30.05.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL

30.05.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL

Dokuz koşulu İstanbul Altılısında yağmurlu ıslak ama değişmeyecek diye düşündüğüm çim pistte koşular yapılacak.
İlk altılı için biraz klasik olacak ama ULUBATUR un kazanacağını düşünüyorum. Son iki yarışını gayet başarılı koşmuş bu safkan normal şartlarda çimde kazanmış, kaliteli ama kendisi için kolay olmayacak gibi görünsede geçebileceği rakipler yanında start alıyor. İlk altılı için en güvenilecek isim ULUBATUR olur.

1.Ayak: Gayet çekişmeli ve zevkli geçecek bir koşu ile altılı başlıyor... Hepsi zaman zaman iyi koşmuş isimler belki de günlerinde olduklarında kazanabilecek durumları var. RUAT (4) son iki yarışında at geçmedi ama ondan önce Kocaeli'de Umur Barlık ile kazanmayı başarmıştı. Bugün çıktığı gibi bitirmeyi düşünecek olup her ne kadar rahatsız edecek isimler olsa da özellikle benim başa koyduğum isim oldu. Son iki çim yarışını baz alınca, daha iyi gruplardaki yarışlarına bakınca GÖKKALE (8) bu grubun en iddialı Agf lerin favorisi ama bence onlar kadar bir diğer şanslı isimde  SEMADA YILDIZ (10) olur. Sentetik pist uyumu ile yine önde gitmeye çalışacak KAZDAĞI (9) ve kalitesi ile ZİRVETAY (5) yazılmadan olmaz. ASLAN PARÇASI (1) kendisi için İstanbul'a gelen bincisi ile son metrelerde ciddi ataklarını seyredeceğimiz bir isim. Ekürilerden KIRMIZIKAYA (3) ile koşuyu kapayalım.

2.Ayak: Hayatının ilk yarışında 1.05 e koşan % 45 Agf ile üçüncü kalan BLAZING GIRL (2) son yarışında beşinci oldu bugün özcan yerin Sadettin bindi ve safkan yine bende ilk sırada yer aldı. RENK FARKI (14) süratli yapısı ile bugünde çıkışta liderliği alıp son metrelere kadar dayanacak hatta belkide son yarışında göre 4 kilo eksik koşmasının avantajı ile belkide bitirecektir. Yine gördüğü yarışlardan sonra artık kendini buldu kazanır deilen PRINCESS BALOV (12) ile devamlı bir şeyler beklediğim ama beni hep yanıltan FIRTINA ŞİMŞEK (4) ilavesini ben kuponuma mutlaka yapacağım. Birinciliği son günlerde unutan devamlı tabelalarda yer alan Mustafa Çiçek ile koşuya katılacak AVRUPA GÜZELİ (1) ve Azaraks'ın yavrusu aradan sonra iki yarış görmüş GREAT WHITE (5) değerlendirilmeye alınabilir.

3.Ayak: YOLDAŞHAN (3) Ankara'dan tırnağının ucunda derler ya o kadar formda geldi. Kazanmaya yakın deniyor ama İstanbul saatçi dostlarda MAVRA (6) için aynı şeyleri söylüyorlar. Ahmet Çelik ve Karataş ikilisi ile bu koşu geçilirmi geçilir belkide, idare edilir ama bu altılının da kırılma noktalarından biri burası olabilir. Özellikle yarış gören ERBABAM (1) ile uygun kilosu ile bugün bombayı yapabilecek DALİCİM (8) yeriniz varsa değerlendirin.

4.Ayak: İki tane arka arkaya sentetik ve çimde kazandıktan sonra Grup 2 yarışta üçüncü kalan ve beklentimin altında koşan ULANBATOR (8) le Ayhan Kurşun birlikteliği uzun sürmedi bugün yine Karataş üstüne geçti. 1600 metre çimde koşacak safkan daha önce 1400 metrede kazanırken gerçekleştirmiş olduğu performansı kadar koşarsa büyük ihtimal kazanacaktır. O gün geçtiği DAYIM BENİM (2) in sahada çok ciddi ve dereceli işler yaptığı resmen uçtuğu söyleniyor ki tek rakipte bu safkan olacakmış gibi görünüyor. Dileyen tek yazsın dileyen ikisini beraber değerlendirsin.

5.Ayak: Tendürek Koşusunda çimde kötü koştuktan sonra Adana kumunda King Serkan'a aksiyonla kaybeden ALBERTO (1) İstanbul senttik pistte katıldığı ilk Kısa Vade 8 koşuyu kazanmış arkasından Grup 3 Burhan Karamehmet adına düzenlenen koşuda 1.05 e koşup ciddi rakipleri geride bırakmıştı. Safkanın bugün için 1500 metreden sonra 2000 e çıkacak olması safkanı etkileyebilir. Son günlerde çok ciddi hazırlıklar yapan ve idman pistinde Ankara'da herkesin dilinde olan THRASHER (6) ise bugün çok farklı koşacak diye haberlerini aldığım bir isim. Mart ayı sonunda bu mesafede bu pistte koşmuş olan ve gayet etkili performans gösteren iki isimden URLA FIRTINASI (7) son iki koşusunu çimde pek etkili koşmadı ama bugün Karataş binmesi ile iddialı duruma geldi.

6.Ayak: Son ayak 2 isimle geçeceğiz... Son yarışlarını beraber koşan ve bariyerden çıkmakta zorlanan bariyerde kalan oradan yaptığı güçlü ataklarla göz dolduran CEYLİNİM (5) favorimiz olsa da onun hemen dibinde koşuyu bitiren ve dışarıdan aprantisi ile gayet etkili ataklar yapan bugün Karataş'ın bindiği AYSHE (2) en ciddi rakip olacaktır. Karataş'ın kendi atına değilde bu ata binmeside ilginç diyor bu ikiliyi birbirinden ayırmıyorum. Ben şablona yazmadım ama LAST HERNANDO (11) uzun zamandır start almamasına rağmen çok iyi işlerle bu koşuya hazırlandı. Ulan Bator tek yaarsanız bu safkanı kupona ekleyin en azından dinçlikle iyi yarış yapabilir. Zaten burada olmasa da bir sonrakinde kazanır. .

İSTANBUL 2. ALTILIM
1.AYAK:   4.8.10.9.5.1.3
2.AYAK:   2.14.12.4
 
3.AYAK:   3.6
 
4.AYAK:   8-ULANBATOR
 
5.AYAK:   1.6.7
6.AYAK:   5.2

ŞANSINIZ BOL OLSUN

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar

1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
6-Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments