29.10.2018 PAZARTESİ BURSA

29.10.2018 PAZARTESİ BURSA

HAREM: Son Maiden yarışlarında İzmir'de Tilikum ile beraber koştukları koşuyu ikinci bitiren HAREM önde gözüküyor. O yarışı hatırlayan varsa Çetin Ok Harem'e biniyordu önde kaçan rakibinin hemen arkasında yer tutmuştu. Viraja doğru gelirken bariyerde kaldı, önü kapandı geriledi, daha sonra ortalayarak yerini buldu ama ne kadar gelse de önde avantajı yakalayan rakibini yakalayamadı. Bugün çetin Bursa'ya geldi bu safkanı bırakmadı ve aynı hataları tekrarlamaz yerini iyi alırsa ilk koşuda güvenilecek bir isim, alternatif tek olabilir. Tilikum'da sonlara doğru bariyer dibinden arttırarak gelmiş ama Harem'in 3 boy gerisinde koşuyu bitirmişti, bugün yine hata kollar rakibi eksik koşarsa devreye girebilir. AKŞEKER ise normalde kumcu bir safkan olarak benim notlarda var. Çim koşmaları belkide yarış bulamamalarından, belkide yağmur olurda pistler değişir beklentisinden diye düşünüyorum.Çok yerinizi varsa Mehmet Kaya boşuna binmez diyerek SERVİNİSA ile birlikte bu safkanıda ekleyin.

BALDAĞI: Kocaeli, Bursa, İzmir'de yarışlar koşarken son İstanbul yarışında ters pistten ve en iç kulvardan başlamasının dezavantajını yaşayarak starta ilk girip içeride çok durunca bundan etkilenerek geç start alan Baldağı virajdan sonra en dış kulvara çıkarak harika bir sprint yapmıştı. Normalde bu safkan verilen taktik gereği yarışı forse eder, kaçar bitirir, kimseyi yanına sokmamaya çalışır ama 1200 metrede yaptığı bekleme durumunun ne kadar iyi olduğunu ve bekleme yapabileceğini göstermesi açısından çok önemliydi. Bugün verilen taktik ne olur bekleme yapabildiğini gördükleri için bekletirlermi yoksa öne düşürüp yine kaçırtırlarmı tahmin edemiyorum ama çok iyi koşacağı kesin olup yine alternatif tek olabilir. Rakip arayıp at yazacaksanız ELLİBEŞ ve SU MELEK değerlendirebilirsiniz.

7/6 Sıralı İkili :  32.60  Normal İkili : 13.15

7/6/4 Sıralı Üçlü Bahis : 21.20

ERBABAM: Çetin Ok ile bütünleşmiş bu safkan için bugün rakiplerin uygun olduğunu düşünüyorum. Son yarışında Zengince'ye yarım boyla kaybeden safkan daha öncesinde bugünde koştuğu Ekiner ve My Cem önünde kazanırken gayet başarılı bir performans sergilemişti. Daha önceki koşularında da bu tip rakipleri kolaylıkla geçebilecek kapasitesi olduğunu göstermiş bu ismin bugün ilk altılının en güvenilecek ismi olduğunu düşünüyorum. Ama ilk iki ayağı tek yazar burayı yıkayım derseniz Altı safkanın hepsini kuponunuzda bulundurmalısınız. Erbabam gelmez ise hepsinin şansı var ama başa KAFKASOĞLU yazın. Ara vermişti iki yarış gördü kazanmaya adım adım yaklaşıyor, burada belki olmayacak ama bir sonrakinde çok daha iyi koşar gibi görünüyor.

BALDAĞI / ERBABAM Çifte : 18:50

ZOR KOŞU:  İkinci altılının ilk ayağı her zaman zor olur, bugünde zor görünüyor, sürprize açık bir koşu. Son yarışında 5 boy kalan ve üçüncülüğü alan DİLBAR starttan düzgün çıksa çok iyi yapacakmış havasında. Aynı yarışın ikincisi ATLETICO her geçen gün ileriye doğru gidiyor bugün kazanabilir. Daha yarış kazanmamış olan WOODS RUNNER son yarışına göre çok daha uygun bir kiloda koşacak bu sefer çok etkili olabilir. Süratli gidecek gibi görünen koşuda PROFESSOR, UNDAUNTED, LEGEND RING, TAMGA, ARPELLO ve OĞLUM OZAN ilavelerini de öneririm.

MEMNUNEM: Tahmin etmesi çok zor görünen bu Maiden koşuda takip atlarımızdan olan ve Ketme'nin Bursa'da hazırlayıp bindiği Memnunem'e veriyorum. Bu yarış öncesi araştırmalarda iki farklı yerden bu safkan için iyi bilgiler geldi, ben çok at yazıyorum ama bu safkanı özellikel başa koydum, unutulmasın. Benim yazmadıklarımdan tuttuklarınız varsa buraya ilave edin iki altılı içinde ikramiyeyi yükseltecek yer burası.

OĞLUM KAYRA: Ağustos ayından beri koşmayan bu safkan gizliden gizliye bu yarışa hazırlanmış durumda. Bu koşuda iki favori var ve sabah Bursa'dan kimle konuşsan favorilerden önce bu safkanı söyledi. Ya yayıldı uçurtma bir tüyo yada  gerçekten safkan çok iyi Bursa'da herkes bu safkan zerine oyun yapacak. Sonucu bilemiyorum ama NİNOŞUNOĞLU ve GÜLENYÜZ ile birlikte değerlendirmek, dinçlik yarışı yapacak bu safkanı kupondan eksik etmemek lazım.

REMAZAN ABİ: İstanbul'da hazırlanıp güçlü rakiplerle mücadeleler eden bu safkanı bir anda Bursa'ya gönderdiler orada hazırlamaya idmana başladılar ve arkasından bu Şartlı 4 koşuda pistte gördük. Kulaklık safkandan çıkmış, ters pistte koşacak olması daha iyi buraya çok uyum sağladı deniyor ve son yarışlarındaki başarısızlıkların tam tersine burada kazanacağı söyleniyor. Bende başa koydum alternatif tek olarak değerlendirdim ama MISTER POINT ile İTİBARLI ilaveleri koşuyu sağlama almak açısından mecburen yapıyorum.

MOGAN GÜZELİ: İlk koşudaki Harem Tilikum biten yarışa geri dönüp çok kolay şekilde dördüncü olan safkanı bir daha seyrederseniz karşınıza Mogan Güzeli çıkacak. Safkan o yarış 57 kilo ile dördüncü olurken kendini bulmaya başladığını göstermişti. Bugün 53 kilo ve başarılı aprantisi ile safkan risk alınıp tek yazılmaya değer görüyorum.

LAZY DAISY: İki tane ciddi favorinin olduğu koşuda Bursa'da kazandığı koşudan sonra Kocaeli'de öne erken sarkamayan ve bu yüzden hiç yarışa karışmayan Lazy Daisy başa koyuyorum. Safkan bariyerde kendine uygun bir yer bulursa son metrelerde adından bahsettirip çok etkili koşabilir. QAVIY, WEST GROVE ve BABAMENGİ benim koşuda düşündüğüm diğer şanslı isimlerdir.

BURSA 1. ALTILIM
1.AYAK: / 11.1.9
2.AYAK:
 7  / 4.6
3.AYAK: 4-ERBABAM
4.AYAK:
6.7.10.4.1.2.9.3.5
5.AYAK: 8.11.2.5.12.6.1.7
6.AYAK: 3.7.2

 

BURSA 2. ALTILIM
1.AYAK: 6.7.10.4.1.2.9.3.5
2.AYAK: 8.11.2.5.12.6.1.7
3.AYAK: 3.7.2

4.AYAK: 5
/ 3.4
5.AYAK: 8-MOGAN GÜZELİ
6.AYAK: 12.6.9.14

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments