24.11.2018 CUMARTESİ İSTANBUL

24.11.2018 CUMARTESİ İSTANBUL

1.Ayak: Bu EFESLİ (6) ne zaman kazanacak diye düşünüp dururken yarışın süratli gidecek olması dikkatimi çekti. 2100 metrede yarış temposu normalin biraz üstüne çıktığında,  Tolga'nın bariyerde iyi bir bekleme yapacağını ve sonlarda  etkili gelip şansını arttıracağını düşünüyorum. ALSANCAKLI (9) geçen gün oynadık ama birinciliği çıkışta bıraktı, startta çok kaldı ve Halil Kaplan beceremedi ancak dördüncü olabildi. Bugün o yarışa göre 6,5 kilo düştü ve üzerinde Hişman Çizik var. Bu seferde başta yazacağız bu haliyle kazanırsa kupon bırakmayabilir. OĞULCANIM (5), GEZGİNCİ (3) ve ACARTÜRK (1) daha sonraki ihtimaller diyelim 1,5 ay aradan sonra yarış gören SONEMİR (2) ile istikrarlı ASLANSÜTÜ (10) daha sonraki ihtimaller.

2.Ayak: Aksesuarlar takıldıktan sonra çok değişen ve iyi koşmaya başlayan bir isim olan EASTENDERS (5) Anneden RUZGAR GOLD gibi kaliteli bir safkanın kardeşi olması nedeniyle her yarış kuponlarda yer alması gereken bir isim. Bugün safkana Kulaklık taktılar ve bu bile çok farklı koşmasını sağlayabilir. Son günlerde çok değiştiği bilgisini aldığım GRASHOF (6) idman pistinde yapmış olduğu çalışmaları ile dikkat çekerken, Kocaeliden geldikten sonra koştuğu tek sentetik yarışında gayet iyi gözüken FLYING ZEUS (1) ve tek sentetik yarışında Grashof'u geçme başarısı göstermiş CANOĞLUM (2) da yazılmadan olmaz.  

3.Ayak: Ahmet Çelik idaresinde son iki yarışını ikincilikle bitiren AKHARMAN (1) için bugün çok uygun rakipler denk gelmiş. 17 Kasım'da koştuğu yarışında 1.21.26 koşan safkan aynı gün koşmuş, bugünkü en yakın rakibi Karadağlı'dan 1,5 saniye daha iyi derece gerçekleştirmiş.  Sonlarda gayet iyi bir mücadele göstermesine rağmen Akdamar’a geçilen safkan, bugün vasat rakipler yanında devam ettirdiği güzel formuyla günün Banko'su olacaktır.

4.Ayak: Özcan Yıldırım ile Halis Karataş arasındaki çekişme yarışların tempolarını, sprint zamanlamalarını etkiliyor ve birbirlerini bozmalarını ben kazanmıyorsam oda kazanmasına doğru yarışları sürüklüyor. Bu yarışta aynı şeyleri yaşayabiliriz ve iki jokey favori durumunda çıktıkları bu koşuda çok farklı bir atın kazanmasına neden olabilecek durumdalar. Ben bu yarışı kapamaktan yanayım ve sıralamamı EREN EFENDİ (4), EL CONQUERADOR (1), ESKAYRA (6), YAĞIZINOĞLU (7), STORM SEA SWELL (2), URASHAN (3) ve MAHİRBEY (5) şeklinde yaptım.

5.Ayak: JACK SPARROW (5) un son yarışı seyrettiğimizde, bariyerde kapandı oradan çıkamaz demiştik ama Furkan hata yapıp içe dalmasına rağmen at risk alıp oraya daldı ve çok kuvvetli geldi dışındakileri ayırıp gitti. Bugün yarış o kadar kolay olmayacak gibi görünüyor ama Furkan daha iyi binerse seri devam edecektir. Dil Bağı takıldıktan sonra iki yarış kazanan safkan bugün üçüncü birincilik için yakın ama son uzun işinde saatçi arkadaşların ayakları yere değmedi bu galobu kadar koşsun çok şanslı olur dedikleri ORDER OF THE ROSE (1) ilavesi kupon için mantıklı bir ilave olacaktır.

6.Ayak: Handikap 16 koşuda büyük favori tabiki Halis Karataş'lı TİNİZBEYİ (7) ama uzun mesafeleri seven Özcan Yıldırım'lı ıslak pistleri seven JOSHUA (2) çok sert rakip olacak. Dileyen bu ikili ile geçsin ama hani bahsettiğimiz birbirlerini yiyorlar olayı var ya işte o gerçekleşir diyenler çok uygun kilolu THEWORLDISMINE (10) ile ağır kilo olmasına rağmen bu ara çok formda olduğu haberlerini aldığım ÇEKO DAYI (1) ilavesini yapsınlar.

   İSTANBUL  ALTILIM  
1.AYAK: 6.9.5.3.1 
2.AYAK: 5.6.1.2    

3.AYAK: 1-AKHARMAN
4.AYAK: 4.1.6.7.2.3.5
5.AYAK: 5-JACK SPARROW 
/  1
6.AYAK: 7.

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments