08.07.2018 PAZAR İSTANBUL / ALTILI TUTTU

08.07.2018 PAZAR İSTANBUL

 

3.KOŞU : Şartlı 1 koşu ile Altılı başlıyor. Bu koşuda çok iyi idman görüntüsü vermiş isimler var. Bir çok safkan uzun zamandır hazırlanıyor ve pişkin hale geldiler koşmak için her şeyin tam olması beklendi nerdeyse hepsi kazanabilecek kadar formda görünüyor. Yazmaya ROAD WARRIOR (4) ile başlayacağız. Safkanın Annesi Amerikan ithal ve burada verdiği yavrular dikkat çekiyor. Annesi 12 koşu koşmuş 4 tane kazanmış süratli yavrular vermiş bir isim. Safkan iç pistte 600 metrelik bir çalışma yaptı 35.8 - 23.7 derece gerçekleştirirken çok hazır durumda olduğunu herkese kanıtladı. Bu koşunun bir başka şanslı ismi olarak ASHERA (6) gözüküyor. Bu safkanın Annesi Zaeemah Godolphin'de koşarken ilk yarışını tahtası kapalı olarak koşmuş, kazanmış, daha sonra iki koşu bekleneni verememiş ve büyük ihtimal sorunu olduğu için Anneliğe ayrılıp satılmıştır. Sprintinde beğenilen safkana Karataş binmiş, hatta kendi taylarını bırakıp bu tayı tercihlemiş.

Bu iki ismi başa koyup devamında ise  ALPERBEY (1), ÇAĞRI (2), BENARES (7) ve SENSİZİM (8) ilavesi yapacağım.

4.KOŞU : Dişilere ait Grup 3 koşuda Taniyit ekürilerinden Berengül ve ESTİGEÇTİ (7) başta yazacağız ama MERİDYA (9) bu safkanları son yarışında geçti yine geçebilir. Bu safkan çimde koşmaz sanmayın orijin heryerde gerekli sonucu alabilecek kalitede. ANANİYA (1) aynı yarışta beşinci kalırken startta oyalanmıştı bu sefer oylanmaz ise rövanşı alabilir. CAN HÜMEYRA (4) ve MİRA MİRA (10) İstanbul iç pistinde yaptıkları işler ile dikkat çekiyorlar kuponlarda olmalılar. ATEŞ BİBİ (2) ve ÇEKİRGE (5) ninde geliri var. Bence buraya bu isimler yeteli ve eksiltme yapılmadan kuponlarda olmalı.

5.KOŞU : Yarış kazanmamışların bile gelebileceği Maiden kıvamında Handikap 14 bir yarış. Koşudaki eküriler ve özelliklede WINNERS PRIDE (1) bende biraz ön plana çıktı. Ekürisiyle beraber kolay yaptıkları işlerinde 600 den açıldılar ve 37.6 - 24 kolay yaptılar, benimde oldukça ilgimi çektiler. Gödek ekürisinin safkanı KUDO (4) bu yarış öncesi Dil bağını çıkardı safkan kendini kasıyor yarışa adapte olamıyordu bugün dah arahat koşacak. Uzun mesafede Dil Bağı olmaması safkanı rahatlattı ama iki yarış önce ikinci olurken koştuğu yarışa göre daha ağır kiloyla koşuya katılacak. Starttan düzgün çıkar ise fazla gerilerde takip etmez kendini birinciliğe atabilir. İdman pistinin bu grup için en iyilerinden olan BIG CHAMP (2) Ahmet Çelik idaresinde bu yarışın şanslılarından biri olur. İç pistte yaptığı 600 metrelik işinde 39 - 25.5 kolay gerçekleştirdiği yarış galobuyla hazırlıklarını tamamladı.  Son olarak Kocaeli yarışını baz almadığım FERFORJE (5) diyeceğim ve safkandan ters bir yarış beklediğimi söyleyeceğim.

6.KOŞU : GOOD CURRY (3) yıkmak için çok uğraştım. Ankara'da ki son yarışında kendi halinde liderliği alan ve kendisini sıkıştıran Gold Foot'un  kendini yırtmasına aldırış etmeden kendi halinde kaçan ve çıktığı gibi bitiren Good Curry bu koşuda takip edecek atta olmayınca yine yakalanmadan bitirecek gibi görünüyor. Koşudaki her at iddialı kendi çapında başarılar elde etmiş isimler. Fakat üstüne gideyim bozayım dedikleri anda kendilerinin bozulacağını ve tabela dışı kalacaklarını iyi biliyorlar. İstanbul sentetik pisti takviye yapılan kumdan sonra kaba kuma yakın biri hale geldiki kumun renginden de anlarsınız eskiden çime yakın olurdu şimdi kuma daha yakın diyebilirim. Karataş bize uymaz bizle pek yıldızı barışmaz ama Karataş değil bir aprantide bindirsen, takip edilmeyeceği ve kendi temposunu koyacağı bu koşuyu kazanır düşüncesindeyim.

7.KOŞU : Good Curry yıksam bu ayakta ÇIKSALIN (2) tek önerecektim. Yine alternatif tek olarak kuponda bulunduruyorum safkanı ve misliciler için çok önemli bir yarış diye görüyorum. Az atla geçilebilecek ayaklar var, burayıda tek yazarsa insanlar ufak kuponlarla bile kazanabilirler. Safkan iç pistte 800 metrelik bir son iş yaptı 49.8 - 23.6 rahat oldu ki görüntüde formda sağlıkta nereden bakarsanız oldukça iyiydi. Son üç koşusunun ikisini kazanan, sentetik pistte altı yarışta üç kere birinciliği alan bu safkan günün alternatif tek adayıdır. Rakipler INDIAN DADY (6), CARUSO (3) ve ECO LION (1) diyor yeri olana hepsini öneriyorum.

8.KOŞU : Handikap 15 bir koşu ile günü kapatacağız ama içinden dört tane seçtim yazdım diye siz bu isimlere bağlı kalmadan ilavelerinzi varsa yapabilrisiniz. ATALANTE (6) için sahadan çk iyi haberler aldım. Safkanın Gökhan Gökçe ile katılacağı bu yarışta çok farklı bri performans sergileyeceğine inanıyorum. Zaten bu yarış iyi koşar kazanamaz ise bri sonrakinde favorilerden biri olarak verirler. Bize bugün kazanması çok lazım ve çok önemli. Mesafe biraz kısaldı ama BAYÇINAR (1) daha önce 1400 de geçtiği bu tip rakipleri 1200 de de geçebilecek yetenekte bir isim. Son yarışında ben dahil herkesin oynadığı, sahada da çok konuşulan ve son dakika bazı oyunlarda tek gördüğüm SONOĞUL (4) o gün varlık gösteremedi ama üzerine çok ağırlık binmişti, çok konuşulmuştu o yüzden eksik koştu diyebiliriz. Birde bu grubun kalitelisi olarak görünen GERGİN (3) varki onuda yazmasam içimde kalır diyorum, kısa yarış galobunda çok formda gözükmüş, dördüncü at olarak kuponuma ekliyorum.


ALTILIM
1.AYAK: 4.6
2.AYAK: 7.9.1.4.10.2.5
3.AYAK: 1.4.2.5
4.AYAK: 3-GOOD CURRY
5.AYAK: 2-ÇIKSALIN       / 6.3.1
6.AYAK: 6.1.4.3 

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. 
6-Kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments