02.07.2018 P.TESİ İSTANBUL / ALTILI TUTTU

02.07.2018 PAZARTESİ İSTANBUL

1.Koşu: 1100 ve 1200 metrelerde ikincilikler aldıktan sonra son 1400 metrelik yarışında beklediğimiz başarıyı gösteremeyen GÖRÜKLE (5) bugün yine kısalan mesafede şanslı olacak. Hayatının ilk yarışında varlık gösteremeyen daha sonra 5 ve 3. olurken gelişim içinde görünen BALASAGUN (2) bu sefer Karataş binince favori olmuş ama kuponda olması fakat çok güvenilmemesi gereken bir isim olarak görünüyor. İki sentetik ikincilliğinden sonra çimde yedincilik yapan CANIMBİLSEV (8) bugün sentetikte birincliğin güçlü adaylarından biri olur. Bugün gözlük denenen BİR ÖMÜR (3) ve anlaştığı jokeyi ile DENİZ KÖPÜĞÜ (4) ilavesi ile bu koşu geçilir.

2.Koşu: Bu koşuda çok iyi koşmasını beklediğim FLICK THE SWITCH (5) öncelikli atım. Kurtel ekürisinin safkanı 50 kiloyu yakaladı ve Müslüm çelik gibi bu kiloların en iyi ismi üzerinde. En son After Forever'ın boyun farkla gerisinde ikinci olmuştu bu sefer rakibi yarım kilo alırken, kendisi Müslüm 50 ye sorunsuz binerse 1,5 kilo aşağı koşacak. Bu safkan ilk altılının cazip teklerinden biri olabilir. Rakipleri MAKAMBO (1) ve AFTER FOREVER (2) olur dileyen üçünü de yazabilir.

3.Koşu: Mazlum Pir Demir çok at binemeyen ama iyi atları yakaladığında başarılı olabilen bir arkadaşımız. Son iki yarışını kazanmayı başardı İstanbul ve İzmir'de birinciliğe ulaştı. Bugün İZYAZ (1) ile yarışın büyük favorisi ve hata yapmaz heyecan yapmaz eksiksiz binerse yarışı ilk sırada tamamlar. DEMİRDEN (2) in son iki yarışı benim için büyük hayal kırklığı oldu bugün nasıl koşar diye galoplarına bakınca oldukça beğendim. İzyaz'ın yanına rakip yazılacaksa öncelikli isim Demirden olur daha sonra GAZİ Şampiyonu jokeyi ile UÇANATEŞ (4) düşünülebilir.

İZYAZ çıkınca diğer yerlerden azaltıp mecburen bu koşuyu 2 ata çıkardım.

1.Ayak: OLRIC (6) tanımıyorum ilk defa koşacak işleri fena değil gibi gözüküyor ama sahadan bugün bu safkanın kazanacağı yönünde çok ciddi duyumlar var. Ben risk alıyorum beşli yaparım veya bana büyük ikramiye lazım diyenlerin kullanacağı tek olsun. Beşinci at durumunda, az çok oynanıyor hafiften yayıldı burada riskli başlangıç sevenlere öneririm. Ya tek yada çok at şeklinde değerlendirin. ŞERAHLIKIZI (9) hayatının ilk yarışında sahadaki uyanıkların favorisiydi Bursa'dan hiç geçilmez verilmişti ama çıkışta gecikti, en geri düşt sonra bir dahada toparlayamadan en geri bitirdi. Bu tip atlar ilk yarışlarında bir şey yapamadılarsa ikinci hadi olmadı üçüncü yarışlarında tam unutuldukları anda bombayı yaparlar. Bugün ben başa yazdım ama siz unutmayın bugün olmasa da bri sonrakinde yine yazın. Yine aynı bu şekil ilk yarışında sahada çok duyduğum HASTİKOĞULLARI (2) ikidir kötü koşanlardan bugün bombayı yapabilir. KARADAĞLI (3) en tecrübelisi. ERGENE RÜZGARI (1) hep kulağımıza gelmiş yarışta bekleneni yapamamıştı. USTAOĞLU (7) favori çıkmış KELEMER (5) in de yarışları bu gruba yetebilecek nitelikte.

2.Ayak: Bu koşuda PAN REKA (1) üzerinde yoğunlaşıp onun üzerine oyun kurmayı çok istiyordum ama kilosunun 63 olması ile Gökhan Kocakaya'nın 10 gündür yarış kazanamıyor olması nedeniyle korktum. Bu yarış Dil Bağı denenen TESLA (2), üç yarıştır iyi koşan çimde kendini bulmuş YİĞİTER (4), gayet uygun kilolu HECTOR (6) başta düşünelim. Sonra BUNGALOW (3) ve NORTHERN WEST (7) bir ihtimal kuponumuzda olsun.

3.Ayak: DEMİRTURBO (1) son yarışında çok dolaştı pistte içeri dışarı yaptı ama tam anlamıyla rakiplerine çarpmadan kazandı, çekilen protesto da red oldu. Bugün iki tane ciddi rakibi ve üzerine aldığı 2 kilo daha var. Bu iki kil safkanı biraz daha zrlar çıkışta öne kolay gelebilir ama son metrelerde sancılı olur. Çanakkale Zaferi koşusunda koşacaktı oraya çok ara var diye buraya kayıt edildi, Tokaçoğlu uzun ara olmasın, burayı koşalım oraya öyle gidelim istedi. FATİHAĞA (3) ve GUSTAV (4) bahsettiğim ciddi rakipler ve içlerinden birine çok inanamadım yoksa kuponda tek bırakacak Demirturboyu bu kilo ile yazmayacaktım ama birbirine yakın performanslar olunca mecburen üçünüde yazdım. Üçünüde yazınca Ankara'da en geriden gelip Gustav arkası dördüncülük yapan TAMERŞAH (7) ta sürprize vermek lazım diye düşünüyorum. Altılı ikramiyesini 5 e katlayacak bir AGF oranı var yarış hiç kötü değil dikkatli olmak lazım.

4.Ayak: Grup 3 Sadun Atığ koşusunda bugüne kadar yaptıkları performanslarla ön plana çıkmayı başarmış 2 yaşlı İngilizlerin bir çoğu buluşmuş.. Derece falan bu koşularda fayda etmez bugün kim günündeyse o rakiplerini geçebilecek performansı gösterir ve kazanır. En çok kazanan CEKU (7) Adana ve Ankara kazandı buraya geldi Müslüm Çelik yine üstünde. Bugüün 4. at olarak verildiğine bakmayın ilk üç at dışına çıkarsa çok cazip olacak bir koşu o yüzden başta düşünün. Karataş'ın bıraktığı ZILLION (9) bugün Akın Sözen idaresinde çok şanslı olacaklardan biri. 1000 çim ve 1200 sentetikte kazanmış olan safkan bizim yarışseverin pek ilgisini çekmemiş. THE LAST PERFORMANCE (8) ikide iki yaptı buraya geldi üçleyebilme ihtimali var. RUBUCO (4) ve UĞUR BABAM (5) ın ilk yarışlarını kazanmış olmaları ilgi çekici ama bugün aynı şekil koşma durumları olamayabilir kazanmış güçlü rakiplerler ilk ciddi mücadeleleri olacak. KURUCU (2) daha sonra yazalım kupon büyümesin diye arkada bıraktığım üç isim BUZZER BEATER (1), PADRE PADRONE (3) ve WORLD FAST (6) kapamak isteyenlerin altılılarında olsun.

5.Ayak: Sentetikte gayet başarılı yarışlar yapan ŞÜKRÜ (4) uzun mesafede Yeşilyol'a kaybett ama bu sefer önde kabullendireceği temposunu bozmaya yeltenecek isimler olmayacağını düşünerek başa yazdım. KINALIKUZU (3) Atmacabeyi kazanırken ikinci olmuş Şükrü'yü 1 boyla geçmişti yine aynı başarıyı gösterebilir. Favori verilmiş olan CANKURTBEY (2) ilavesi yaparsınız. Kupon çok büyüdü diye yazmadığım RODOSTO (1) daha sonraki ihtimaldir.

6.Ayak: Bir önceki yarışında tamamen jokey hatası nedeniyle kaybetmiş ÖZALAK (7) bugün Müslüm Çelik ile iyi bir uyum içerisinde verlen taktği harfiyen uygulayacak jokeyi ile 51 kiloluk sıkletinin de avantajı ile potalar günü kapadır.

 

İSTANBUL 1. ALTILIM
1.AYAK: 5.2.8.3.4
2.AYAK: 5-FLICK THE SWITCH
   
3.AYAK: 2.4 
4.AYAK: 6 / 9.2.3.1.7.5 
5.AYAK: 1.2.4.6  
6.AYAK:
1.3.4

 

İSTANBUL 2. ALTILIM
1.AYAK: 6 / 9.2.3.1.7.5 
2.AYAK: 1.2.4.6
3.AYAK: 1.3.4

4.AYAK: 7.9.4.8.5.2 
5.AYAK: 4.3.2 
6.AYAK: 7-ÖZALAK

 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez. 
6-Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments