinci tek adayı da HOPPA (5) olacak. Safkan kumda gösterdiği başarıyı son çim yarışında gösterememiş olsa da Tolga ile kazandığı 1200 metrelik koşuda ve arkasından Şartlı 4 yarışta ki ikinciliğinde gayet aşama içinde gözükmüş yarıştaki rakiplerine göre performansını yükselttiğini göstermişti. Bugün Dişilere ait bu Şartlı 3 koşuda Çetin Taş ile gayet uygun rakipler arasında günün kapanışı yapabilir, ufak kuponlara tek yazılabilir. Yanına at yazacaksak benim size önerim Gündzeli'lerin HÜRSEV (15) i olacakki bu safkanda Maidenden çıktıktan sonra ikidir vasat koşmasına ramen sabah Bursa'dan çok iyi koşacak bilgilerini aldım. Furkan Yüksel idaresinde son ayakta ikinci bir at yazmaya yeri olanlara öneririm.

      BURSA ALTILIM    
1.AYAK: 7.9
/ 1.4.3.6
2.AYAK: 7.9.8.12

3.AYAK:
2.6.4.3
4.AYAK:
5-VISERION
5.AYAK: 1.2

6.AYAK: 5-HOPPA
/ 13

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments