13.09.2018 PERŞEMBE İZMİR

13.09.2018 PERŞEMBE İZMİR

2.Koşu: Yedili ganyan ayaında IN THE NAVY tutuyorum ama yarış karışık her ihtimal açık görünüyor. 4-5-8-9-3-10-1-11 gibi çok kalabalık bir sıralamam var.

1.Ayak: 6 Eylül'de hiç kaybedilmeyecek yarışı kaybeden PERA (7) bu sefer biraz daha akıllı binecek bincisinin yardımları ile kazanmayı becerebilir. Bu istikrarsız grupta biraz biraz dikkat çeken yarışlar yapmış RIVELYA (3) ve ADIOS (4) en ciddi rakipleri olur. BUSEKIZI (2) İstanbul'dan gitti iyi koşabilir. OKOMOYE (5) ve DIVINE BEAUTY (1) zaman zaman etkili oluyorlar. Yine İzmir'e geldiği ilk yarışında bombayı yapabilecek İKSİR (6) ve bu pistte ilk yarışını kazanan BİTLİS İNCİSİ (8) şanslarını deneyecek deplasmana gelmiş isimler

2.Ayak: Bu yarış KIVILCIM (11) Tek tutuyorum ama güvenip hiç geçilmez de diyemiyorum. Safkanın avantajları Kadir Tokaçoğlu binmesi, bugün ilk kez Dil Bağı takılması, Dişilerle koşması ve yarış kazandığı 1400 metreye yeniden çıkması. Bunlar safkanın artıları ama geçildiği GÜMÜŞKANAT (3) ın burada koşması ve ilk yarışını çok iyi kazanmış ESENKIR (9) ın ciddi rakibi olması da eksileri. İlk baştaki kum yarışlarında gayet iyi olan son çim yarışında ortalarda görünmeyen FULDEN (10) ise çok sürprizde.

3.Ayak: Çimde İstanbul ve Bursa'da güçlü rakipler yanında varlık gösteremeyince Kocaeli'de kumda bir yarışa kaydolup orayı kazanmayı başaran HOSLİ (5) favori isim. Kocaeli ile İzmir pisti birbirine benzemez Kocaeli kazanan İzmir'de zorlanabilir düşüncesindeyim. Son koşularında gayet iyi performanslar çıkaran MIZZEN OF TURKEY (6) istikrarlı bir isim ve en ciddi rakip olarak yazılabilir. 

4.Ayak: Son yarışınada AL ANDAKAR (2) nasıl olurda Gülüşlü'ye geçilir kafam almıyor. o günkü 59 kiloluk sıkletine ve bincisine bunu bağlıyor bugün 57 kilo ve Mustafa Çiçek ile günün en güvenir ismi olduğunu düşünüyorum. Mustafa'nın da Bursa'daki faullu yarıştan sonra son Kocaeli yarışında büyük favori You Never Know ile büyük hayal kırıklığı yarattığı da aklıma geliyor korkuyorum ama en şanslı isim bu safkan olarak görünüyor.

5.Ayak: Bu Maiden koşuda ilk yarışında fauller yiyen kazanacağı koşudan ikinci ayrılan, arkasından Gözlük takılınca yaramayan ve kötü koşup dördüncü olan SZIGETVAR (3) koşuyor. Safkandan Gözlük çıkarıldı ilk yarışındaki gibi daha etkili olması bekleniyor. Dileyen bu safkanı risk alıp tek yazma tercihide kullanabilir. Öyle yaparsanız belki Alandakar da yıkıp cazip bir kurgu yapabilirsiniz. Son yarışında bu safkanı geçmiş AĞA DADAŞ (1) en büyük rakip durumunda olsa da DODO (2), MUNZUR RIVER (9) ve PRINCESS RIO (10) ile sürpriz aranır.

6.Ayak: Son koşuda da altı safkanı şanslı gördüm ikiye bölüp üç üç ayırıp yazdım. Başta sabah çok iyi koşacak kazanacak denilen SİNYOR (2) yazalım. Bana bu safkanı kuponu getir korkma abi bu rakipleri her şekilde geçer dediler ama bir gün iyi koşan bir sonraki gün kayba gidiyor emin olun güvenemedim. Siz risk alırsanız son ayağa da kuponunuzu getirebilirsiniz. Benim görüşüm OĞLUM MELİH (10) ve KARNA (14) son günlerde güzelleşen ve her an kazanmaya yaklaşan isimler olarak rakipleridir. TORERO (1), OĞLUMİLKER (9) ile BABA MUHTAR (4) çok sürprize öneririm.

İZMİR ALTILI
  7 11 5 2 3 2
  3   6   1 10
  4         14
3,5 TL 2          
  5 3     2 1
  1 9     9 9
          10 4

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz.
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ed
iyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments