SALI KOCAELİ ALTILI TUTTU

24.04.2018 SALI KOCAELİ

Bu kadar çok ekürinin olduğu yarışlar tehlikeli oluyor. Ekürilerden yazdığınız son anda koşmazda AGF olmayan diğer eküri kazanırsa çıkan atı yazsanızda sayılmıyor. O yüzden ilk koşuda ilk yarışında ekürisine kaybeden, derecede çok önde gözüken  süratli isim HULİN tek yazmak veya kalabalık tutmak hepsine şans vermek lazım. Ben şansımı Hulin'den yana kullanacağım ama bir varsayım bu safkan son dakika yarıştan çıktı ekürisi NALEZEN kazandı o zaman yatıyoruz. HULİN koşarsa tek koşmaz ise kapalı.

İkinci koşuda İstanbul iç pistinde çok iyi çalışmalar yapıp Kocaeline geçen GENÇTAHA Danyal Kaya ile birincilik için oldukça iddialı olur. Kocaeli kumunda etkili olan ÖZİLHAN Yamak 1 koşusunda en dikkat çeken aprantiyle koşacak olan formda isim ama bu koşuyu rahat seyredeceksek TUTARLI ilaveside şart gibi.

İlk ayağı tek yazdığım için MORE THAN A GAME normalde kazanır ama tek düşünmedim. Yarış çok süratli gidecekmiş DOMBRA ısrarlı kaçacak sonlara kadar direnecekmiş gibi görünüyor. BLACK WASP zaten her yarış bu süratli koşudan yararlanıyor gelip kazanıyor yeniden bunu yapabilir. BAVİ REŞ tek at dışarıda kalmasın diye yazdım.

1.Ayak: Pek yazılmamış çizilmemiş AGF'de çok düşük çıkmış ama İstanbul'dan çok hazır giden, iç pistte yaptığı galoplarında gayet formda ve gördüğü yarıştan sonra kendini daha da iyileştirmiş görünen UĞURSEL (5) başta düşünelim. Bursa'da 1.10 içinde bitirdiği yarış gayet tatminkar TEYYARE (4) ve ilk yarışındaki üçüncülüğü yüzünden bu kadar çok oynanan CANNİLDERİN (6) ilaveleri de yapılabilir. Kısa bir hatırlatma yapayım ilk yarışında 1.12 içinde koşan Cannilderin %26, Bursa'da 1.10 içinde koşan Teyyare % 22 Agf de aralarındaki derece farkına bakılmadan sıralamadaki yerleri oynanma oranlarını etkiliyor. Durumu gelişen Uğursel ise Sentetikte yaptığı 1.10 luk dereceyi bugün kumda yaparsa hiç şaşırmam onunda Agf'si % 6... Yine derece olarak çalışınca SÜBYE (2) ve ŞAHSANCAK (3) ta iyi görünüyorlar ki onlarda 1.10 içinde yarış koşmuşlar bugün biraz daha iyisini de yapabilirler. Bence bu beşli kuponumuzda olsun. Mustafa Çiçek DİEFRUZ (7) a Deniz Yıldız GÜL VE ATEŞ (8) e neden binmiş diye sorarsak olay büyüyor ve kupon zorlaşıyor, değerlendirmek size kalıyor.

2.Ayak: DUKE OF ISTANBUL (3) un büyük favori olduğu bir yarış. Atakan Cem Dağdeviren ile kazandığı yarışı tekrarlaması için koşunun süratlenmesi ve bu safkanında iyice beklemesi lazım ama bugün o tempo yarışta olmayabilir. TOKATÇI (6) biraz daha kolay gider sonlara kadar direnirse Gündüzeli ile sonuca ulaşabilir. SİNKIZI (7) iki yarış önce harika koşmuştu son yarışı kötü diye bugün dikkate alınmamış ama biz atlamayalım. BALYECİ SALİH (2), PENGUAN (5) ve HEADWAY (4) daha sonraki ihtimaller olsunlar.

3.Ayak: RENGÜL (2) ve BESSEY (3) in ağır kilolarına rağmen önde göründükleri bu koşuda benim ELMASINKIZI (4), MERCANGÜLÜ (5) gibi iki takip atım koşuyor birde çok formda NURLUTAÇ (1) yarışta start alıyor. Hadi bu beşliyi yazayım geçeyim diyorum Kocaeli'den SOYUGÜZEL (6) ve HANIM SULTAN (7) da yer varsa kuponunda olsun deniyor. İnsanın dengesini kuponun kurgusunu bozan duyumlar oldumu iyice kafa karıştırıyor ama benden aktarması siz dilerseniz yazın.

4.Ayak: SİVASLI (3) geçen yarışında oynadık, yarış içinde neler neler yaşadı, Ali Can İşleyen kolay kazanacağı yarışta atı düzeltene kadar bin tane krize girdi ama sonrasında geldi burunlada olsa kazandı. Bugün safkan Agf tablosunda favori çıkan FLASH GORDON (1) un yarı oranında ve gelirse yine hafiften kuponları etkileyecek. Kuponlarda beraber değerlendirmekte fayda var.

5.Ayak: Hayatının ilk yarışında start çıkışı öne sarkacak yolu bulamayan ve en geri düşen GÜLÜŞLÜ (9) jokeyinin korkak binişi nedeniyle büyük avantaj kaybetmişti. Viraja kadar en içte ve bekleyerek öne hiç gelmeyen safkan sonda dışa çıkıp çok zaman kaybedip etkili ataklar yapsa da ancak dördüncü olabilmişti. Bugün Mustafa Çiçek o kadar süratli ismin olmadığı bu koşuda öne kolay sarkar iyi bir yer tutar viraj sonrası da yürür gider kazanır diye düşünüyorum.

6.Ayak: Son ayak ise ya yedi at yazıcaz ya da CANYOLDAŞ (2) ile UÇANBİLGİN (4) yazıp geçicez. Zor yarış her türlü sonuca açık diyor sizinde kalabalık tutmanızı tavsiye ediyorum. 2-4 yazıp geçerseniz diğer ayaklarda gri yazdığım atlar var onları eklemeye çalışın bu altılı cazip olabilir.

ALTILI ŞABLONUM
1.Ayak: 8-HULİN
2.Ayak: 5.1.4
      
3.Ayak: 4.3.2.1
4.Ayak: 5.4.6.2.3

5.Ayak: 3.6.7

6.Ayak: 2.3.4.5.1

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz.
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez. Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments