22.07.2018 PAZAR İSTANBUL / ALTILI TUTTU

22.07.2018 PAZAR İSTANBUL

1.KOŞU: Hayatının ilk koşusunda pistte dolaşınca belki de kazanacağı koşuyu ikinci tamamlamış FUAT ABİ (5) ile son işlerinde çok güzelleşen ve iki yarışta kendini bulduğunu gösteren DALOĞLU (4) dan biri bu yarışı kazanır. Muhtemelen Karataş çok oynanacaktır ikisini beraber oynayalım favori yıkılırsa cazip olsun..

2.KOŞU: Bu koşuda cazip bir ismim var. Son yarışı sekizinci ama o yarış sık koşmaktan etkilendi diye düşünüyorum ve bu sefer dinlenmiş olarak koşacağı koşuda ASLANSÜTÜ (9) n den çok etkili bir koşu bekliyorum. MOSKOVA ATEŞİ (1) kilo 61 olsada ilk rakibi KARKAMIŞ (6) ve ARISAN (7) daha sonra OĞLUM BARAN (3) ve KÜÇÜK ERAY (5) sürprize diyelim

3.KOŞU: İdmanlarında çok etkili olan ama yarışlarda bunu gösteremeyen BUĞRAHAN (4) ve takip atımız son yarışlarında etkili koşup kazanamasa da iyi mücadeleler sergileyen DENİZ KÖPÜĞÜ (5) başta yazacağız. Yarışlarına bakınca BİR ÖMÜR (3) ve BABAOĞLU (2) ilavesi ile koşu dört isimle geçilecekmiş gibi görünüyor. Sürprize KARAGÜLBEYİ (6) eklenebilir.

4.KOŞU: Gece baktım TEKYILDIZOĞLU (1) kazanır çıktı sonra baktım Karataş var yine bizi hüsrana uğratmasın dedim sabah AGF'ye bir baktım % 90 çıkmış. Yıksam büyük sürpriz kovalasam derken son yarışını tekrar seyrettim sondaki etkili atakları ile kazanırken bugünde bu vasat rakipleri geçeceğini göstermiş. Tek yazmaktan başka çarem yok.

5.KOŞU: SİNYOR ŞAMİL (7) önde birbirini bitirecek isimleri iyi bir bekleme ile atlatmaya ve kazanmaya en yakın isimdir.  Rakiplerine göre biraz daha uygun kilosu ve son koşusundaki formunu aynen devam ettirmesi ile safkan geçen yarış baş farkı ile geçildiği önde temposunu belirlediği yarışlarda başarılı olan MORTODELA (2) ile girişeceği birincilik mücadelesini bu sefer kazanabilir. Dileyen 7-2 yazıp geçebilir sürpriz arayanlar kum yarışını baz almadığım YİĞİTER (5) başta düşünsünler. Daha sonra WIN FOR ME (4) ve PAN REKA (3) yazılabilir.

6.KOŞU: Altılılar için bence en önemli ayak burası... Zor bir koşu ve Grup 1 Niğbolu koşusu bence SELKUT (7) gelmeyecekse her sonuca açık. Selkut'un da kazandığı koşuyu hatırlıyorsunuz bu grubun aynısıydı ve startta kalan YETİM AHMET (10) i başla geçmişti. Bu sefer mesafenin uzaması 2400 olması Yetim Ahmet'e avantaj olur. Yine diğer isimlerde bu mesafede her an devreye girebilecek günlerindeyse kazanabilecek isimler ve bu ikiliden sonra bugün sprinte kalktığında hiç kesmeyeceğini düşündüğüm SERDÜMEN (8) şans vereceğim isimdir. Bugünlerde önde kaçan isimlere dikkat durmadan performanslarını arttıra arttıra geliyorlar kaçan atları farklı seyredin. CEVHER (5), ALİŞİR (2), AKKULA (1), ALTEPE (3) ve TALİPHAN (9) ilavelerimiz.

7.KOŞU: İkinci altılının en güvendiğim ismi de mevcutta yürürlülüğü kalmasa da koşusu bu sene son kez yapılan Başbakanlık Koşusunda koşuyor. Önde gidecek bir kaç isim var ve bugün öne gitmeyi  hiç düşünmeyecek, öndekileri yakın takip edip bariyer dibini tutup son viraja kadar gelecek, viraj sonrası ise tempoyu yükseltip kazanacak diye düşündüğüm FINESSE (6) ikinci altılıda en güvendiğim kuponuma tek yazdığım isimdir. 

8.KOŞU: Dişi safkanlara ait kısa mesafeli bu yarışta TATANKA (5) çok farklı bir isim olarak dikkat çekiyor. 22 Nisan'da yarış hayatına birincilikle başlayan bu safkan 1.10.46 derece gerçekleştirdi ki ilk yarışında bunu yapmak her ismin harcı değil. Daha sonra kısa süre çalışmalara ara verdi ama Temmuz ayında 1200 metrelik 3 tane galobu var ki o çalışmaları gayet etkili ve yarışa bu işlerini yansıtırsa kazanma ihtimali yüksek. TIMETO SAYGOODBYE (6) son yarışında etkili olduğu gibi koşarsa tek rakibidir bence bu ikili kuponlara yetebilir.

9.KOŞU: Herkesin dilinde SEVENTH SENSE (7) var. Süratli safkan Türkiye'de yetişip yurt dışında koşan ender isimlerden biri. 1200 de Amerika da 1.09 ile kazanmış olduğu koşu var. Bu yarış öncesi arası çok ve aynı performansı burada göstermesi kolay değil. Ben bu ayağa at yazıp MY BILLIONARE (5), DOWN TOWN (3), DUKE OF KENT (4), AYRTON (1) ve BAVİ REŞ (2) ilavelerini yapacağım. 

10.KOŞU: Günün kapanış koşusunda bu koşuda Dil Bağı takılan SEVMURAT (5) başa çektim. İlk yarışında 1.23 ikinci yarışında 1.21 koşan safkan bugün Dil Bağının ve sentetik pistte koşmanın etkisiyle kendisini biraz daha ileriye çekerse kazanma ihtimali yüksek olacak isimlerin başında geliyor. BİŞKEKHAN (1) ve BÜYÜKAŞK (9) en ciddi rakipleri gibi görünüyor. Bu üçlüyü başa çektim ufak kuponlara önerdim geniş oynayanlara sabah iyi haberlerini aldığım ZEBERCAT (8) ve BÜLENT (2) öneririm.

İSTANBUL 1.ALTILIM
1.AYAK: 5.4 
2.AYAK: 9.1.6.7  
3.AYAK: 4.5.3.2 
4.AYAK: 1-TEKYILDIZ OĞLU
5.AYAK: 7.2.5.4.3 
6.AYAK: 7.10.8 
 

İSTANBUL 2.ALTILIM
1.AYAK: 7.2.5.4.3 
2.AYAK: 7.10.8 
3.AYAK: 6-FINESSE
4.AYAK: 5.6 
5.AYAK: 7.5.3.4.1.2
6.AYAK: 5.1.9

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. 
6-Kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments