22.08.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL

22.08.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL (Yayın Saati : 21:25)

Tüm üyelerimize sevdikleri ile beraber sağlıklı mutlu huzurlu bir Bayram dileriz..

1.Koşu:MAGIC RAMPER (4) ın koştuğu yarışları inceliyorum yalnızca sentetikte kazandığını görüyorum ve uzunda daha başarılı olacak izlenimini alıyorum. Gökçe ailesi kendi atları için bu yarış İstanbul'da uzun birde iş yaptılar, toplamda gayette iyi bir derece çıktı ve şöyle bir bakınca Güven Gökçe çalıştırdı, yarışta Gökhan Gökçe biniyor, Antrenör Seyit Gökçe, atta Tuncer Gökçe üzerine koşuyor. Bence tek rakip durumundaki DAKOTA (1) nında bu mesafelerde başarılı yarışları var, 2000 metrede iyi derecesi de var ama son yarışında göre 4 kilo almış 60 kiloya çıkmış durumda. 30-85 Handikap puanı arasındaki atların katılabildiği bu yarışta, Darkholm deklare olmayınca 68 Handikapla 60 kilo oldu, işi zorlaştı ama Ahmet Çelik yazılınca biraz şansı fazlalaştı. Son yarışı kısaya rağmen iyiydi bugün kiloyu kaldırır diyenler iki at, Tek yazmam lazım diyenlere Magic Ramper öneririm.

2.Koşu:3 yaşlı Arapların Maiden koşusunda getirene kadar takip edeceğim isimler var. Başta söyliyeyim BEDİRCAN (3) ve GÖRÜKLE (5) siz kupon yapmam. İlk yarışında Favori verilip Agf'de ilk at çıkan Bedircan üçtür pek varlık gösteremiyor ama son yarışı bana göre kötü değil. Görükle ise son dört yarşında 3 kere favori verilmiş ve kazanamamış bugün Ahmet çelik inip Hişman Çizik bindiği için tahminim favori çıkmayacak bir isim olarak kazanırsa bizim avantajımıza olacak. KARTALKIZ (6) son dördüncülüğünde beğendiğim yine gözden uzak tutulmuş bir isim. MADALYON (7) ikinci yarışında çimde ikinci olurken Bursa'da Faroy arkası gelmişti ve o gün bir çok kişiden bu safkan tekti. Ekürileri ile birlikte şans arayacak AYDEMİRBEY (1) ile BAĞRIYANIK (2) ve UĞURSEL (9) sonraki ihtimaller.

3.Koşu: İki tane bekleyecek rakibin yanında önde tempo koymayı seçecek olan, basıp gidip bitirmeye çalışacak DOWN TOWN (1) mu kazanır, yoksa son yarışında bariyerde takılıp kalan ve sonda ne kadar gelse de 63 kiloluk rakibini geçemeyen, bugün 5 kilo eksik koşacak POWER LOVE (3) mı kazanır bilemedim. Yarışlarını seyredince işin içinden çıkmak zor, yaz ikisini de geç demek lazım.

4.Koşu:RUSDAMAT (3) gayet başarılı yarışları olan bir Kaizbert temsilcisi. Safkan bugün koşulacak Handikap 17 yarışa da kayıtlıydı, orayı koşsa 55,5 koşardı ama burayı tercih edip 59 kilo koşmayı yeğledi. 4 kilo fazla koşmayı tercihlemesi yarıştaki rakipleri daha uygun görmesinden kaynaklandı  ama yarışı da inceleyince şanslı olabilecek bir çok isim görüyoruz. Son günlerde atları çok ilginç koşan Kurtel 'lerin PARPALİ (2) si, Mehmet Kaya'nın çok iyi koşar diye inanarak bindiğini duyduğum ŞAHİN TEPESİ (9), son başarılı yarışı ve devamındaki işleri ile bugünde iyi koşacağını gösteren METECİK (6), sonlara kadar direnip iyi yarışlar yapan KAZDAĞI (5) ve kalitesini ortaya koyduğunda daha iyi grupları da geçmiş THOR (7) yazmadan oynanmaz düşüncesindeyim. Ben 6 at yazdım dört tane dışarı bıraktım ama yer kalırsa artık ilk altılı, ikinci altılı nasıl kurarsanız mümkünse kapamanızı öneririm.

5.Koşu: ELZEMİM (10)geri sayım gibi 4-3-2 diye gitti gitti şimdi sıra 1. liğe gelmiş gibi duruyor. Başta şunu söyleyeyim, benim görüşüm bu safkanın geleceği çok parlak. Son yarışını tekrar seyrederseniz Mustafa Çiçek en iç kulvardan çıktı, öne erken gelemedi, bariyerde en geride kaldı, atta üstündeki sertlik yapmayınca rahat davranınca koşuya adapte olmakta zorlandı. Buna rağmen son 400 de aralara girip oradan çıkarak hiç gelmeyecekmiş gibi görünürken bir anda ikinciliğe sarktı ve yarışı bitirirken kazanan rakibe göre bence çok daha rahat ve etkileyiciydi. Bugün safkana Özcan Yıldırım deklaresi yaptılar ve dış kulbvardan çıkıp öyle bariyerde falan sıkışmayacak. Önde kaçacak, içten çıkıp liderliği almaya çalışacak en ciddi rakibi PERCEMO yu öyle çok geride falan takip etmeyecek. Hemen öne sarkıp yerini alacak viraj snrası ise benim düşüncem basıp gidecek kimseye takılmadan kazanacak. Ben kuponlarımda ELZEMİM TEK yazacağım. Kazdağı ve Yabankız gibi ciddi kardeşleri olan inatçı yapıya sahip olabilecek çimde ne yapacağı belli olmasa da yeriniz varsa Percemo ekleyin.

6.Koşu:Bu koşuyu çalışırken, yarışta atı koşan bir kaç antrenör, menajer arkadaşı aradım onlara rakibin kim diye sordum hep QAVIY (4) ismini aldım. Aslında benim çok tuttuğum bir isim değil ama Kocael kumunda kazandığı yarışımı baz alıyorlar ne yapıyorlarsa bu safkan çok öneriliyor. Kilosunun artması bence safkanı çok etkiler ve rakipleri biraz daha ağır olsalar da bu safkanında bu kilo ile birinciliği olmaması yarışta kendisini zorlar. GOYCOCHEA (3), ROTABELLİ (5), MAKARACI ÇOCUK (7) ve DIAMOND DASH (1) ilk etapta şanslı gördüğüm isimler olup yer varsa GOLDINIADIS (2) ile SITAMUN (6) da ihmal etmeyelim diyorum.

7.Koşu: Hayatının ilk yarışını kazandıktan sonra Grup koşuya deklaresi yapılan ve yarışa pek karışmayıp gerilerde bitirdikten sonra sentetiğe ilk defa çıktığı yarışında Şartlı 3 kazanan, arkasından Kısa Vade 7 de seriye devam eden RUBUCO (2) bugün anlaştığı bincisi Özcan Yıldırım ile Kısa Vade 6 Gürkan Oker adına düzenlenen koşuda start alacak. Bugün safkan büyük ihtimal yarışın büyük favorisi çıkıp çok oynanacak ve geçilirse ikinci altılı ikramiyesi bayağı yükselecek. Dileyen safkanı tek yazıp son iki ayağı kalabalık tutup iki tekli bir kurguya gidebilir. Ben KIZIM AZRA (1), KENOBI (4) ve RAN (3) sıralamasını koştukları yarışlar baz aldığımda rakip olarak sıralıyorum ama Kaya ekürisinin rahmetli Remazan Kaya'nın ismini koydukları atın kötü at çıkma olasılığını da çok düşük görüyorum. İlk yarışında Selim Kaya zorlamamıştı bugün o yarışa göre 5 kilo eksik koşacak çok at yazarken REMAZANABİ (5) de değerlendirelim.

8.Koşu: Sentetik pistte koşulacak 1400 metre mesafeli bu Handikap 17 koşuda BOMBACAN (1) ağır kilosuna rağmen başta yazıyorum ama MARUFTAY (6) da bu kadar kilo avantajı yakalamış iken çok ciddi rakip olarak görüyorum. Son Kısa Vade ve Grup yarışlarına göre biraz daha uygun rakipler yakalayan REİSOĞLU (2) tek derdi olan startta kalma huyunu tekrarlamaz ise bu koşuda şanslı üçüncü isim olur.

9.Koşu:On yedi safkanın katılacağı koşu ile İstanbul yarışlarına noktayı koyacağız. On yedi isim içinden üç tanesini seçtim kupona koydum ve her ne olursa olsun birbirinden bu üçlüyü ayırmadım. Faul yediği son yarışında protesto ile birinciliğe alınan TEKSAYFA (7) bu sefer aynı başarıyı protestosuzda başarabilecek durumda. Ankara'da hazırlanan ve çok kolay bir galoptan sonra buraya gelen safkan hemcinsleri yanında ilk sırada düşünelim. Fakat bugün son yarışlarda oldukça iyi sonuçlar alan, canı isteyince çok kolan, idmanları da tatminkar HELİNTAY (9) ciddi rakip olur. Daha çimde birinciliği olmasa da sentetikte tek yarışını kazanmış, hazırlıkları oldukça iyi AYÇANAZ (2) ihmal edilmeyecek ve benim bugün beğendiğim üçüncü isimdir.

İSTANBUL 1. ALTILI TAHMİNİ

  4 3 1 3 10 4
    5 3 2  
3,78 TL   6   9   5
  1 7   6   7
        5   1
33,6 TL       7    
    1       2
    2       6
82 TL   9        
           

         

 

İSTANBUL 2. ALTILI TAHMİNİ
  3 10 4 2 1 7
  2   3   6 9
3,78 TL 9   5     2
  6   7 1    
  5   1 4    
50,4 TL 7     3    
      2 5 2  
      6      
132 TL            
           
           


BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın.
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments