13.11.2018 SALI ADANA

13.11.2018 SALI ADANA

1.AYAK: Bugüne kadar dört kardeşi yarış koşmuş olan HAWKING, tümü en az 2 yarış kazanmış Triton, Karya, Alpha Jet ve Laren'in Anneden kardeşi. 13 Ekim'de ilk defa piste çıkan bu safkan, 1200 kumda Maiden koştu, en dış kulvarlardan birinden çıkmasına rağmen hemen öne geldi, Özcan Yıldırım bu safkanla gereksiz bir tempoya girince çok gerilerden gelen ve bariyeri tutan Halis Karataş son metrelerde duran rakibini geçip ikincilikte bıraktı. Özcan o gün neden bu kadar tempo yaptı, neden Miss Matra ile boğuştu, safkanın temposunu neden veremedi, çözmek mümkün değil, ben anlayamadım. Safkan son metrelerde düşen temposu ile ikinci kaldı ama biraz sabretse zaten o yarışta geçilmez hemen Maidene veda etmiş olurdu.  13 Ekim yarışından sonra kısa süre dinlendi devamında galoplar yaptı, bu yarışa gördüğüm kadarı ile daha hazır girecek. Bu yüzden tercihli startla en dıştan çıkan safkanı kuponuma tek yazmadım. Sıkışırsam alternatif tek düşünürmüyüm, riske girmeye değermi belki de değer siz ilk ayak tek yazayım devamını doldurayım derseniz tek bırakırsınız. Ben at yazarken ilk rakip olarak yanına PURO yazacağım. Orijin bence kumcu olmasına rağmen ilk yarışında çimde koşan bu tay start çıkışı süratlenirken sorun yaşadı ve öne hemen sarkamadı. Virajda bariyer dibindeydi oradaki yerini hiç bırakmadı ve fazla kendini gösteremeden dördüncü kaldı. Bugün bu safkanın bariyer dibini tutup öne erken sarkmasını bekliyorum. İyi bir tempo yakalarsa çıktığı gibi bitirebilir.

2.AYAK: Sezon bitti, Adana'da daha çok at görmeye başladık ve bugün burada son İstanbul yarışında beklemek yerine öne erken gelince koşuyu kaybeden MONTEGO koşuyor. 4 Kasım'da tamamen jokey insiyatifi ile önlere erken sarkınca son metrelerde beklenen sprintini atmaya dermanı kalmayan buna rağmen çok formda olmasından dolayı 63kilo ile koşmasına rağmen kendisine göre 5 kilo avantajlı Gümüşkesen'e yarım boyla geçilen safkan bu sefer kazanmaya yakın gördüğüm isim olacak. Safkanın çim yarışlarının daha başarılı olduğunu söylemek mümkün ve Adana'ya geçip burada da kısa bir iş yapması yarışın en kadar ciddiye alındığının göstergesi. Ankara'dan erken gelip Adana'da gayet iyi yarışlar koşup iyide çalışmalar gerçekleştiren bugün kilosu uygunlaşan ALBURAKKIZI en önemli rakip durumunda. İlaveler bütçeye göre sırasıyla PARPALİ, YOLDAŞ, AKARNEJAT ve BAŞPEHLİVAN olabilir.

3.AYAK:Sürpriz beklediğim, bugün biraz geri plana atılmış isimleri ön planda tuttuğum bir koşu. Herkes başta ilk dört atı yazıyor ama benim sıralamamda başta aşağıdakiler var. THE BLACK STALLION Maidenden çıktığı yarışında bu koşuda çok iyi koşmasını beklediğim AYPELDA ROZERİN ile RENTELE yi geçmişti. Daha sonra rakipleri koşup kazandıkları yarışlarla kalitelerini belli ettiler ve bugünde rövanşı almak için sahada tüm güçlerini gösterecekler. The Black Stallion kazandıktan sonra bir yarış koştu onda da Kısa Vade'de ALTINKOP ile BUMERANG arkası beşinci oldu. Bugün o yarışa göre 7 kilo eksik koşacak olması, o güne göre kilo almış rakipler yanında kendisi için büyük avantaj olacak. Bu safkanlardan sonra MISTER POINT ile LYUDMIA ve RÖNESANS ilavesi ile koşuyu sağlama alıp kalabalık geçiyorum. Ama dediğim gibi The Black Stallion çok şanslı kesin kuponunuzda olsun, riski seven tek yazsın.

4.AYAK: SKY WOLF bu koşuda büyük favori durumunda. En son dördüncülüğünü tekrar tekrar seyrettim, Halis Karataş dışta kolay tempoda safkanı idare ederken tüm yarış boyunca kafasındaki tek şey Bitcoin'i nasıl geçerimmiş ama virajda onun dışına çıkıp oradan yürümek rakibini içte bırakmak isterken kendi atının gücü Bitcoin'e yetmemiş, orada da gerileyip sonra bir daha toparlayamamış. Tamamen taktiksel bir hatadan dolayı en kötü üçüncü olacağı yarışta en dışları dolaşıp Bitcoini atlatmak için erken mücadeleye girdiğinden, iç kulvarda bariyere yakın giden bu koşudaki rakibi Sefirbey'e geçilmiş. Karataş'tan aynı hatayı ikinci kez beklemek hata olur görüşündeyim. Bugün Sefirbey, Beceriklihan ve Turap'ın önde yapacakları birincilik mücadelesini bariyere yakın koşuyu kısaltarak bekler, önde gidecek rakipleri en iyi yerde takip eder ve sonlarda rakiplerinin durduğu yerde yürür, yapacağı ataklar ile koşuyu lehine çevirir diye bekliyorum.

5.AYAK: Bu koşudaki ARSEN LÜPEN benim yazdığım her yarış kötü koşuyor VASILY ise benim güvenmediğim koşularda her zaman iyi koşup beni ters köşe yapıyor. İkisi de bana ters gelen isimler. Vasily Danyal Kaya ile o kadar iyi bir uyum yakaladı ki üçte üç yaptı uzun mesafe çim koşularında tempoyu koyduğunda kimseye yakalanmadan bitirebileceğini gösterdi. Vasily kazandığı son 3 yarışında yarışında Herring, Yeni Kartal ve Arsen Lüpen'i geçti. YENİ KARTAL Vasily arkası gelirken Arsen Lüpen'i geçti. Ama bunlar hep yarışın temposu ile ilgili sonuçlar oldu, Vasily kovalanmadığı zaman çıktı bitirdi. Koşuda bu isimlerin dışında iki isim daha var ama onlarında önde numara götürme, yarışı forse etme gibi bir huyları yok. Yani yarış yine VASILY üzerine görünüyor. 2000 metre çimde bir fedai çıkıp ben kazanmayayım Vasily'de kazanmasın diye gidip bu safkanı bozarsa bilmem ama normal şartlarda bu safkan yine çıkıp liderliği alıp yakalanmadan bitirecek gibi görünüyor. Ya Vasily tek yada çok at olarak değerlendireceğimiz bir yarış olsun.

6.AYAK: Son koşu biraz karışık... ALGANTAY son yarışında gayet iyi koştu ama bugün kilosu 60 oldu işi o kadar kolay olmaz. Ekürisi BİŞKEKHAN'ın da bu yarış çok iyi koşacağı bilgisi var ekürileri başta değerlendireceğiz. Benim notlarda ANADOLU, YOLDAŞBEY ve ALYAYLA var, üçü de bu yarış çok iyi performanslar gösterecekler. BELALIGELİN'i ikidir verdiler kendini gösteremedi bu sefer ihmal etmeyelim. KUTALMIŞ'a Özcan deklaresi ilginç. Aksesuar taktımı takmadımı bayağı konuşulan MALATYA SERDARI kumda kazandı çimde varlık gösteremedi bu sefer yine iyi koşar. DAĞBERKHAN çimde daha iyi ama bu sefer kumda şansını deniyor, gelmez diyemem kupona ekledim. ÖZÜGÜZEL Kocaeli'de Maidenden çıkarken iyiydi, Adana'da Samet Erkuş üstünde, Samet oldumu korkuyorum şansı var değerlendirdim. Son dakika Adana'da ARSLAN EMİN dediler onuda ilave ettim günü kapadım.

 

  ADANA ALTILIM 

1.AYAK: 3-HAWKING / 7
2.AYAK: 2.11.3.4.1.7
3.AYAK: 6
 / 7.10.1.2.4.3.5
4.AYAK: 6-SKY WOLF
5.AYAK: 2-VASILY
 / 5.3
6.AYAK: 1.6.7.8.9.14.15.3.16.18

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments