22.06.2018 CUMA İSTANBUL / ALTILI 2.940 TL

22.06.2018 CUMA İSTANBUL

1.KOŞU : Dişilere ait Maiden koşuyla İstanbul'da güne başlayacağız. ARABESK (1) te ilk defa koşacak gelecek vadeden bir isim. Bu safkanın çok kolay bir kısa işini seyretme şansım oldu belki tam hazır değil ama bugün olmasa notlarda olsun ileride fazla bekletmez bizi kazanır. Grubun pişkin taylarından MACCHITO (6) ve ÇILDIR GÖLÜ (2) yaptıkları çalışmalarında formda oldujlarını belli ederken gördükleri yarışlardan sonra bugün fit durumdalar. Ben altılıyı büyütmemek adına bu dörtlü ile geçeceğim ama ŞİRİNİM ve Zehter sentetik pistte birlikte yaptıkları işlerinde beğenildiler yine HÜRAT ve HIGH EGS GIRL beraber çalıştılar bu yarışa hazır gireceklerini belli ettiler. Dileyen bu koşuyu kapayabilir ben kupon büyümesin diye dört isme indirdim.

2.KOŞU : KISRAKBAŞI (5) bu sene güzel yarışlar yaptı ilk üç koşusunda kazanamasa da tabelada kendine yer buldu ve son Grup 1 yarışında 60 kilo ile kazanan safkanın 2 saniye gerisinde yer aldı. Bugünkü gibi 54 koşsa orada bile tabela yapabilecek kapasitesi vardı. THOR (1) ise son yarışında oldukça ciddi bir mücadeleden biraz da jokeyinin katkılarıyla birincilikle ayrılmıştı. Bu ikili rakiplerinden önde fakat çok iyi durumda olduğunu  gözlemlediğim TEZCANLI (4) her an yarış kazanabilecek performansı sergileyebilir, dikkat etmekte kupona yazmakta fayda var.

3.KOŞU : Ya FINESSE (3) tek yazacağız ya da hepsini kuponda değerlendireceğiz. Selim Kaya çok akıllı binişi ile son yarışında gereğini çok iyi yaptı, yarışı alıp götürürken arkadakilere hiç şans tanımadı. Bu arkadakiler kimlerdi ? bu yarıştaki dört isim, o gün arkadakilerdi Khan Of Ghost, Hasafet, Victory Is Ours ve Oğlum Berat, Finesse arkası sıralanmışlardı. Bugün Oğlum Berat koşmayacak yarıştan çıkaak, bu ekibe bir tek şimdi Zümrüthan eklendi ve oda Ankara'da alt gruplarla mücadeleler ediyor. Açık yarışın yine hakkı FİNESSE TEK yazmaktan yana görünüyor. Finesse geçilir derseniz hepsini kupona yazmanız lazım.

1.AYAK : İkinci altılının ilk ayağı gayet zorlu bir yarışla başlıyor. Benim notlarda BEJANOVA (10) için son yarışında startta kaldı hiç dikkat alma diye yazıyor. Bugün puan çıkmamış ve Hişman gibi formda jokeyi ile ilk ayak bombayı yapabilir.  MADAM ELLİ (3) son günlerde fit durumda her yarışa saldırıyor başta düşüneceğiz. Yine ELABARS (2) tabeladan düşmüyor ama kazanması için jokeyle iyi anlaşması lazım. Akın Sözen ile anlaşırmı onu bakıp göreceğiz. MALAKKA (4) Tolga'nın kantarmasını seviyor bugnde bu ikili iyi işler yapacaklar. SULTANLAR SULTANI (7) iç pistteki 600 metre bir iş yaptı 43.4 - 28.6 - 14.2 olmuş ve beğenilmiş kuponda olacak. Bu isimlerden sonra VİKONYA (8), SANBERK (6) ve CANÖZGÜ (1) yazalım burayı sağlama alalım. Bu koşuda da ECLİPSE KOŞMAYACAK...

2.AYAK : Dişilere ait bu önemli koşuda son yarışında Grup 1 Kısrak koşusunda koşan ve başarısız olan FUNNY FAMILLIAR (4) koşuyor. Aracı ekürisinin bu başarılı safkanı kazandığı koşudan sonra buradaki en ciddi rakibi MOLTO BENE (7) arkası üçüncü olduğu yarışında da başarılı sayılabilecek bir performans ortaya koymuştu. Yine Molto Bene'de kazandığı o koşudan sonra Kısrak Koşusunda koştu ve orada kendini gösteremedi. Yalnız Molto Bene'ye dişi safkanların dilinden en iyi anlayan jokey Selim Kaya biniyor. Bu safkanın şansını yükseltirken Funny Familiar ile beraber kuponlarda başta düşünülmesi gerektiğini gösteriyor. Bu koşuda sürprizi PANTA RHEI (1), ARROW (2) ve OKYPETA (8) dan bekliyorum ben yer kalırsa beşinide kuponda görmek istiyorum.

3.AYAK: Grup1 Haliç Koşusu bugünün en önemli koşusu... Bu önemli koşuda start alacak 9 değerli safkandan Bursa'dan formda gelen ULAN BATOR (9) geçn günnkü Vehbi Koç yarışındaki gibi birinciliğin en önemli adayı. Bu safkan en şanslı isim olarak görünse de    COPPERFIELD (2) sentetik pistte gerçekleştirdiği uzun işinin ardından 600 metrelik işinde  36.9 - 23.5 R kısa galobunda istenilen seviyeye geldiğini gösterdi. Safkan 1600 üzeri koşmaz ama grubu denk getirirse bu mesafede kimse dikkate almadığı bugün bitirebilir. Yine Ankara'dan çok hazır gelen CROSS FIRE (3) ise İstanbul'da koştuğu tek yarışında elde ettiği üçüncülüğün ardından bugün birinciliği zorlayacaklardan. SİNCLAR (7) in ve RUNNER BULL (6) un bu üçlüden sonra şanslı olduğunu düşünüyor geniş kuponda hepsini ufak kuponda üçünü bulunduruyorum. 

4.AYAK: 2 yaşlı İngilizlerin Maiden koşusunda İstanbul'un hazır taylarından ALDİS (1) için tek korkum Akın Sözen. Safkan hayatının ilk yarışında öne çok kolay sarkmış koşuyu kazanan rakibinin arkasında yer tutmuş viraj sonrası atlatıp geçebilecek durumdayken hafif içe yatınca Akın Sözen tayını tutup arkayı kontrol etmiş ve gelen olmadığını görünce fazla zorlamadan ikinciliğe razı koşmuştu. Gazi Koşusu öncesi bu tip risk almayı sevmeyen jokeylerin bindikleri özellikle taylar için kafamda hep soru işaretleri olur ama bugün çıkışta serilik yapıp öne kolay gelecek bu tayın bariyere yaslandıktan sonra oradan güç alıp geriden gelebileceklere direnip kazanacağına inanıyorum.

5.AYAK: Yarışın büyük favorisi BODYGUARD HERO (3) ama 1400 metreye kadar çok iyi yarışlar yapan safkanın son 1600 metrelik yarışı pek iç açıcı değil. Mesafe uzadıkça tempo yitiren ve iyiye gideceğine geriliyen safkan için bence bu yarış zor geçecek. Bu koşuya oldukça ciddi hazırlanan HARUNHAN (7) en son çalışmasında 400 metrelik işini 25.8-12.8 çok rahat yaparken çok dikkat çekti. Mustafa Çiçek idaresinde bence mesafeye de uyumu ile oldukça şanslı olacaktır. Son yarışında Harunhan'ı geçen PENDRAGON (11) ise sentetik pistte bu hafta belkide en iyi  çalışmalardan birini gerçekleştirdi. 600 metrelik işinde 35-22.6 rahat yaparken bu seferde iddialı olacağını gösteren bu safkanKocakaya ile yarışa ortaktır.  kısa galobunun sonlarında fotoyu mermi gibi geçen safkan Cuma koşusunun iddialı isimlerinden olacaktır.    Ankara'da yaptığı iyi çalışmaları ile fit durumda İstanbul'a geldiğini öğrendiğim DISTANT SHINING (4) bu koşuda iddialı isimlerden olup KETOHAN (8) için biraz uzun istiyor harika durumda diye aldığım not burada kendini gösterebilir. İdman pistinin yıldızlarından APA AZA (1) için bu koşu tam bir test olacak. Sentetik pistte gerçekleştirdiği 600 metrelik işinde 37-24 rahat yapan safkan, yakaladığı formunu bir üst basamağa taşımış göründü. Safkanı bu yarışında kesinlikle ihmal etmeyelim, gelmese de unutmayalım bir alt grubu yakalarsa yine kazanır notlarda kalsın.

6.AYAK: GÖZ AĞRISI (2) uzun mesafede istikrarlı yarışlar yapıyor ve son kısa işinde 600 metrelik bir galop yaptı 45.2-29.7 çok kolay yaparken saatçi dostların özellikle beğenisini kazandı.  En ciddi rakibi KARKAMIŞ (3) ise son gün sprintinde 400 metrelik bir çalışma yapıp 31.2 - 15 çok rahat yaparken resmen gezinti şeklinde ter attı.Bu ikili gözle börülür şekilde her geçen gün daha da iyi duruma geliyorlar. Dileyen son ayağı bu ikiliyi yazıp geçebilir diyorum.

İSTANBUL 1.ALTILIM
1.AYAK:  5.1.6.2
2.AYAK:  5.1.4
3.AYAK:  3-FINESSE
4.AYAK:  10.3.2.4.7.8.6.1
5.AYAK:  4.7
6.AYAK:  9.2.3 

İSTANBUL 2.ALTILIM / 2.940,76 TL VERMİŞTİR
1.AYAK:  10.3.2.4.7.8.6.1
2.AYAK:  4.7
3.AYAK:  9.2.3
4.AYAK:  1-ALDİS
5.AYAK:  3.7.11.4.8.1
6.AYAK:  2.3 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez. 
6-Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments