13.10.2018 CUMARTESİ ANKARA

13.10.2018 CUMARTESİ ANKARA

Ankara için geceden yazıyorum, İlk altılıya yetişemem ama ikinci altılı için SON DAKİKA duyumları değişiklikleri bu sayfada mesajlar bölümünde paylaşacağım... Saat 14:00 gibi her şeyi toparlamış burada değişik inandığım duyum varsa paylaşmış olurum.

1.Koşu: İlk koşu'da Cemiloğlu ekürisi çok önde görünüyor. DEAR MOLLY bugüne kadar kazanamadı, yarışın tek koşu kazanmamış atı ama orijin olarak çok kuvvetli ve çim kum sentetik farketmeden her yarış iyi koşan bir isim. Bence tek derdi Ankara, Kocaeli, Adana arası çok dolaşması. 12 koşuda 11 kere tabela yaptı kazanmayı beceremedi ama Ankara'da çalışıyor, burada düzenli koşsa bugüne kadar kazanırdı. ALBUSE, ADIOS ve MASSANDRA öncelikli rakipleri, İBRİŞİM ve ELOIN sonraki ihtimaller.

2.Koşu: BAŞPEHLİVAN son yarışında startta kaldı, kazanabileceği, favori olarak koştuğu bir gruptu bekleneni yapamadı. Bugün Karataş binmiş ve tabiiki büyük favori çıkacak. Hatta ilk altılının kaderini belirleyecek, gelmezse altılı cazip ikramiyeye gidecek diyebiliriz. Gelmezse kim gelir, startta yine kalırsa kim şanslı olur diye çalışınca bir tek LORD bende çıktı. Bu safkan rakiplerin önünde iyi bir tempo yakalar ve arkadakiler çok beklerse direnip kazanabilir.

3.Koşu: Bu koşuda dört isim var ama TURAP, UNDAUNTED ve GLOIN beraber koşuda önde kaçıp bayağı ciddi bir sürat yapacaklar. Bu süratli isimlerin aksine Elazığ Diyarbakır yapıp gelen en son Diyarbakır'da Açık yarış koşan SILVERADO ise bekler. Yamak 2 yarışı çocuklara önde git ne olursa olsun ısrar et, giden olursa arkasına yat diyeceklerdir bekleyen çıkmaz hepsi ısrarcı olur. Bu yüzden Silverado bence çok şanslı olur ama içimdende hep Turap kazansın diye geçiyor. 

4.Koşu: 20 Eylül yarışında idman görüntülerini seyretmiş, tüm galoplarını görmüş, Küçük Matra'nın kardeşi MISS MATRA çok dikkatimi çekti diye sizle paylaşmıştım.  Halil İbrahim Akkaya bu kadar hazırladı, yarışta da biniyor, bir aksilik olmaz ise kazanma ihtimali çok yüksek demiştik ama o gün favoriyi geçememiş ikinci kalmıştı. O gün Dişilere ait bir yarıştı bugün 5 erkek 6 dişi safkan arasında bir yarış ve en şanslı isim bu safkan olur ama erkekler içinde ilk defa koşacak HAWKING ile koşup tecrübe kazanmış isimler MISTER HEART ve TONGA da iyi taylar.

5.Koşu: Günün en tehlikeli yarışı... PALERMO nun istikrarı ve son başarılı birinciliği dikkat çekici. BİLGE PRENSES kum çim ayırmadı ki tane kazandı yine kazanabileceği bir grupta. Çok önerilen ama bir türlü kazanmayan ZEHİR HAFİYE Müslüm ile düşünülmeli. Bizim eski at SİNGAPORE PRENSİ aklına eserse iyi koşar bugünde canı isterse Samet Erkuş ile çok değişik bri koşu çıkarabilir. DEDEMANBEYİ de son çim yarışı kötü olsa da kumda her zaman iyi. BURGAÇ iki yarış koştu artık düzeldi gibi görünüyor, uzun zamandır kazanamıyor ama bugün olabilir. BEYŞEHİRLİ, YANTAR, BABAFARUK ile ÇAKIRALİ ve ANADOLUKAN diğer ihtimaller diyelim. Bu kadar attan ne kadarını yazarsınız bilmiyorum.

6.Koşu: İstanbul'da 14 Eylül'de Grup 2 Cahide koşusunda, bizim Ulubaş oynadığımız yarışta favori koşup ikinci olan, arkasından Adana'ya gidip Kısa VAde 8 kazanırken bu koşudaki rakiplerinden ikisini çok kolay geçen ATEŞBİBİ'ye neden Karataş bindiriyorlar çözemiyorum. Ahmet Çelik bindi, Akın Sözen bindi hiç birinde kötü koşmadı elinden geleni yaptı ve başarılıda oldu. Bugün bize her zaman ters gelen Karataş'ın binmesi negatif etki yaparmı bilmem ama bu grubu bu safkan geçer, mecburen rakiplerini yanına yazmadım.

7.Koşu: Geçen yarışında ARSEN LUPEN için Ankara'dan çok iyi bilgiler almıştık. Osman abi uzun aradan sonra yarış koşacak olan bu safkan için çok iyi bilgiler vermiş, kazanır demişti. Çetin Taş o gün düzgün binemeyince bekleneni yapamamış ikinci kalmıştı ama araya rağmen safkan çok iyi koşmuştu. Bugün Karataş binmiş ve malum olduğu üzere Karataş üstündeyken büyük favori çıkar. Bizim için bu yarış gelmemesi önemli Karataş'ı demin tek yazdık bu sefer yıkalım GLEN, MAGFELLOW ve KUPA ASI yazalım.

8.Koşu: Bu koşuyu kupon kurguma göre kapamam ve sürpriz aramam lazım. Yalnız bazı ayakları çok dolu geçince burayı kapamaya yerimiz kalmadı. O yüzden yedi atı ikiye indirdim, risk alıp tuttuklarımı yazdım. Agf ne çıkar bültenler ne verir pek aldırmadan son yarışlarını ilk iki sırada bitirmiş, Dil Baı takılınca çok değişmiş ve harika bir yarış kazanmış TİPİTİP ile o gün geçildiği Tipitip'ten rövanşı alabilecek kadar iyi durumdaki KUZEY KAFKASLI arasında bir yarış olacağı düşüncesindeyim. Baştada dedim yazarsam hepsi demem lazım, bir şekilde hepsinin şansı varmış gibi görünüyor ama bu iki isim bence çok şanslı olacaklar. 

9.Koşu: Son ayakta ilk defa koşacak olmasına rağmen, iyi hazırlanmış Kreacher'ın kardeşi DUMBLEDORE ön plana çıkıyor. Beşinci ayağı kapamadık orayı azaltıp buraya at yazdık, sürprizi aradık ama dilerseniz Dumbledore arkası ilk yarışındaki üçüncülüğünde beğenip notlara aldığım ALAKAN LADY ilavesi yapıp, burayı iki ata da indirebilir, beşinci ayağı doldurabilirsiniz. Burası Maiden patlar diyenlere yazılabilecek atlar olarak YEDİTEPE, THE MATCHED, FIRE RUNER ile SPRING önerilerimdir..

ANKARA 1. ALTILI
  6 1 4 9 4 2
  2 4 1   8  
  1   2   6  
9 TL 3   3   11  
  4     3 5  
  5     4 2  
94 TL       5 12  
             
             

 

ANKARA 2. ALTILI
  9 4 2 3 6 1
    8   5 2 6
    6   4   5
9 TL   11   6   4
  3 5       2
  4 2       12
94 TL 5 12        
             
             

 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz.
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ed
iyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

Yorumlar  

#3 Ufuk 13-10-2018 12:59
İlk altılı için GLEN Kazanır duydum...
Bence yarış zor yarış, hepsi önde gidecek tempo yukselecek...

İkinci altılı için yine ARSEN LÜPEN kazanır deniyor.
Osman Abi Gördüğü yarışlardan sonra çok iyi duruma geldi diyor...

Sürprize bende olmayan 4. koşudaki 2 numara EROLUR duydum...
İki altılı içinde kritik bir ayak isterseniz ilavesini yaparsınız.
#2 Ufuk 13-10-2018 12:52
Numara hatası yapılmış yazılanlara bakın her zaman
#1 Serdar 13-10-2018 12:43
ankara 1 altılı ankara 1 altılı ankara 2 nci altılı 5 ayak ?????? ne söylenm,ş ne yazılmış

You have no rights to post comments