26.08.2018 PAZAR İSTANBUL

26.08.2018 PAZAR İSTANBUL

1.Ayak: Koşu süratli geçer, KAZDAĞI (2) kaçacağı ve son metrelere kadar dayanacağı yarışta yarışın temposunun yüksekliğine göre şansı azalsa da, biraz sabırlı olur, öndekilere uymaz ise dayanabildiği kadar dayanır. TOROSDAĞI (1) erken yürümez sabırlı beklerse ikinci şanslı isimdir. ve AKINSOY (7) Torosdağı çıkınca üste çektiğim isim oldu. 52,5 kiloluk ŞEHLEVENT (8) bu kilolara en iyi binen jokeyi ile sonlarda çok saldırır mutlaka kuponlarda olmalıdır. HİLALEDA (6) hep iyi koşular yapan bir isim olarak yarışın içinde mutlaka yer alır. DALİCİM (5) son metrelerde uçarak gelip kazanabilecek forma sahip ama koşunun mutlaka çok süratlenmesi lazım. Bu safkaın ilgililerinin bekledikleri gibi koşu olursa herkes durur Dalicim ortaya çıkar. KORCAN (10) pistte dolaşıyor, her yarış beklentileri karşılayamıyor ama bugün 50 kilo ile avantaj yakalamış durumda. Bakın yine çok tutmuyorum, normalde ben kuponuma yazmayacağım ama oynanan atlar olabilir, yer kalırsa BİLGİNİNOĞLU (3), GENÇBERK (11)  ilavesi yapılabilir.

2.Ayak: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak isimler içerisinde birazda falcılık yaparak bazı isimleri ön plana çıkaracağız. Başta tüm tayların ayakları düz bassın diyelim ve içlerinden seçim yapmaya başlayalım. Başta galoplardan yola çıktık bu yarış öncesi 1200 metrelik 1.24.4 toplam derece sonu 28.5 olan işten sonra iki tane kısa çalışma gerçekleştirip 41-27 ve 26,3 işlerinde rahat ve ilgi çeken ONURLUEFE (7) en az kendisi kadar şanslı durumdaki ekürisiyle birlikte ilk sırada kupona yazılacaktır. Onurluefe 300 bin TL bedelle Sultansuyu satışlarının an pahalı tayı olmuştu, bakalım parasının hakkını verecekmi beraber göreceğiz. İstanbul iç pistte yapmış olduğu çalışmasında beğeni kazanan, 1.10-27.7 lik işinden sonra Uğur Polat'ın üstüne gitmeden kısa bir çalışma ile bu yarış ahazırladığı ADUDU (11) en ciddi rakiptir. Bursa'da ki saatçi arkadaşlarımızın özellikle tavsiyesi olan TUĞTEKİN (10) ile KUTLUŞAHIM (6) gayet tatminkar çalışmaları ve uzun zamandır hazırlıkları ile kuponlarda olması gereken isimlerdir. Bu dörtlü galop çalışınca ve idman pisti takibinde karşımıza çıkanlar. Orijin çalışınca güçlü orijiniyle bu isimlere sert rakip olacak gibi gözüken DEMİR MÜNİR (3)  ile  RONESANS (8) sürpriz arayanlara önerilerimdir.

3.Ayak: GREY CLOUD (5) çok ciddi rakibi olacak Stallion Falcon ile arasında 8,5 kiloluk avantajı yakalamışken Gökhan Kocakaya beklediğim yarışını yapar, ekürisininde çok formda oluşu ve yardımı ile bu yarışı koparır diye düşünüyorum. Üçüncülükler serisinin içinde safkan Stallion Falcon'u geçmiş bir kerede kilo kiloya iken geçilmişti ama bu sefer elde ettiği avantaj safkana birinciliği getirecektir düşüncesindeyim. Önde ekürisi Stallion Falcon ile tempoyu yükseltip son metrelerde Grey Cloud'a avantaj yaratmaya çalışacak iyi bir bekleme ile Gökhan Kocakaya yarışı sondaki atakları ile kazanacak görüşündeyim. Güzel bir eküri yarışı seyredeceğiz, biri favoriyi yoracak, tempoyu yükseltecek, diğeri bundan yararlanıp kazanacak...

4.Ayak: Bu koşudaki her atın kazanma ihtimali var. MISTER GÖRKEM (2) e Uğur Polat yerine Halis Karataş deklaresi pek hoş olmamış ama kazanma ihtimali yüksek. Önde kolay tempoda, ağır ağır kaçacak GRAYAMAZON (5) sonlara kadar direnebilecek durumda. İkincilik serisine devam eden DISTANT SHINING (1) ve onu geçen SHARPA (3) ile hemen dibinde üçüncü bitiren VANCOUVER (4) yarışın gidişatına göre şansları artacak olan, hangisinin jokeyi yarışı iyi okursa onun kazanabileceği bir yarış gibi görünüyor.

5.Ayak: 1000 metrelik bu koşuda son koşularında beklentinin altında koşsa da COPPERFIELD (4) çıkışla birlikte liderliği alıp kimseyi takmadan uzayarak gidecek gibi görünüyor. Amerika dan gelip Ülkemizde koştuğu ilk yarışta şişirilip yarışseverin elinde patlayan bir balon olan SEVENTH SENSE (6) yarış sonrası çok konuşulan kapalı gözlüğü çıkmış olarak bu sefer daha iyi koşabilir. SERSERİ (2) çok koşuyor ama çok formda görünüyor, önde gidecek rakipleri bu kilo ile atlatması zor olsa da geniş kuponlara yazılabilir.

6.Ayak: Yarışın başında ÇELİKŞAH (2) ın numara alıp gideceği kesin gibi duruyor. Rakiplere tek tek baktım belki önde gidenler var ama bu safkanın temposuna uyan yok. Zaten uyan olursa, liderliği benalayım kaçayım diye isteyen varsa o Çelikşah'a yarar, numarayı verir, arkasına yatar, istediği anda onu atlatır. Çelikşah ilk sırada kupona yazalım ilk rakip yarış hayatına çok iyi başlayan UÇANBARON (3) olur diyelim. Uzun sprint atabilen bir yapısı var, iki yarışında da kalitesine yakışır koştu, bugünde Ayhan Kurşun ile birinciliğe yakın olanlardan biri. Ekürilerden ALPERENCAN (4) Bursa Kocaeli yarışlarının ardından İstanbul'da senetikte ilk kez yarışıyor. Kardeşi Murtezican Kumda da sentetikte de kazanmış bir isim.Ekürisi Canımbabam'a da Özcan deklaresi ilginç. Ekürilerin bugün için işleride güzel olmuş kuponlarda olmaları lazım. Benim bu üçlüden sonra geniş kuponlara ŞENHAN (9) ve BAHATTİN (5) ilavelerim var ama kupon bayağı büyüyor iki tekliye düşürürseniz o zaman bu isimleride kolaylıkla ilave edebilirsiniz.

Ben ilk etapta 25,20 lik kuponu yatıracağım. Daha sonra 5,67 lik kısmı kuponuma yazacağım onada içimden geldiği gibi alttan ilavelerle ikinci kuponumu yapacağım. 25 liralık kısma 6 at ilavesi oyunu 189 liraya çıkarıyor, siz son kurguya karar verin, mümkünse ortak oynayın bu altılı cazip ikramiye verebilir.

İSTANBUL ALTILI : 592 TL VERDİ
  2 7 5 2 4 2
  7 11   5   3
5,67 TL 8 10   1   4
  6 6   3    
  5     4    
25,20 TL 10          
    3     6 9
    8     2 5
189 TL            
             
             
   
 
     


BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz.
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ed
iyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments