23.07.2018 PTESİ BURSA / ALTILI TUTTU

23.07.2018 PAZARTESİ BURSA

1.AYAK: Yarışın favorisi CUPIDS ARROW (3) un Annesi Çillim... Çillim çok yarış kazanmadı ama kardeşleri Harputlu Gaggoş ve Çilli Çocuk harikalar yarattılar, maşallahları vardı. İkiside uzunda çok iyi koşuyorlardı yeğenleri diyebileceğimiz Cupids Arrow'da onlara benzemiş uzunda çok etkili oluyor. Yarış hayatının başlarında kısalarda istenileni yapamayan safkan daha sonraları mesafeler uzun olsun diye şartlı ve HAndikap yarışları tercih edip tabelalar yapmış ama kazanamamıştı. En son uzun mesafeli Maideni kazanıp İzmir'de açılışı yapan bu safkanın yetkilileri işi abartmadılar ve çok uygun bir grubu yakaladılar, Handikap 14 'e yazdılar. Son yarışında yaptığı derece bu rakipler için çok uygun olup bence İzmir ile Bursa pistleri arasında derece olarak uçurumlar olmadığı için aynı tarz bir koşu çıkarıp bugünde birinciliği alacaktır. Rakip 60 kilolu STARBABA (1) gözüküyor ama onunda kilo fazlasıyla bu safkanı alt edebileceğini sanmıyorum..

2.AYAK: En az kazanmış safkanların yarışı olan Şartlı 2 koşularda kim günündeyse o kazanıyor. Genelde yüksek handikaplı kazanır derler ama 97 handikaplı benimde çok sevdiğim AYZA (4) da bu ara pek ümit yok. Yinede Kısa Vadeler Handikap 17 ler koşmuş 97 handikapa çıkmış bu safkanı kalitesi ile başa koydum. Bu safkanın peşine de daha Maiden bir ismi BABA MENGİ (11) yi ekledim. Adana'da Maidenlerdeki ikinciliklerden sonra Handikaplarda başarısız gözüksede safkanın Bursa'ya geldiğinden beri çok gelişme içinde olduğunu söyleniyor. 3 yaşlı bu safkan bugün dön dolaş apsada unutmayalım 3 lüler arasında uygun bir yarış yakalarsa affetmez. Yeni form tutmuş WINTER GALOP (2), böyle gruplarda her zaman söz sahibi olacak YOSUN SULTAN (3), istikrarlı yarışlar yapan CANŞEN (1), devamlı kum denenen ama çimde de kazanmış ALTINBEŞİK (5) koşunun şanslı isimleridir. Yer kalırsa iki yarış görmüş BRAVE APTE (9) ve İstanbul'dan giden buradaki yarışları bu gruba yetebilecek MY BABOŞ (7) yazalım.

3.AYAK: Açık 3 Domaniç Koşusu için Karataş Bursa'ya DEMİRTURBO (5) için geldi ama bu safkan son yarışında startta kalıp benim pek beğenimi kazanmadı. İnşallah Karataş geldi bindi diye bu safkan çok favori çıkar bizde onu yıkacağımız için avantajlı oluruz. ben burada AL ANDANAKAR (1) ı oldukça iyi görüyorum. İzmir'de bu mesafede çimde ve kumda kazanan safkan bukez Bursa da fazla yıpranmadan geleceği için oldukça şanslı durumda. Bu ikilinin en ciddi rakiplerinden biride GÖLDEM (10) olur diyorum. 1 Şart kazandıktan sonra tabelalar yapan ama son yarışında 1200 kumda Şartlı 4 kazanırken 1.21 içinde koşan bu safkan o dereceyi tekrarlarsa hatta biraz daha geliştirebilirse çok iddialı olabilir. Bu koşuda Bursa'da saklanan gizlenen bu yarışa çok derinden hazırlanan LİZARDON (6) da koşuyor. Dikencik ekürisinden her zaman korkmuşumdur bugün bir ters yarış koşabilir. Selim Kaya'nın gelip burada ÇEKİRGE (8) ye binmesi yine bana ilginç geldi ama safkanın şansını ALTINONUR (2) ile birlikte biraz daha gerilerde görüyorum.

4.AYAK: 2 yaşlı İngilizlerin Maiden koşusunda Selim Kaya'nın bindiği SABUNCUHAN (5) büyük ihtimal kazanacak. Murat Gündüzeli'nin 6 aylık cezasının ardından üç yarışında üç binici ile şansını deneyen ve üçünde de üçüncü olan safkan bu üçüncülükleri burada bitirebilecek durumda.  Hem galopları hemde yarışları iyi olan bu safkanı önde kaçıp yakalanmadan bitirir diyebilecek arkadaşlarımız tek düşünebilir. Rakip arayanlara VALBUENA (6) ve LİYA (7) öneririm.

5.AYAK: Yine bir Gündüzeli atı ve Selim Kaya burada da SURŞAHİNİ (6) nin üstünde. Çimde ilk yarışını kazanıp devamında Kocaelide Kısa Vade koşan ve çok az farklarla 3. kalan bu safkan bugünün bir başka tek adayıdır. İstanbul'dan Bursa'ya geçtği ilk yarışında İstanbul'da da safkana binen Ahmet Çelik ile ikincilik yapan BEYZAYAR (1) bugün 3. kez Ahmet çelik ile kazanmaya en büyük adaylardan biri. Diğerlerini ordan baktım olmadı buradan baktım olmadı hiç bir bana kazanabilecek gibi gelmedi.

6.AYAK: Son ayakta ise cazip bir kaç isim tutuyorum. Son yarışını hiç dikkate almayarak MY CEM (11) yine başa yazdım. Yiine 50 kiloluklardan KARA ZEYTİN (13) son yarışında beni mahçup etmemişti yine iyi koşacaktır. 42 günlük ara ve son yarışındaki kötü sonuca rağmen ARTİSEMRE (4) özlediği pistte birinciliğe saldırır. HİRA (7) ikidir ikinci bu sefer kazanabilecek durumda yazılmalı. Ben son günlerde ANILBEY (5) siz oynamıyorum bu yarışta da onu alacağım. KADİRKAAN (10) kıpır kıpır her an kazanabilecek durumda, kum yarışını baz almadan GULFEM (3) ve Kaya'ların ne zaman ne koşacakları belli olmaz diyerek RENGÜL (1) ilavesini yapıp koşuyu kapadım.. 

BURSA ALTILIM
1.AYAK: 3-CUPIDS ARROW
2.AYAK: 4.2.3.1.5.9.7 
3.AYAK: 1.10.5.6
4.AYAK: 5-SABUNCUHAN  
5.AYAK: 6-SURŞAHİNİ  
6.AYAK: 11.13.4.7.5.10.3.1
 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. 
6-Kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Gerisi size kalmış...

 

Yorumlar  

#1 Teacher 23-07-2018 13:35
Son ayak 8 Turbocu ekliyoruz dikkat!!!

You have no rights to post comments