20.09.2018 ANKARA 1.ALTILI TUTTU: 1.659 TL

20.09.2018 PERŞEMBE ANKARA

İlk koşudaki atların hepsinin idman görüntülerini seyrettim. Tjk idman pisti programından değil de Osman abinin siteden tüm galopları görebiliyorum, ilk ayakta MISS MATRA (4) çok dikkatimi çekti.  Halil İbrahim Akkaya bu kadar hazırladı, yarışta da biniyor, bir aksilik olmaz ise kazanma ihtimali çok yüksek. Diğer ilgimi çekenler NO DRAMA (6), RUN FOR SUNA (7) ve SCARY GHOST (8) oldu. Ufak kuponlara Miss Matra tek risklide olsa güzel bir tek olur.

İkinci koşu Atış koşusu 60 bin TL ikramiye var ama sahipleri bu atları bu fiyatlara satamazlar, alan çıkmaz o yüzden kazanan büyük bir avanta yarış alacak, hepside birincilik için saldıracak. Bugün bu yarış tek düşünülecekse bu isim TATVAN BEYİ (2) olabilir deniyor, Ankara'da özellikle çok konuşulup öneriliyor ama son yarışı oldukça vasat. SAMRAVHAN (1), NEZİR FAMILY (6), CHEHALIS (3) ve CRICOOR (4) yazıp sağlam geçmek taraftarıyım.

Elazığ'dan hiç geçilmeden seri temposuyla dikkat çekip gelen ALANKOZ (2) önde gider, sorunları giderilip artık kendini bulan IŞIK ABİ (4) peşine takılır, önde yarışı kabullenmeyi seven formda isim ATOM SAÇAN (3) bu ikili ile beraber yer bulur ve düzlüğe kadar bu şekilde bozulmadan gelirler  diye düşünüyorum. Yarışın ciddileştiği yerlerde ise bu üçlüye KUTALMIŞ (6) katılır öndekilerin belkide birbirlerini bitirmelerinden faydalanıp koşuyu kazanabilir. Yarışın dört ismi ayrımsız kuponda olsun koşunun temposu birinciyi belirler.

1.Ayak: Altılının ilk ayağında biraz PEDRUM (9) iyi görünüyor. İçlerinden en çok galop yapıp en çok hazırlığı olan bu tay ama yarışında ne yapar nasıl koşar start makinesine gidince neler yapar kestiremedim. Ufak tefek bir tay çalıştırırken üzerindeki Ozan Bulut ondan büyük duruyor. AHESTE (1) galoplarında kötü görünmeyenlerden biri ama çok iyi hazır diyemem. ALASKAN LADY (2), MYSTIC LOVE (8), ASAGAO (3), GELEG ROJ (6) ve ERTENHAN (5) sonraki ihtimaller.

2.Ayak: Çok zor bir koşu ve kilo farkları birinciyi belirleyecek denilebilir. TURSTABLE (9) son koşusunda sonlarda çok etkiliydi ve kendini bulmuş gözüktü bugünde aynı başarıyı tekrarlayabilir. KEEP WALKING (6) Ankara'dan çok iyi koşacak bilgisini aldığım bir isim. ALBANY (3) Ayhan Kurşun ile iddialı olur deniyor ve mutlak ayazmam öneriliyor. Yine hafif kilolulardan THE MAILMAN (8) içinde iyi koşacak bilgisini aldım. SAN MARINO (1) kilosunun fazlalığı nedeni ile bende gerilerde yer aldı. 

3.Ayak: Bu koşuda FLYING BIRD, BOTANVADİSİ, STEEPLE EAGLE ve TURAP önde liderlik için çok ciddi bir mücadele verecekler. Bu tempo içlerinden birini birinci çıkarabilirmi hiç sanmıyorum. Safkanlar ne kadar formda ve iyi durumda olsalarda güçlerini ilk metreden tibaren kulanmaya başlayacaklar zorlanıp son metrelerde tempolarını iyice kaybedecekler. Son metrelerde kendini gösterecek LEXINGTON FIRE (2) il Badarbunga arasında bir tercih yapıp LEXINGHTON FIRE tek yazdım. Yarış gören ve Bursa'da harka çalışmalar yapıp buraya gelen safkan Gökhan kocakaya'nın iyi idaresi ile bugün birinciliği alacaktır düşüncesindeyim.

ANKARA 1. ALTILI
  4 2 2 9 9 2
    1 4 1 6  
    6 3   3  
 6,72 TL   3 6      
  6 4   2 8  
  7     8    
  8     3    
        6    
        5    
 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz.
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ed
iyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments