07.07.2018 CUMARTESİ İZMİR / ALTILI TUTTU

07.07.2018 CUMARTESİ İZMİR

1.AYAK : Günün ilk iki koşusunun zor olduğunu söyleyebilirim. Bugün sürprizler olacaksa ilk iki koşuda olacak ve cazip isimlerle İzmir çok ters başladı diye söyletirken son dört ayak nispeten favori plase atlarla devam edecek. Özellikle kum pistte yapılacak bu koşuda yarış öncesi pistin sulanıp sulanmayacağı önemli. Bazı asli üyeler özellikle bu işlere müdahale ediyorlar pisti sulatıyorlar özellikle kendi atları hafiften ıslakta iyi koşuyorsa pistin fazla ıslanması da işlerine geliyor. Bu koşuda da muhtemelen sulama yapılacak DEMİRRIFKI (5) en şanslı isim olarak çıkacak, BABİ (6), FERHATHAN (10), COUNT ON YOU (8), BİNGÖLLÜM (9), RECO (1) ve SKY HERO (4) sıralaması ile kuponlara yazılacak. YErimiz kaldıysa yazabileceğimiz QUICK RATE (7) ve KAVACIKBEYİ (11) olduğunuda söyleyebilirim.

2.AYAK : Başta da dediğimiz gibi günün bir başka zor koşusu. SÜRMELİ SULTAN (13) son koşuları ile beklenen formunu yakaladığını gösteriyor. Bugün 50 kiloluk sıkleti ile birincilik için çok iddialı olacak. En yakın rakibi gördüğüm EVDEGÜL (7) zor kazanan bir isim ve kilo farkı 6,5. Bu kilo avantajını Sürmeli Sultan kullanıp kendini birinciliğe atabilir. Biri yeni toparlanıyor diğeri zor kazanıyor bu iki imi başa yazdık ama ilavelerimiz CEYLİİNSU (8), ÖZGÜZEL (10), VEGOOL (5), YORAN GÜLÜ (6) ve KIŞGÜLÜ (11) olarak yapacağız, bu yarış sağlama alalım, bu grupta her sonuç beklenir.

3.AYAK : 2400 metrelik bu koşuda İBİN (4) büyük ihtimal kazanır. İzmir'den aldığım bilgiler safkanın çok hazır olduğu, idmanlarında çok beğenildiği ve böyle uzun mesafelerde başarılı koşmasının beklendiği yönünde. 2400 de ikincilik 2000 de birincilik ve bu iki koşuda binen  Barış Kurdu yeniden binmiş, hayatta boşa binmez. Dileyen bu safkanı tek yazabilir. Yanına at yazacaklar BABA MUHTAR (8), ADİLABİ (2) ve SARAYBOSNA (1) düşünebilirsiniz.

4.AYAK : KING DADAŞ (3) bu rakiplerin çok üstünde bir isim. İzmir'de koşmaya başladıktan sonra Tokaçoğlu ile 2000 kumda 5 Şart, Alican Dağdeviren ile yine aynı mesafede Handikap 15 kazanan safkan bugün 4 ŞArtlı koşuda 1900 metrede yarışıyor. İstediği mesafe, pist, jokey ve rakipler ne ararsan hepsi bir arada ve geçilmesi bence çok zor ihtimal.

5.AYAK : İzmir ekibimiz bugün FRIGHTEN (2) için günün ikinci teki olur hiç dert etme kazanır tek yaz diyor. İlk yarışında üçüncülük almış bu safkan bugün için daha da iyiye giden formu ile birinciliğin en güçlü adayı olabilir ama benim aklımda koşmasını beklediğim ve iyi hazırlıkları olduğunu bildiğim HAPPY ABBEY (6) var. Safkanı ilk yarışında bu rakipleri geçebilecek kapasitede görüyorum ve mutlaka üstlerde değerlendireceğim. Dileyen 2-6 yzsın geçsin bir favori bir sürpriz burayı ufaltsın ama çok at yazmak isteyenler ATEŞİN KANATLARI (1), SAKURA SAN (8) ve WILD WEST GIRL (9) ihmal etmesin.

6.AYAK : Son ayak kalabalık gibi görünse de son yarışını bu gruptaki bir çok ismi kolay geçerek kazanmış GO WIID (3) ile uzun uğraşlar sonucu düzelerek iyi koşmaya başlayan MAVİŞ (11) arasında geçecek. Maviş son yarışında da BArış Kurdu ile koşmuştu o yarışa göre şimdi kiloda düştü ve favori olmayı hakkedenlerden biri. Son ayak ki favori yazdım geçtim yer kalırsa siz tuttuğunuz varsa değerlendirin.


İZMİR
ALTILIM
1.AYAK: 5.6.10.8.9.1.4.7.11 
2.AYAK: 13.7.8.10.5.6.11
3.AYAK: 4.8.2.1
4.AYAK: 3-KING DADAŞ
5.AYAK: 2.6
6.AYAK: 3.11

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. 
6-Kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments