04.09.2018 SALI KOCAELİ

04.09.2018 SALI KOCAELİ

1.Ayak: Ne güzelde getirmişler ilk ayağa bu Maiden yarışı yerleştirmişler. Özcan'da ALLOGUARD (1)'a binince Agf'de birinci at çıkmış en yakın rakibine 2,5 kat fark atmış ve yarışsever bu safkana yönlenmiş. Son yarışında KEDİM (7) ikinci olurken onun 2,5 boy gerisinde yer almış bu safkan bugün kilo olarak avantajlı koşuyor olabilir ama Kedim'de de Müslüm Çelik var. Bu kadar açık ara oynanma bana garip geliyor, yarışsever bu safkana doğru yönlendiriliyor gibi geliyor. Kedim'in Alloguard'ı geçtikten sonra İstanbul yarışı Şartlı 4'tü. Hedefi büyültmüşlerdi ama gayet iyi koşmuşlar altıncı olmuşlardı. Altıncı olurken birinciden 1 saniye daha az fark yemeleri atın gayet iyi durumda olduğunun göstergesi. Benim hesaplamalarımda bariz bir şekilde KEDİM Kazanır görünüyor. Ben bir tane Kedim tek oyun oynıycam. Ama Alloguard ilavesi ile birlikte İstanbul'dan çok iyi çalışarak Kocaeline koşmaya gitti denen FLAGSHIP (4) ile son yarışları ile dikkat çeken iki isim PADDY (10) ve STEEL WARRIOR (13) sürpriz isimler.

2.Ayak: HAKK HANI (4) jokey seçer, üstünde iyi jokey ister, iyi idare edildimi bir yerlerde gelir. Ankara'da iyi hazırlanıp Kocaeli'ne gitmiş ve Mustafa Çiçek üzerine binmiş. Nedenini anlamadım ama Dil Bağı-Gözlük bu yarış attan çıkarılmış ve bu Mendip yavrusu için grup uygun.Son günlerin en ok kazanan jokeylerinden Müslüm Çelik Kocaeli'de pek binmez. Bu sene yalnızca 3 tane binmiş birini kazanmış. Bu yarışta da DİDACTİC (5) e biniyor. Didactic hayatında ilk kez kaba kuma çıkacak. Bu ikili ufak kuponlarda değerlendirebilir. Daha sonra eküriler düşünülmeli... SAVUR YILDIZI (1) aprantisi ile kilo düşürülünce şanslı görünüyor ama Tolga Yıldız'ın bindiği LAZ DAYI (11) da şanslı olabilir. Bu üç isimden hariç çok sürprize BOLD MAGIC (2) ile DYADİN (3) düşünülebilir.

3.Ayak: NEON KNIGHT (3) 12 Temmuz'da startta çok oyalandı, 4 boy kaldı ama çok iyi koşup ikinci oldu. Devamında yine startta kaldı, 10 boy gecikti pek yarışa karışmadı. Bu iki yarışta da RED ANGEL (5) arkası gelmesi olumsuz ama startta az kalırsa 2000 metrede kazanma ihtimalide var. Bu ikiliyi başa yazıp uzun mesafelerde başarılı olan, son yarışları çimde olan ve kumda da etkili koşmuş HOSLİ (6) üçüncü isim olarak değerlendireceğim. LEXINGTON FIRE (1) ve OCIUS (4) sonrasındaki ihtimaller.

4.Ayak: TATARKAN (1) kazandığı yarıştan sonra 3 yarış kötü koştu. Bursa'da son yarışında Göldem'e uzak geçildi, bir öncesinde Aziziye Koşusu koştu Grup 2 de kazanan Egeberk'in 2 saniye gerisinde beşinciydi, bir öncekinde favori çıktığı Aknasip koşusunda çok kötü koştu yedinci kaldı. Hep iyi rakiplerle zorlu mücadeleler verdi. Bugünkü gibi rakipleri bulduğunda kilo farketmez hepsine üstünlük sağlayabilecek kapasitede göründü. Erhan Yavuz bahsettiğim her yarışında safkanın üstünde ve neler yapabileceğini, gücünü kapasitesini iyi biliyor. Bugün yarışın gidişatı süratli olabilir o yüzden çok gerilerde beklemez yerini iyi alır virajda ataklarını sıklaştırıp düzlükte işi bitirir ve kazanır görüşündeyim.

5.Ayak: Çok ciddi bir mücadele seyredeceğimiz Tatarkan'ı da getirirsek sürpriz gelsin diye bekleyeceğimiz bir koşu olacak. YOLBULAN (6) son iki yarışında harika koşuyor ama bugün işi o yarışlar kadar kolay olmaz. Çok ciddi sürat olacak koşunun temposu sonucuda belirleyecek.  IŞKINAT (1) ile KIZILHAN (3) ciddi rakipler. BAŞKAYNAK (4), ALTUNSARAY (7), DERHADIR (8) ve KATISEMİH (2) yazıp bu koşuda sürpriz beklemek istiyorum.

6.Ayak: Aşağıdaki şablonda farklı kurgular yapmak için seçenekler mevcut. Ben kendi oyunumu 40 lirada tuttuğum ve şablonu büyültmediğim için üç ismi seçip kuponuma ekledim. Bunlardan biri GREEN GULET (9)... Bu safkan sabah favori değildi sonradan yayınlan duyumlarla ilk sıraya çıktı. Kocaeli'de kazandığı yarışın ardından Kısa Vade yarıştaki baş burun ilk ikinin arkasındaki üçüncülüğü gayet başarılı. RASİMBEY (4) süratli isim ve bugün önde kuracağı tempo ile yarışın son metrelerine kadar birinciliğe ortak olacak. BLACK ADLER (2) ise 61 kilo ile orta mesafede yaptığı güzel yarış ardından koştuğu uzun ve kısa da iki vasat yarış var ama bugün 60 kilo ile bile kazanabilir. Ben üçünü yazdım geçtim. Siz ilaveleriniz varsa yapın.

KOCAELİ ALTILI:774 TL VERMİŞTİR
  7 4 3 1 6 9
    5 5 1 4
        3 2
3,4 TL       4
  1 11 6 7
  4     8
40 TL       2
 
 
       

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz.
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ed
iyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments