23.06.2018 CUMARTESİ ANKARA

23.06.2018 CUMARTESİ ANKARA

SKY WOLF: Üç yarıştır uzun mesafelerde kazandığını baz aldığımda, geçtiği rakiplere baktığımda, bugün yeniden binen Karataş ile geçileceğini hiç düşünemedim. Ben ilk altılıda tek bıraktım.

CEKU: İlk kazandığı yarışta galoplarından bahsetmiştim, eküri favoriyken kazanmıştı, devamında Adana'da gezinti yaptı kazandı ve burada en ciddi rakibinin Bursa'dan geldiği bir koşuda yarışıyor. 60 kiloluk sıkletine rağmen Geçilmeyeceği düşüncesindeyim.

1.AYAK: Aracı ekürisi İstanbul'dan moralli dönüyor. Uğur Polat ile üç önemli koşuyu kazanmış olarak mekanlarında Ankara'da bıraktıkları yerden devam etmek adına DRIVE FASTER (3) ile sahadalar. Bence iddialılar ama DEMİRBÜKEN (2) gibi zorluda bir rakipleri var. DEDE TAŞI (5) gibi kazandığı yarışa göre daha hafif koşacak ciddi hazırlanmış bri isim mevcut. Bu üçlü ilk ayağı az ata geçeyim diyenlere bence yeterli gelecektir. Biraz daha olayı genişleteyim diyenlere 1400 de kazanmış son yarışı kötü olmuş KEEP WALKING (8) ve önde boş kalırsa şanslı olabilecek MAGFELLOW (1) öneririm.

2.AYAK: Ankara'dan gelen haberler NEZİR FAMILY (4) için çok olumlu oldu. Tam bir çim atı olan safkan 1600 ve üzeri mesafelerde başarılı olacak. Bugüne kadar ufak tefek sorunlarındna dolayı elde edemediği birinciliği bu sefer bu uygun grupta elde etmek için sahada olacak. Yarışın favorilerinden biri olan bu safkan bence en ciddi rakibi PASTOR (5) ile birlikte kuponlarda mutlaka olacak. Pastor hayatının ilk yarışında koşu içinde ayağına basılıp nalı düşünce eksik koşmuş ve başarılı olamamış bir isim. Bugüne iyi hazırlandı ve şansı oldukça fazla. Hatırlarsanız ilk yarış öncesi Turap ile yaptığı galoptan söz etmiştim bugünde iyi hazırlandı sakın ihmal etmeyin. Devamlı oynadığım SÖĞÜT (11) bugün en altta kalmış unutulmuş her an sürprizi yapabilecek kapasitesi var. LEGEND SYCAMORE (3) bence bu üçlüden sonra kuponlarda bulundurulacak.

3.AYAK: A3 Çankaya koşusu son yarışlarında oldukça başarılı sonuçlar almış isimlerin ciddi mücadelelerini seyredeceğimiz bir yarış olacak. Sekiz safkanın hepsinin şansının olduğunu düşünüyorum.

4.AYAK: Son yarışına pek aldanmadığım bu tür mesafeler her pistte iyi koşan EUPHRATES (1) in çok iyi koşmasını bekliyorum. Bu safkandaki Ahmet Çelik deklaresi boşu boşuna değil dileyen bu safkan tek yazıp kurgusunu ona göre yapabilir. Koşuyu detaylı iinceleyince favori gözüken HÜMA SULTAN (4) ve ŞERİFE ABLA (9) dan farklı bir rakip bulamadım.  Bu ikili son yarışlarını beraber tamamlamışlar kilo farkı Hüma Sultan'a avantaj sağlasa da Şerife Bacı'da startta oyalanmıştı o yüzden beklenenden daha iyi koşması muhtemeldir.

5.AYAK: Kimsenin tek yazamayacağı bir koşuyu tek girerek risk alacağız. Süratli gidecek koşuda Kadhan'ın Kızılhan'ın süratlendireceği yarışta, son yarışında rakip gördüğü Tarıkhan'ı kollamaktan yarış içinde bekleneni hiç veremeyen ALPTUĞHAN (3) bu sefer kimseyi takmadan önde kaçanları daha yakın takip edip dünüün başarılı jokeyi Uğur Polat ile kazanacağını düşünüyorum.

6.AYAK: BON BON BORA (2) nın süratlendirip kendi temposunu yarışa vereceği bir koşu olurda, rahatsız edilmeden kendi halinde yarışı sürdürmeyi başarırsa bitirebileceği bir koşu olur görüşündeyim. Bugün ikinci altılıda ikinci tek arayanlar yarışın temposu ve gidişatı bu safkana uyar düşüncesi ile Bon Bon Bora Tek yazma imkanına sahipler. Ama beklenen gibi olmaz tempo yükselir Bon Bon Bora'da yükselen tempoya ayak uydurursa işte o zaman son metrelerde geriden gelip ataklarını sıklaştıraak WELKIN (12) ve BOLD MOVE (10) için etkili bir yarış olabilir. Yine yarışın gidişatındaki değişik tempolar GOLDWYN (3) ve POWER TO POWER (7) a yarayabilir.

 

ANKARA 1.ALTILIM
1.AYAK: 4.5.7.1.3.2.6.9
2.AYAK: 3-SKY WOLF
3.AYAK: 1-CEKU
4.AYAK: 3.2.5.8.1
5.AYAK: 4.5
6.AYAK: 4.7.8.2.5.6

ANKARA 2.ALTILIM
1.AYAK: 3.2.5.8.1
2.AYAK: 4.5

3.AYAK:
 4.7.8.2.5.6
4.AYAK:
1.4.9
5.AYAK: 3-ALPTUĞHAN
6.AYAK:
2 / 12.10.7.3

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez. 
6-Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments