03.07.2018 SALI ANKARA / ALTILI TUTTU

03.07.2018 SALI ANKARA

1.Ayak: ABUBAKAR (8) ın bugün puansız çıkması bizim için avantaj. Çimde iki yarış koştu sonuncusunda İstanbul'da kazananın yarım boy kadar gerisinde dördüncü kaldı. Bu yarışta koştuğu rakiplerinden hiç eksiği yok hatta kilo olarak ta avantajı var. Favori ANADOLUBEYİ (1) ve MAJOR TROWBACK (4) e göre daha uygun kilo ile koşacak safkan beklediğimi yapar da kazanabilirse ilk ayaktan bayağı kupon temizler. Nurettin Şen düz bir adam olabildiğince iyi binmeye çalışıyor ve bugünde ALBUSE (6) ile elinden geleni yapar kazanma ihtimali var. THORMAN (7) uzunda çok koşar. COMPANERO (2) ve BIPOLAR LADY (3) yi ilk yarışlarından beri takipteyiz yazmadan duramayız.

2.Ayak: Şubat ayında yarış hayatına başlayan LONDRA (4) için hayatının ikinci yarışı öncesi Adana'daki saatçi abilerimiz ve safkanı çalıştıran apranti kardeşimiz hiç geçilmez demişti. O gün ikinci yarışını kumda koşmuştu ve dokuzuncu bitirirken etkisiz, umutla bekleyenler için tam bir hayal kırıklığıydı. Sonra uzun bir ara verdi ve Ankara çiminde Şrtlı 3 koşuda kendini gösterdi 11 at içerisinde 4. oldu. 4.olurken de hafta sonu Nenehatun'u baş boyun kaybeden Hafo'nun yarım saniye arkasında yarışı bitirdi. Bugün kazanırsa cazip olmayacak favori çıkmış, 18 at arasında, tecrübeli isimler yanında ilk sıraya taşınmış. Osman abiye sordum "Özcan götünü doğru koyars kazanır" dedi. Özcan hatasız binerse demenin başka türlüsünü söyledi. Ben de alternatif tek önerip, başa koyup, kalabalık yarış olduğu ve sprint atan bir isim olduğu için, kısalan mesafede yol problemi yaşayabileceğinden dikkatimi çeken iki ismi yanına yazıp değerlendirmek düşüncesindeyim. Yanın ayazacağım ELOIN (11) ve HALENAY (13) da çok sürpriz isimler değiller ama çimde bu grupta sprint yerini iyi ayarlayan kim olursa o yarışı kazanır gibi görünüyor.  

3.Ayak: Ankara'da ki yarışlarından sonra İstanbul'da koşan ve Hişman ile beşinci olan ARAYEKYİ (10) bugn koşacağı 50 kiloluk sıkleti ile oldukça şanslı durumda görünüyor. YABANKIZ (1) ile ASİL RÜZGAR (4) bu zor yarışın dğer şanslı iki ismi olarak çıktı. Dileyen bu üçlü ile azaltıp koşuda risk alıp buradan kesebilir aşağısını değerlendirmeyebilir. Ama yerim geniş at yazarım derseniz CANODİN (8), UÇANGÜZEL (9) ve ŞERİFE ABLA (6) ilavelerini yapsınlar.

4.Ayak: İREMSU (2) benim bugün en güvendiğim isim olacak. Çimdeki son yarışında 1200 metrede start çıkışı iç kulvarda sıkışıp kalan ve yerini almakta hayli zorlanan Özcan'ın devriilmemek için atını nerdeyse durdurması gerektiği koşuda son metrelerde oldukça ciddi taklarını gördüğümüz bu safkan bugün 1400 metrede yarışı süratlendirecek bir kaç isimle beraber koşacak. Yarış muhtemelen süratli geçecek ve son metrelere iş kaldığında dış kulvardan İrem su geliyor diye spiker bahsettiği anda gelip rakipleri ayırıp kazanacak. Umarım yanılmayız diyor Özcan ile atın olan uyumuna güveniyor tek yazıyorum.

5.Ayak: Kum performansı gayet başarılı olan ÇAKIRCELEP (11) arada neden çimde yazılıp deneniyor bilmiyorum ama koştuğunda geri geliyor totosu bozuk çıkıyor. Burhan Kılınç ile 53 kilo koşacak safkan bugün iyi bir sonuç alır ama birincilik öyle kolay olmaz. SAVAŞ ATI (5), AKÇEŞME (2), AREMBO (6), ÖZKARA (9) ve AŞK VE GÜL (10) gibi bence aynı şansa sahip rakipleri var. Nasıl koşacaını kestiremediğim, canı isterse yarışa iyi başlayan ve kaçarsa şanslı olabilecek SİNGAPORE PRENSİ (14) dah asonraki ihtimal.

6.Ayak: İlk yarışından önce galobunu seyretme şansı bulduğum ve Dedemşah yanında oldukça beğendiğim EVERGLOW (10) o gün dön dolaş bir yarış yapıp, koşu içinde çok kapanınca fazlaca zorlanmadan yedinci kalmıştı. Safkanın bugün çok farklı koşmasını bekliyor unutmayın diye başa yazıyorum. Bu safkanın O gün geçildiği WELKIN (17) ve SÖĞÜT (16) gördükleri yarışlardan sonra kendini geliştirmiş ve bugün favori çıkmış isimler. Bu üçlüyü beraber yazıp Ankara'yı kapayalım.

 

ANKARA ALTILIM
1.AYAK: 8.1.4.6.7.2.3
2.AYAK: 4-LONDRA  
3.AYAK: 10.1.4  
4.AYAK: 2-İREMSU
5.AYAK: 11.5.2.6.9.10.14
6.AYAK: 10.17.16

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez. 
6-Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments