20.09.2018 ANKARA 2.ALTILI TUTTU: 2.449 TL

20.09.2018 PERŞEMBE ANKARA

1.Ayak: Altılının ilk ayağında biraz PEDRUM (9) iyi görünüyor. İçlerinden en çok galop yapıp en çok hazırlığı olan bu tay ama yarışında ne yapar nasıl koşar start makinesine gidince neler yapar kestiremedim. Ufak tefek bir tay çalıştırırken üzerindeki Ozan Bulut ondan büyük duruyor. AHESTE (1) galoplarında kötü görünmeyenlerden biri ama çok iyi hazır diyemem. ALASKAN LADY (2), MYSTIC LOVE (8), ASAGAO (3), GELEG ROJ (6) ve ERTENHAN (5) sonraki ihtimaller.

2.Ayak: Çok zor bir koşu ve kilo farkları birinciyi belirleyecek denilebilir. TURSTABLE (9) son koşusunda sonlarda çok etkiliydi ve kendini bulmuş gözüktü bugünde aynı başarıyı tekrarlayabilir. KEEP WALKING (6) Ankara'dan çok iyi koşacak bilgisini aldığım bir isim. ALBANY (3) Ayhan Kurşun ile iddialı olur deniyor ve mutlak ayazmam öneriliyor. Yine hafif kilolulardan THE MAILMAN (8) içinde iyi koşacak bilgisini aldım. SAN MARINO (1) kilosunun fazlalığı nedeni ile bende gerilerde yer aldı. 

3.Ayak: Bu koşuda FLYING BIRD, BOTANVADİSİ, STEEPLE EAGLE ve TURAP önde liderlik için çok ciddi bir mücadele verecekler. Bu tempo içlerinden birini birinci çıkarabilirmi hiç sanmıyorum. Safkanlar ne kadar formda ve iyi durumda olsalarda güçlerini ilk metreden tibaren kulanmaya başlayacaklar zorlanıp son metrelerde tempolarını iyice kaybedecekler. Son metrelerde kendini gösterecek LEXINGTON FIRE (2) il Badarbunga arasında bir tercih yapıp LEXINGHTON FIRE tek yazdım. Yarış gören ve Bursa'da harka çalışmalar yapıp buraya gelen safkan Gökhan kocakaya'nın iyi idaresi ile bugün birinciliği alacaktır düşüncesindeyim.

4.Ayak: Çimde ilk defa start alacak KING SERKAN (3) 'ın nasıl koşacağını merakla bekliyorum. Üçlüler arasında kumda veya senetikte gayet iyi yarışlar yapıp kendini bulduğunda gücünü gösteren bu safkan favorim. Yarışın büyük favorisi LAST SHADOW (4) a binen Ahmet Çeliğin yapacağı en ufak bir hatadan faydalanıp kendini birinciliğe atabilir. NESTOR (5) ve PENDRAGON (6) bu koşuda sürpriz arayanların değerlendireceği ve LAst Shadow geçilsin diye bekleyeceklerin kuponlarına yazacakları diğer isimlerdir.

5.Ayak: ŞEKERSULTAN (6) İstanbul'da tek verdiğim koşuda beni çok şaşırttı. İnanılmaz kötü koşan safkan bugün 52 kilo ile benim yine ilk atım ama uzun mesafede rakipleri ile beraber değerlendireceğim. Özellikle RUSGELİN (1) kilosu ağır olsa da inatçı karakteri ve yükselen form durumu ile kuponlarda olmalı. Yine TETİNA (4) da ihmal edilmeyecek formu tatminkar, gücü bu gruba yetebilecek aklına estikçe iyi koşular yapan bir isim. Bu üçlü ilk etapta kuponlarda olacak daha sonra UÇAN REİS (8) diyeceğim çok sürprize de ORTADOĞU (9) denenebilir.

6.Ayak: LORD (8) ile Ahmet Çeliğin uyumu biraz ilginç. 12 yarış yapmışlar 2 kere birinci 6 kere ikinci olmuşlar ve başarılı sayılsalar da Altılı ganyan oyunları için ikincilik bir işe yaramadığı için benim için potansiyel bir tehlike olarak görünüyor. AGF'de de yüksek çıkması avantajını kullanıp yıkıp rakipleri ile beraber değerlendirmek düşüncesindeyim. Son günlerde hep çim koşmasına rağmen kumda da gayet iyi yarışları olan HÜRADAM (5) bence en ciddi rakip olacak. Bu ikiliyi başa koyduktan sonra iki tane de çok iyi koşacağı yönünde bilgiler aldığım BOZDAĞ EFESİ (9) ile BOZTEPEBEYİ (4) yazıp altılıyı kapatacağım.

ANKARA 2. ALTILI
  9 9 2 3 6 8
  1 6 TEK 4 1 5
    3     4  
           
  2 8   5   9
  8     6   4
  3       8  
  6       9  
5          
 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz.
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ed
iyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments