23.07.2018 PTESİ KOCAELİ / ALTILI TUTTU

23.07.2018 PAZARTESİ KOCAELİ

1.AYAK: İkramiyeler arttıktan sonra bir çok safkanı şehir farketmeden aynı yarışta görebiliyoruz. Herkes heryere saldırmaya başladı, neresi uyuyorsa oraya gidip koşuyorlar. 9 atın katılığı ilk ayakta alınacak bir dördüncülük aylık masrafı neredeyse çıkarır, o yüzden herkes birincilik olmasa da tabelaya saldırıyor. Gençlik yıllarında startta kalmayan ŞAHPAZLI (1) artık startta kalmadan yarışa başlamıyor. Bu huyu bir kaptınmı bırakamıyorsun, alıştınmı düzgün şekilde yarışa başlayamıyorsun. Mesafe uzun ve bugün koşacağı 123. yarışı Şahpazlı'nın kazanması muhtemeldir. YOLBULAN (7) geçen yarış çok tutuyordum ikinci kalmıştı ama son metrelerde Çetin Taş çok mücadele etmişti favoriye geçilmişti. Bugün Yolbulan Özcan Yıldırım ile doğru yolu bulup kazanmaya adaydır. MARİSSA (3) nın Derin Sultan'a yarım boyla kaybettiği yarıştaki  mücadelesi taktir edilecek cinsten. BAŞKAYNAK (4) ve ALTUNSARAY (8) Yolbulan arkası tabela yapmışlardı bugün daha iyi koşup birinciliğe saldırabilirler. Mustafa'nın harına YEDİKARANFİL (9) ekledim.

2.AYAK: ZUMRE (10) nin bugüne kadar kazanmamasını hayretle karşılıyorum. Hakeem'in bu güzel tayı her yarış bir yerlere kadar gelip sonunu getiremiyor. Maidenleri bırakıp arada 3 Şart, 4 Şart, 5 Şart'lar da da koşuyor orada da tabelalar yapıyor ama birincilik için herhalde bugünü beklemiş görünüyor. Büyük ihtimal safkan bu yarışı kazanır görüşündeyim ve günün alternatif teklerinden biri olarak öneririm. CHAMPION LADY (3) ve HIGH EGOS GIRL (5) rakip olarak dikkat çekiyorlarsa da ben bu koşuya at yazacaksam Bursa'da ki ilk yarışında çok önerilen PUSULA (8) sız oynamam.

3.AYAK: MALAKKA (2), EZİNEGELİNİ (3) ve CANÖZGÜ (1) favori isimler olup, jokeyleriyle ön plana çıkmış isimler ve diğerleri için zor yarış olacak gibi görünüyor. Benim kurgumda bu ayak bu üçlü ile geçildi, diğerlerini çok fazla düşünmedim.

4.AYAK: Bu koşuda hiç şu gelir bu gider demeyeceğim. Koşuda yarışacak altı safkanın hepsini şanslı görüyorum. belki en dipte tutulmuş ama OVA KARTALI (5) bence bugün çok iyi koşacak İLKAAN (4) ve GOLD FOOT (3) kadar şanslı olacak. Dediğim gibi altısıda şanslı hepsi yazmak gereken bir koşu.

5.AYAK: GÖNÜL KIRMAZ (1) ın kilosu 60 olsa da rakipleri ile arasında kalite olarak bariz bir fark var. Safkanın Özcan Yıldırım ile çok şanslı olacağını düşünüyorum. En uzun 1700 de koşan ve onuda kazanan safkan bugün 1900 de ilk defa yarışacak ama koşuyu idareli gidebilecek jokeyi safkan için avantaj sağlayacak. Dileyenler bu safkanı da tek düşünebilirler ama yanına at yazacaksan bu ağır kilo etkiler işi zor diye düşünürsek SUPERSTAR LADY (4), CRICOOR (2), BOLD MAGIC (6) ve IMMORTAL LIFE (3) ayrımsız değerlendirmek lazım.

6.AYAK: Özcan Yıldırım Maidenden çıkardığı iki ismi kilo yüzünden tercihleyemeyip Babaros'a bindi ama ben binemediği bri ismi RINALDO (5) yu bu yarışı kazanır tutuyorum. Ömer Halim Aydın'ın safkanı İstanbul'da Şartlı 4 te altıncı olduktan sonra Kocaeli'de maiden'i uzak kazanırken çok kolaydı. Bu koşudaki rakibine 58 kilo ile uzak yaparken 1900 metrede 2.05.81 derece gerçekleştirmişti. Bugün 51 kilo ile bu dereceyi çok daha aşağılara çekebilecek safkan 2.03 içinde koşabilir. Özellikle bu yarışta binmek için bu kiloların en iyilerinden Ali Kaçmaz'ın Kocaeli'ne gelmesi de safkana olumlu etki yapacak. Ağır kiloluların bu handikap aşacağını düşünmüyor hafif kilolularında Rİnaldo'nun derecesine ulaşacağını düşünmüyor son ayak tek bırakıyorum.

KOCAELİ ALTILIM
1.AYAK: 1.7.3.4.8.9
2.AYAK: 10-ZUMRE /  3.5.8
3.AYAK: 2.3.1
4.AYAK: 4.3.5 
5.AYAK: 1/ 4.2.6.3
6.AYAK: 5-RINALDO
 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. 
6-Kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments