07.07.2018 C.TESİ ANKARA / ALTILI TUTTU

07.07.2018 CUMARTESİ ANKARA

1.KOŞU : Verdiği aradan sonra gördüğü yarışlar ve idmanlardaki düzenli çalışmaları SALAMİS (7) i fit duruma getirdi ve artık kazanacak pozisyona geldi.  İlk altılıya gayet güzel bir başlangıç olur başa koyalım. DRIVE FASTER (3) ve KÜÇÜK MATRA (1) sonraki ihtimaller. Ankaralı'nın ciddi bir sorunu olduğu o yüzden eksik koştuğunu biliyorum, her yarış sahada kalabilir, o kadar ciddi dertlerle koşuyor, bugün sorun nüksetmez iyi koşucam derse şansı olur siz dilerseniz yazın.

2.KOŞU : Maidenlerin ilkinde grup çok zayıf ve birbirini geçebilecek isimler var. Aslında AKILLI OL (2) çim kum koştu artık daha hazır durumda. Bu safkanın ilk çim yarışı iyi daha sonra koştuğu kum yarış vasat. Orijin olarak çimde çok daha etkili olabilecek durumda. Risk alıp tek yazma şansım bile var ama güvenip yazamadım belki bir beşli yapıp tek yazıp risk alabilirim. Bu safkandan sonra GÜZEL ÇOCUK (8) diyeceğim özellikle bugün Dil Bağı ile koşacak, bu sefer farklı olur. İlk yarışında çok şanssızlık yaşamıştı sonra çok zorlanmadan bir yarış daha gördü bu sefer çok değişik koşar. Bu ikiliden sonra sırasıyla yazacaklarım ise şöyle. ŞANLIKAFKAS (4) çok oynadık bir türlü kazandıramadık. TURBORS (5) yine öyle kuponlarda deneyip birinciliğe atamadıklarımızdan.  DREAM OF MINE (3) geçen hafta Adana'daydı bugün burada bakalım ne yapacak. Sabah ATLAS ÇİÇEĞİ (6) duydum onu da kupona ekledim. Hepsi sağlam kuponlarda olmalıdır.

3.KOŞU : Bu koşuda da ZAĞNOS (2) çok şanslı durumda. Grup uygun mesafe uygun rakipler uygun. Önde gidecek çok isim var ve birbirlerini büyük ölçüde temizleyecek safkanlar olacak. Zağnos bunların dışına kolay tempoda gelip viraj sonrası farkı açıp kazanacak gibi görünüyor. Son üç yarışını kazanırken buradaki bazı rakiplerini geçme başarısı gösterdi bu seferde geçebilir. Tek rakip PİRSUSLU (1) görüyorum ve onda da Zağnos'u çok iyi tanıyan Danyal Kaya var. Bu safkan için avantaj olabilir, Zağnos'u geçme planlarını yapmışlardır bir ihtimal Pirsuslu'da yazılabilir.

4.KOŞU : Dişilerin Kısa Vade 6 yarışı hiç güven vermeyen isimlerin bir araya geldikleri bir koşu olarak karşımıza çıkıyor. Safkanların birbirini geçmeye yetecek kapasiteleri var. Ben Handikap 14 lerden sonra Kısa VAde'ye gelince pek şans verilmeyen ama Gökhan Kocakaya faktörü ile çok iyi koşacağına inandığım AYÇANAZ (5) başa yazıp devamında BEYZA SULTAN (1), HÜMA SULTAN (6), AÇIK KIRMIZI (7), PRENSES ASLI (2), MELEK SİMA (4) ve EZİNE GELİNİ (3) diye bir sıralama yaptım. SEHERİNSESİ (8) sonraki ihtimal ama onuda yazmakta fayda var.

5.KOŞU : İkinci altılının ilk ayağında BÜYÜK TURBO (1) kazanır tutuyorum ama Mehmet Akyavuz'un geçen gün Kocaeli'de tipitip'e bindiği yarış aklıma gelince büyük risk olur diye düşünüyorum. İlk defa koşan ve kazanması oldukça kolay olan bir tayı bu kadar heba eden bir jokey yeteneklerini dah aönde biip başarıı sonuçlar elde ettiği Büyük Turbo üzerinde gösterebilecekmi bilmek imkansız. Aynı son koşusundaki gibi koşarsa Büyük Turbo bu yarışı kazanabilir. Ama bira zeksik binen bir jokeyi olur ve yarış içinde gidişat bu safkana uygun gelişmez ise DEDE SEYFO (4), ekürilerden CİBEKOĞLU (2) ve iNFİCAR (7) devreye girerler.

6.KOŞU : Çok cazip bri yarış olmadı ilk altılı genelde favori ağırlıklı gittik ama elden bir şey gelmez görünen o burada da TAMERŞAH (5) başta, istenirse tek yazılabilir tek rakibide ONATKAN (4) olur görüşündeyim. Tamerşah ilk yarışında kumda bekleneni veremedikten sonra çimde koştuğu Maidenlerde gayet iyi sonuçlar almış en son yarıştığı istanbul'da ki Kısa Vade koşuda ise bekleneni tabi ki verememişti. Bu koşu safkan için önemli değil onu baz almıyorum ve önceki maidenlerdeki derecelerini ve performansını baz alıp burayı kazanabileceğine inanıyorum. Tek rakip gördüğüm Onatkan ise ilk yarışında yarış aadapte sorunu yaşadı sonrasında kumda ve çimde gayet iyi dereceler çıkardı. Son çim yarışında aralardançıkamadı ama son metrelerde çok kuvvetli geldi baş boyun kaybederken benimde çok beğenimi kazandı.  Bu ikili dışına çıkmasını zor görüyorum.

İlk altılıyı şablonda teksiz göreceksiniz ama yazabileceğimiz 3 tek adayı var bunlardan birini, ikisini, üçünü seçip kurgunuzu diğer ayaklara kendi ilavelerinizi de yapıp yatırırsınız.

7.KOŞU : Yüksek Komiserler Kurulu Koşusunu çözmek zor. Katılan her safkanın mutlaka iddiası var ve az atla geçmem zor. Kupona hepsini yazmak istiyorum ve burada sürpriz olmasını istiyorum. Şablonda ikiye ayırdım isterseniz ilk bölümü de değerlendirebilirsiniz.

8.KOŞU : Günün bir başka zor koşusu da burası. Yine ikiye ayırıp kupon kurgunuza yardım ettim ama kuponuma ekürinin birini dışarı bırakıp yedi isim yazdım. 

9.KOŞU : KHAN OF GHOST (3) un kalitesinin, yarış karakterinin, gücünün, potansiyelinin çok yüksek olduğunu herkes biliyor ve Grup ve Açık yarışlarda ki başarılarıda bunu gösteriyor. Yalnı bu yarışta RUNNER BULL (4) gibi Dil Bağı takılıp çalıştırılınca çok şaam akaydetmiş bugünde dil bağı ile koşacak ciddi bir rakibi var. İkisini birbirinden ayırmam mümkün olmadı bu ayağı bu iki ismi beraber değerlendirerek geçtim.

10.KOŞU: Normal şartlarda ZEKİOĞLUM (6) bu günkü rakipleri geçip kolay kazanması gereken bir isim. Benim attan yana bir derdim yok ama korkum Mehmet Kaya kendi atına bindiği için Maiden den çıkmasın kalsın biraz daha deyip, yarışı sallar, ciddi binmez, sonlarda bir oyun yapıp, yine kendini ikincilikte bırakırmı diye. Normal performansı bu rakipleri geçmeye yetecek olan safkanı dileyen dostlarımız tek yazabilirler. Ben güvenmiyorum rakibi kim diye sorarsanız son yarışında çok sürpriz iken hafiften startta da kalmasına rağmen sonlarda bariyer dibinden gayet iyi bir sprint yapan BİRBİÇERBEY (1) derim başka atla uğraşmayın yeriniz varsa ikisini beraber yazın derim.

İkinci altılıda da üç tane tek adayımız var. Bir koşu 2 at diğer iki ayak kapalı. Siz kurgunuzda bu tek adayları içinden seçerek aklınıza yatanı değerlendirerek kullanın.

ANKARA 1.
ALTILIM
1.AYAK: 7.3.1
2.AYAK: 2.8 / 4.5.3.6
3.AYAK: 2-ZAĞNOS 
4.AYAK: 5.1.6.7.2.4.3
5.AYAK: 1 / 4.2.7
6.AYAK: 5-TAMERŞAH 


ANKARA 2.
ALTILIM
1.AYAK: 1 / 4.2.7
2.AYAK: 5-TAMERŞAH
3.AYAK: 2.3.8.9.6.7.4.5
4.AYAK: 6.1.5.3.4
5.AYAK: 3.4
6.AYAK: 6 / 1

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. 
6-Kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments