07.08.2018 SALI ANKARA

07.08.2018 SALI ANKARA

1.Koşu: AKHUN (2) son İstanbul yarışında beklenen gibi koşmadı, güçlü rakipler yanında, altıncı kaldı ama yinede mücadelesini verdi. Bu sefer daha uygun rakiplerle koşuyor ama uzun mesafelerde çok başarılı olan yine son yarışlarında pek varlık göstermemiş olsa da en fazla form durumu tatminkar bu yarış kulaklıksız koşacak HÜNKAROĞLU (3) yazıp geçeriz.

2.Koşu:  3 yaşlı Arapların Maiden koşusunda kalabalık bir grup start alıyor. Son günlerin en formda jokeyi Müslüm Çelik idaresinde koşacak HARRAS (3) çimde yaptığı son güzel yarışı ile çok dikkat çekmiş durumda. Kaizbert yavrusu safkan Kocaeli kum yarışında beşinci olarak yarış hayatına başlamıştı, büyük favori çıktığı yarışta tabela dışı kalıp hayal kırklığı yaratmıştı ama artık kendini buldu ve form durumu tatminkar. Kaba kumda nasıl gider diye bakarsak Anne kardeşi yok ama Annesinin sentetik pistte iyi yarışları var. Safkanı kupona tek yazabiliriz ama yıkıcaz at arıyorum derseniz ESAS ALTIN (9) gibi elimde oldukça cazip bir isim var. Çimde kötü koşuyordu kumda Bursa'da bir kıpordadı burada favori kötü koşarsa devreye girebilir.

3.Koşu: İlk yarışını kazandıktan sonra ikinci yarışında Karataş'ın bariyer dibine sokup mundar ettiği ORDER OF THE ROSE (2) o gün için pistin ağır olmasından da etkilenmişti. Hem pist ağır hemde bariyere girdi ata kazanacağı yarışı kaybettirdi ama o yarışı kazansa burada safkan 200 puan çıkar tek yazmamızın bir anlamı olmazdı. Şimdi en azından rakiplerde oynanıyor, Ahmet çelik bir safkanın üstünde bu safkana Mert Ali Solmaz binmiş buda insanların tek yazmaması için bir neden olurken benim güvenip tek yazmamı daha da pekiştiriyor. Kuma ilk kez çıkacak zorlanırmı diye düşünebilirsiniz o zaman zaten ilk iki koşuda tek adayları var onları kullanırsanız ANGELS BOY (1) ve YELLOW FIN (3) görünen rakipler.

1.Ayak: Hayatının ilk ki yarışında herkesi peşinden sürükleyen ANADOLU (1) nun bugün daha iyi koşacağını düşünebiliriz ama bana çok inanılacak bri isim olarak gelmedi ilk yarışındaki çok geç sprinti, son yarışındaki ortalıkta hiç gözükmemesi ve onuncu kalması insanı soğutuyor. Bu yarış için çok iyi hazırlandı bilgisini aldığım YALÇINGÜLÜ (12) özellikle size ilk ciddi rakip olarak önereceğim. Koştuğu tek yarışta pek umut yok ama bu sefer kuma çıkacak, sakın ihmal etme deniyor, özellikle yazalım gelirse kupon bırakmaz. BELALI GELİN (9) bu iki isimden sonra yazacağım. KAzanacak gibi virajı sönmesi sonrasında arttıramaması ve hep iyi koşup kazanamaması bu safkanıda geri plana itmiş durumda. Çok ufak bir taktiksel değişiklik ile safkanın kazanmasını muhtemel görüyorum. İlk defa koşacak TASARIMCI (4) da herkesin dilinde. Ahmet Çelik deklaresi yapılınca herkes umutlandı ama ilk yarışı bu kadar kalabalık grup işi kolay değil. Birde Ahmet önünde Müslüm'ü görünce o kadar atını zorlamıyor bir bakarsınız YEŞİL DENİZ (6) önde olur Ahmet kardeşini salar öne bitirirler bir şey diyemeyiz. Furkan çok formsuz ama SARI GEÇİT (11) zaman zaman ters yarışlar yapabiliyor onuda ekledikmi bu ayak tamamdır.

2.Ayak: Dişilere ait Şartlı 3 koşuda erken puanlamalara baktım ben yazarken AGf falan yok Arayekyi favori çıkacak gibi görünüyor ki bu safkanın kazanacağına hiç inanasım yok. Bir iyi bir kötü koşuyor ne zaman ne yapacağı belli değil ve  bugün içinde Danyal Kaya ile grubun en ağır kilolusu olarak handikapları hep aleyhine. Bence bu yarışın favorisi olmayı orijin olarak tartışmasız grubun en iyisi olan ve Gökhan Kocakaya nin bindiği ŞEKERSULTAN (11) hakkediyor.Son yarışında starttan 1 boy kadar tereddütlü çıkan ve Yakup Aras ile dışları dolaşıp zaman kaybetmesine rağmen  Arayekyi'nin hemen dibinde bitiren safkan Gocakaya ile +1 kilo üstüne almışken rakibi +3 kilo üstüne almış durumda. Totayım Yavrusu Bayhan'ın Anneden kardeşi ve düzelmiş durumda olduğu için bugün yarışa tam teşekküllü olarak saldıracak. Uzun mesafe safkana çok yarayacak ve önde gidecek rakipleri Gökhan sabırlı bekleme iile son metrelerde atlatıp bence kazanacak. Yinede rakiplerle değerlendirelim derseniz ARAYEKYİ (1), ŞERİFE ABLA (2) ve ARZUDİCLE (3) yazın. Çok geniş oyuncular GÜLHÜSNÜGÜL (5) ve CANODİN (4) eklesin.

3.Ayak: Kısa Vade 8 Safranbolu Koşusu ile ilk Altılıyı kapayacağız. Bu gruplarda canı isterse GÜMBÜR GÜMBÜR (2) çıkıyor koşuyor son metrelerde geliyor herkesi geçip kazanıyor. Canı isterse diyorum çünkü 8 yaşına gelmiş 84 yarış koşmuş 47 birincilik almış koştuğu yarışların % 96 sında tabela yapmış bu isim artık yorulmuş durumda. 18 günlük ara toparlanması için ideal, Mehmet Kaya'nın da yeniden binmesi olumlu olsa da diğer yaşlı kurtlardan 6 Grup yarış kazanmışlığı olan, uzun kumda iyi koşan ENDEREFE (1), son yarışları beklenenin çok altında olan TARIKHAN (4) ve Ahmet Çelik faktörü ve çok umutlu olduğum ÇELİKKALKAN (8) yazıp dört isimle bu koşuyu geçeceğim.

4.Ayak: LONDRA (2) farklı bir tay... Normalde Bekiroğulları Özcan Yıldırım birlikteliğini Ankara'da çok görüyoruz, bu ikili bir çok yarışı lehlerine çeviriyorlar ama Özcan burada Londra'yı bırakmadı, Bekiroğullarının Pastor'a binmedi. Pastor'un ilk üç yarışında Özcan vardı ve son iki yarışı 2-1 olmuştu ama Özcan iki defa binip kazandığı Londra gibi kaliteyi bulunca, Hafo'yu geçerken yaptığı performansı tekrarlayacağına inanınca Londra'yı bırakmadı. Bugünde son metrelerde gelir geçer kazanır, önde kim kaçar gider bilemem yarış biraz sert geçer süratlenir ama kapanışı Londra yapar.

5.Ayak: WIN THE WEST (5) Londra'dan sonra Özcan Yıldırım'ın kazanabileceği ikinci şanslı isim. Aslında çifte bu şekil bitebilir, safkan 19 koşuda 9 tane kazandı 9 taneside kumda ve bugünde kazanarak 10 birinciliğe büyük ihtimal çıkar. Genelde kısalarda kazanırken uzun mesafeye çıkan safkan uzak kazandı ve aradan geçen bu üç haftalık sürede uzun kısa iki işle aynı form durumunda olduğunu gösterdi. Günün bir başka tek adayı ve büyük favorisidir ama bizde bugün çok tek var burayı yıkalım cazip olsun dedim. ERTUĞRUL (3), BOTAN VADİSİ (2) ve APIKO DORA (1) ilavelerini kuponuma yaptım.

6.Ayak: Londra'nın yanında Şekersultan veya Win The West teklerinden birini daha kullanırsak son ayağı kapayalım. 12 atla kapanıyor ve ZEKİOĞLUM (6) her ne kadar favori çıksa da bence bu tür atlar hep ikinci oluyor, ikinciliği seviyor, yoluna yine ikincilikle devam edebilir. At sahibi Elif Kaya, atın üstünde de Mehmet Kaya olunca ne kadar çok Maiden yarış, o kadar çok para diye düşündüklerini tahmin ediyorum. Bu safkana ilk rakip YARAMAZ (5) olur. Safkan ilk koşusunda bekledi düzlük sprinti yaptı dördüncü kaldı, ikinci yarışında kaçtı üçüncü oldu. KArakterini belirleyemediler tam alışamadığı bu pistte Özcan bu kez bekleme ile sonlarda adını duyurur. BADEHANIM (7) son yarışını çimde 3 Şart yarışta koştu başarısız oldu ama kumda bu sefer çok daha iyi bir performans çıkaracaktır. Her geçen gün üstüne koyan ekürilerden MİNTEMUR ÖZCAN (3) yazılması kupon sağlığı açısından yeterlidir.
 

ANKARA 1. ALTILIM
1.AYAK: 2-AKHUN / 3
2.AYAK: 3-HARRAS / 9
3.AYAK: 2
/ 1.3
4.AYAK:
1.12.9.4.6
5.AYAK:
 11-ŞEKERSULTAN / 1.2.3.5.4
6.AYAK:
 2.1.4.8
 

ANKARA 2. ALTILIM
1.AYAK: 1.12.9.4.6
2.AYAK:
 11-ŞEKERSULTAN / 1.2.3.5.4
3.AYAK:
 2.1.4.8
4.AYAK: 2-LONDRA
5.AYAK:
 5-WIN THE WEST / 3.2.1
6.AYAK:
 6.5.7.3

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. 
6-Kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments