06.07.2018 CUMA İSTANBUL / ALTILI TUTTU

06.07.2018 CUMA İSTANBUL

1.KOŞU : CAMGÖZ (4) den bugün çok ümitliyim. Hem kum hem çim heryerde gidecek yapısı var ve çalışmalarında artık kendini buludğunu belli ediyor. Safkanın Furkan Yüksel ile uyum sağlaması halinde bugün birinciliğe uzanabileceğini düşünüyorum. Kurtel ekürileri oldukça ciddi rakip olurlar. kiside ilk yarışlarını tabela içinde bitirmişlerdi bizim notlarda ikiside var ama biz Özcan Yıldırım diyelim GÜNYELİ (6) kupona ekleyelim. DERİNDENİZ (5) çimde çok iyi koşmasını beklediğim bir başka isim. Sentetik pistte 400 metrelik son çalışmasında 27.4 - 13.7 çok rahat sprintinde beğenildi ve artık istenilen kıvama gelmeye başladı bu yarış itibaren takipteyiz.

2.KOŞU : BİRKASIM (4) ve SAHİPBEY (3) koşunun en şanslı iki ismi olarak karşımızdalar. Koşu stilleri benzer safkanlar arasında olacak gibi görünen bu mücadelede diğerlerinden biri avantajlı olacaksa oda çok ciddi hazırlanmış THOR (5) olur diyor burayı üç isimle geçiyorum.

3.KOŞU : Herkes NIGHT LATERNE (3) diyor bende son yarışını seyredince kazanır ilk altılıya tek vereyim demiştim ama saaçi arkadaşlarda HIGH CAT (6) harka çlaıştı takılan Dil Bağı safkanı çok değiştirdi 400 metrelik son sprinti gezinti oldu derecede 26.8 - 12.8 çıktı, son koşusu çok sert grupta bu sefer çok farklı koşar diyorlar. Beraber değerlendirmekte fayda var bu kadar ısrar ettiler yazmasam olmaz.

4.KOŞU : Yarış hayatına başladığı ilk koşusunda 1100 mtre çimde Aldis'e başla geçilen MARVEL (2) o gün içe yatmış,bariyer dibindeki rakibini sıkıştırır gibi olmuş, Gazi Koşusu öncesi yarışta faul olmasın diye çok dikkatli binen Ahmet Çelik fazla itmeyince geçilmiş ikinci kalmıştı. Bizim Karataş tek yazdığımızda gelmeme gibi bir adeti var ama bugün mecburen bu safkanı tek bırakacağım.

5.KOŞU : Zor bir yarışla ikinci altılı başlayacak. Çok formda gördüğüm REKOR (2) ikidir tabelayı tamamlıyor, bu yarış öncesi 27.3 - 13.8 çok kolay bir sprint yaptı ve görünen o ki bu kiloyu da kaldırır ve birinciliğe ortak olur. Formunu bulan bir başka isim YİĞİTER (4) istikrarlı koşuyor ve idmanlarında üstüne pek gidilmemesine rağmen bu yarış iddialı olur. Güven Gökçe ile çalışan GÖLALAN (3) nın son işini seyrettim fotoyu geçerkenki görüntüsüyle ve Karataş binmesiyle iddialı olacağını belli etti. MÜFETTİŞ (9) ara vermişti, Hişman ile bir yarış gördü, uzunları iyi koşar ve idmanları eksiksiz yaptı burada şanslı olur. Uzun zamandır birinciliğe hasret olan BÖRTEÇİNE (1) bu koşusunda ne yapacağı merak konusu. Ben kuponumda bulunduracağım. CHAMP LION (11) her geçen gün üstüne koyarak gidiyor ve bu gidiş bugün birincilği getirebilecek durumda. FALEZ (7) Ankara'dan geliyor. Tam bir kapalı kutu Adana'da ki yarışlarını burada sürdürebilirse kazanabilir. ÇEKO DAYI (5) bende geride çıktı ama bültenciler çok önermiş. Yer kalırsa BLANE GIRL (8) ve ADIEAU (10) ilavesi yapacağım.

6.KOŞU : Yüzde 1 lik bir atı ilk sıraya yazacağım ki unutmayın bugün olmasa bile takip edin. ŞERAHLIKIZI (10) kumaşı iyi olan ama dah ayarışlarda kendini göstermemiş bir isim. Bu safkan sıfır puan çıktığı bu yarışta birinciliği alabilirse her iki altılıyı da yerinden zıplatır. Başa koyalım yeteli pişkinliğe ulaştıysa burada çok göze batan bir isim yok kazanabilir. İlk rakip bu yarış aiyi hazırlanmış olan ve yine pek tutulmayan CANIMBİLSEV (3) olur. GÜNDOĞARKEN (6), GÖKBİRCE (4), LEMANHANIM (8), ROZA ATEŞİ (9), İLKNAZ (7), GÜNBİKE (5) ile YAVUKLUM (11) BÜUYÜKAŞK (2) ve ALMELEK (1) yazmaya kalkınca hep değerlendirilecek isimler olarak görünüyor. Tam kapamalık koşu olmuş.

7.KOŞU : Sonlarda çok etkili gelen ULUDAZ (4) ın güçlü sprintine dayanmak pek kolay olmuyor. Yerinde zamanında yürürse bu safkan çok cicci ivme yakalayıp önde kim olursa olsun zorluyor geçiyor kazanıyor. Safkan 600 metrelik  37.6 - 24.7 - 12.2 rahat bir yarış galobu ile bu koşuya giriyor. Son günlerde çok ciddi bir form yakalamış safkan son ikinciliğinin ardından bu sefer birincilik için sahnede ama Karataş üstünde olunca beni korkutuyor. Biz tek yazarsak ya geç kalır ya kapanır hep bir aksilik bulur ortaya çıkarır. Kaçıp gidecek kimseye şans tanımayacak DOWN TOWN (1) Yenilmez'in çok sıkıştırmasına maruz kalmaz ise yakalanmadan bitirme şansı var. Yenilmez üstüne gelirse Uludaz'a yarar. Değerlendirmede herşey Uludaz'ın lehine mesafede uygun ama dileyen iki at dileyen tek yazsın.

8.KOŞU : Her yerde karşımızda Halis Karataş var ve ön plana çıktığı bu safkanlarla kazanırsa altılı pek abartılı ikramiyeye ulaşamaz gibi görünüyor. TOLERANS (5) çalışmalarını İstanbul'da iç pistte sürdürüyor ve 400 metrelik 26.3 - 12.3 kolay yaptığı yarış sprintinde kazandığı koşudan daha formda göründü. Bugünün büyük favorilerinden biri olması nedeniyle pek biizim işmize yaramasa da kazanma ihtimali oldukça yüksek. Tek rakip gördüğüm isim olan ENGEL YOK (2) da iç pistte yapmış olduğu 400 metrelik 25.5 - 12.6 kolay işinde beğenilenlerden biri.  Ya Tolerans Tek yazın ya da ikisini beraber düşünün.

9.KOŞU : Burada da Karataş KARKAMIŞ (2) ile favori ama BALIKKAAN (1), ARISAN (6), ŞAHNAHAN (3) ve ASTERİKS (4)  oldukça iyi hazırlanmış safkanlar. Her yerde Karataş'ı tek yaz oyna bize uymaz burada görünen rakipler varken yıkmak ve sürprizi aramak en mantıklısı.

10.KOŞU: Koşmuş olduğu yarışlarında tabela içinde yer aldığı için bugün çok ön plana çıkarılan ARDANUÇLU (1) kazanmaya çok yakın görünüyor. Hem yaptığı işler hem yarışlardaki performansları hem de bugün mevcut rakiplerin vasat görüntüleri bu safkan üzerinde yoğunlaşmamı gerektiriyor. Önde temposunu ayarlayacak jokeyi, pek kimseyle boğuşmadan, zorlanmadan rahat ve kolay şekilde virajı dönerse, uzar gider kimseyle muhatap olmaz ve kolay kazanmasını beklediğim isimdir.

İSTANBUL 1.
ALTILIM
1.AYAK: 4.6.5
2.AYAK: 4.3.5
3.AYAK: 3.6
4.AYAK: 2-MARVEL
5.AYAK: 2.4.3.9.1.11.7.5.8.10
6.AYAK: 10.3.6.4.8.9.7.5.11.2.1


İSTANBUL 2.
ALTILIM
1.AYAK: 2.4.3.9.1.11.7.5.8.10
2.AYAK: 10.3.6.4.8.9.7.5.11.2.1
3.AYAK: 4.1
4.AYAK: 5.2
5.AYAK: 2.1
.6.3.4
6.AYAK: 1-ARDANUÇLU

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. 
6-Kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments