24.08.2018 CUMA İSTANBUL

24.08.2018 CUMA İSTANBUL ( Yayınlanma Saati: 13:00)

1.Koşu:Toplam 9 koşu yapıp bunlardan 3 tane ikincilik çıkaran WINE FOR WINNERS (5) geçen yarış lakayıt binen halis Karataş yüzünden ataklarına çok geç kalmış ve ikinci olmuştu. Bugün yerinde zamanında yürürse safkanın kazanma ihtimali yüksek. Benim takip atım NEDİMHAN (2) bu koşuda olunca ikisini birbirinden ayıramadım en azından Nedimhan  liderliği alır, kaçar, geç kalacak Karataş bize kıyak yaparda, kazanırsa, cazip olur dedim, ikisini bir değerlendirdim.

2.Koşu: Burak Akçay son yarışındaki gibi binerse, uzun mesafede 60 kilo ile kazandığı koşuya göre biraz daha avantajlı olacak BEST SPOT (2) yine kazanabilir. Yamak 2 yarışı kimin ne zaman ne yapacağı belli olmaz ama sabırlı bekleme yapıp, önde kaçacak rakipleri  yerinde zamanında yürüme ile atlatabilecek bu safkan, fazlada zorlanamadan birinciliği elde edebilir. Burak atın üstünde dağıınık bir görüntü çiziyor, mücadelesi, gücü kuvveti var ama kaçıp gidecek EREN EFENDİ (3) yi çok kaçırmamalı yoksa sonda kendini parçalasa da geçemeyebilir. Ya tek yazalım yada iki atla geçelim. 

3.Koşu: Yamanlarbeyi çok oynanmış ama beş safkanında etkili olabileceği kimin günündeyse onun kazanacağı bir koşu olarak görüyorum. Sıralamamda FIRST SHADOW (4) ilk sıraya koydum. Bu safkanın iki üçüncülükten sonra kazandığı yarışta da beğenmiştim yine çok etkilil koşacağını düşünüyorum. YAMANLARBEYİ (1) ve BAVO BAVO (2) sonraki ihtimaller, sürprize ASHOKA (3) ile LAST STATION (5) düşünülebilir.

1.Ayak:Şeytan sabahtan beri GIFTED (4) tek yaz geç diye kafamın etini yedi ama uzun mesafe çime çıktığı ilk yarışında büyük sürpriz yaparak 4 Şart kazanan ve Maidenden çıkan bu safkan bugün Karataş idaresinde daha iyi koşacak olsa da yinede beni kendine inandıramadı. MASAI MARA (7) ve EMPIRE SON (1) koşu içinde en tecrübeliler, en çok birincilik almış isimler olarak öncelikli rakip gördüğüm safkanlar olup, uzun mesafede de bu ikilinin tecrübeleri diğerlerine göre yüksek görünüyor. Ufak kuponlara bu üçlü yazılsın geniş kuponda MAGIC BULLET (5), İSMİHAN (3) ve TİJİWARE (2) ilavesi yapılsın.

2.Ayak: Kısa Vade 7 Hayatım Koşusu Genelde MİRA MİRA (4) ve BALLIKIZ (5) yazılıp geçilecek bir koşu gibi görünüyor. Bir üçüncü at arayanlar ATEŞBİBİ (1) ekliyor ama ben yarışı biraz daha kalabalık tutmak istiyorum. Özellikle CAMGÖZ (7) ve BORALTAN (6) dan çok farklı koşular bekliyorum. BEYYAZAR (3) ve ESTİGEÇTİ (2) de sürprizde tutuyorum. Sıralama o kadar önemli değil kuponumda hepsi yer alacak.

3.Ayak:2 yaşlı İngilizlerin Dişilerine ait 1400 metre mesafede koşulacak bu koşuda da diğer ikili yarışında olduğu gibi km günündeyse o kazanır düşüncesine sahibim. O koşuda Yamanlarbeyi nasıl ön plandaysa burada da Kasalina ve Ogey ön plana çıkarılmış olsa da  benim çalışmalarım hep sürpriz isimleri gösteriyor. LA DRAGONTEA (2) ile ZILLION (6) da en az favoriler kadar yani KASALINA (1) ve OGEY (4) kadar şanslı görünüyor. MACCHIATO (3) da ŞArtlı 5 kazanıp çok yakın bitirdiği Grup koşu ile yazılmayı hakkediyor.

4.Ayak: Bir altılıyı zor kazanan bir ata bağlamak hoşuma gitmiyor ama son Bursa yarışını pek dikkate almıyor, İstanbul'da ki ikinciliklerinde ki performansını üç yarış arka arkaya ikinci kalsa da beğendiğim MAKAMBO (2) bugün alternatif tek olarak öneriyorum. Özcan Yıldırım ile High Cat'e kaybettiği yarışta 61 kilo ile öne erken sarkan safkan, rakiplerini yakın takip etmiş, virajdan sonra atlatmış ama kilo ağır gelince High Cat'in son ataklarına dayanamamıştı. Aynı yarışta BLUE VICTORY (1) beşinci kalırken 58 kiloydu bugün 2 kilo aldı 60 oldu, Makambo 2 kilo düştü 59 la start alıyor. Makambo'da ki bu 4 kiloluk avantaj yarış içinde oldukça fark edecek diyor kalite olarak ağır basan iki ağır kilolu safkan arasında Makambo tercihini ufak kuponlara tek olarak kullanıyorum. Bu koşuda bir üçüncü isim arayanlara KRALSIN (3) öneririm. Onunda son iki yarışına göre dah auygun kiloile koşacak olması avantaj yaratabilir.

5.Ayak:Gördüğü yarışlardan sonra sahada herkesin dilindeki AKSAKAL (4) Furkan Yüksel bizi ters köşeye yatırmaz ise bugün kazanacaktır. Hafta arası yaptığı işi seyredip çok beğenince saatçi arkadaşlardan da teyidini aldım, artık çok düzeldi, fit duruma geldi kazanır dediler. Uzun işini ve arkasından iyi derece çıkardığı kısa işini onlarda çok beğenmiş. Çim pistteki performansını inceliyorum, bugün aynı başarıyı tekrarlayacak kazanacak gibi görünüyor. Sorunlar tam olarak giderilmiş, Aksakal beklenen performansı yakalamış, bizimde altılıda tek olmuş durumda.

6.Ayak:Kapanışı da iki isimle yapma ihtimalimiz var. PAMUKNİNE (8) ve PIN WHELL (9) bence MAidenden çıkmaları gecikmiş iki tane safkan. Ufak kuponlara önereceğim bu ikiliden Pamuknine son yarışlarında kazanacağım sinyalleri verirken Pin Whell daha tam yarış karakterini oturtamadı. Bugün safkanın kalabalık grupta biraz daha sabırlı ama yerinde yürüyüp kazanabilecek konuma gelebileceğini düşünüyorum. Geniş kuponlar için zaman zaman etkili koşan son yarışı iyi rakipler yanında başarısız olsa da onu baz almadığım HAWKEYE (4) ve Kocaelide oynadığımız bugün burada karşımıza çıkan GECE MAVİSİ (6) önereceğim. Yarıştan at çıkar diğer yerlerden kısar son ata yazayım dersiniz öyle bir durum olursa aklınızda olsun ZUHAL (12) yarış gördü işleri güzelleşti bugün sürprize düşünülebilir.

 

İSTANBUL 1. ALTILI TAHMİNİ
  2 2 4 4 4 2
  5   1 7 7 6
11,34 TL     2 1 6 1
          5 4
          1  
30,24 TL         3  
        5 2  
        3    
70,56 TL       2    
         
   
     

 

İSTANBUL 2. ALTILI TAHMİNİ
  4 4 2 2 4 8
  7 7 6     9
3,78 TL 1 6 1      
    5 4   4
    1       6
40,32 TL   3        
       
           
         
         
             


BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz.
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ed
iyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments