22.09.2018 ANKARA 2. ALTILI TUTTU

22.09.2018 CUMARTESİ ANKARA

1.Ayak: Büyük favori olarak çıktığı hayatının ilk yarışında, kum pistte etkili olamayan, devamında ciddi hazırlıklar yapıp çimde kazanan BOOGEYMAN (1) bugün biraz daha iyiye giden durumu ile favorimdir. Safkanın daha kapalı kutu olduğunu, gerçek gücünü bugün göstereceğini düşünüyorum. MAKAKVI (5) nin de son yarışını pek ölçü almıyorum, jokeyi enseye bastı en geri geldi. Aslında en geriyken bile çok uzak fark yemedi. Kumda Maidenden çıktı, arkasından çimde Kısa Vade kazandı ki bugünde aynı başarıyı tekrarlayabilecek durumda. SKY MOON (8) ikidir Grup yarışlarda dördüncülük yapıyor, bu koşu biraz daha uygun olacak. LUCID (4)biraz daha uzun isteyecek gibi ama kazandığı yarış hiçte kötü değil. Daha geniş kuponlara SCOUTLEO (6) ve KING OF TATVAN (3) yazılabilir.

2.Ayak: Bu koşu biraz ilginç... Ben dünden çalıştığımda burada HIRSLI (10) kazanır tek yazayım diye kararlaştırmıştım. Son çim yarışlarını seyrettim bu kötü grupta en iyi isim olarak karşıma çıkmıştı ve risk almaya değer görünüyordu. İki altılı içinde tek yazıp işimi kolaylaştıracaktım ama sabah işler değişti. Ankara'dan ZEKİDAYI (7) özellikle önerildi. İzmir yarışlarından sonra Ankara'ya gelip çalışmalarında çok değiştiği söyleniyor. Çimi ne kadar koşacak tereddütlerim var ama yazmak zorunda kaldım. Sonra BRÜTÜS (2) ün bugün daha hazır olduğunu öğrendim. ZAMANTININ KIZI (12) oynamıştık hep sapmış içe yatmıştı bu sefer düzeldi deniyor. BENLİBİRSEN (8) üç yarış koşmuş Kocaeli Adana Bursa yapmış, ne gereksiz işler ama kötüde koşmamış, mecburen yazdım..

3.Ayak: Nal çakma sırasında ufak bir kaza olduğu için Ulan Bator Koşmayacak... Kısa mesafeli Grup 1 Sürat koşusunda COPPERFIELD (1) ve RUNNER BULL (3) ön plana çıkıyor. Tabi çok süratli isimler yarışta koşacak bunlar iyice tempoyu yükseltecek bu yüzden Copperfiled bu sefer zor diyenler çok ama rakiplere bakıyorum inceliyorum, bu ikili harici bir tek SERSERİ (4) şanslı olabilir oda çok geride çıkıyor. Ben kurgumda Copperfield alternatif tek verdim, Runner Bull orta halli kuponlara yazdım, çok geniş oynayan sürprizcilere de Serseri ilavesi önerdim.

4.Ayak: Kısa Vade 9 Peri Bacaları koşusunda herkesin peşini bıraktığı, benim halen ufaktan da olsa umudum olan, bugün kaba kuma ilk defa çıkacak ve çok farklı koşabilecek SEVENTH SENSE (8) başa koydum. İki yarış önce 1.05 e koşan safkan bugün sıfır puan çıkmış. Cooger arkası üçüncülüğünde beğendğim BAVİREŞ (3) öncelikli rakip görüyorum. Karataş'la kazandığı Kısa Vade yarış gayet iyi olan PRINCESS DI (10) ile ikidir Grup yarışlarda ciddi rakiplerle boğuşan ÖMER IN MY HEART (11) öncelikle kuponlara yazılacaklardan. AYRTON (2) bu dörtlüden sonra bira zgeride ama yer varsa yazılsın diye önereceğim isimdir.

5.Ayak: Hepberaber'in koşup koşmayacağına bu sabah karar verilecek ama koşsa da şansı olmaz diye düşünüyorum. Byük ihtmal çıkacaktır çıkmazsa kupona dileyen ekleyebilir. Tabi bu şartlarda bütün avantaj MISTER GÖRKEM (3) e geçecek. Benim GAZİ Koşusu favorim olan safkan tam kıvama gelmiş durumda. Sonlarda etkili ataklarını gösterebileceği sert tempo olacak bir yarış yakaladı. Karataş bizi sevmez ama dün beşinci ayakta kazanmıştı bugünde tekrarını bekliyor Mister Görkem Tek yazıyoruz..

6.Ayak: Bazı atlarda aksesuarın ne kadar etkili olduğunu TANGÖZE (13) bize gösteriyor. Kulaklık çıkıp Kapalı Gözlük takılınca oldukça iyi iki yarış koşan bu safkan bugün birincilik için sahada olacak. Kazanma ihtimalini çok yüksek görüyor bugünün alternatif teklerinden olarak düşünüyorum ama dişi safkanın erkeklerle koşacak olması da şansını azaltıyor.  Erkeklerin içinden AKILLI OL (3), MAHKUM ADAM (5) ve AKSAÇLI (1) ön plana çıkmış yarışlarında biraz kendilerini göstermiş isimler. SİVEREK ASMASI (12) yine dişilerden biri ama startta kalmaz ise şansı var. Bu beşli sırasıyla benim kuponumda olacak isimler.

 

 

ANKARA 2.ALTILI
  1 10 1 8 3 13
  5   3 3    
  8     10    
2 TL 4     11    
    7   2   3
    2       5
33 TL            1
     

       
 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz.
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ed
iyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments