PAZAR İSTANBUL / ALTILI TUTTU

29.04.2018 PAZAR İSTANBUL

İlk koşudaki tayların ilk yarışlarındaki performanslarını ve düşündüğümüzde çimde çok daha iyi koşmasını beklediğim SAKALLI AYDIN (6) ve iki tane ikincilikle buraya gelen CANIMBİLSEV (8) ön planda gözüküyor. VEDATAĞA (7) nın düzeldiği söyleniyor. YAzarsanız DALOĞLU (3) ile AFACAN (1) kalıyor duruma göre kurgunuzu yapın.

Düzlük üzerinde kolay temposu ile öndekileri yakalayıp geçecek diye düşündüğüm AKKULA (1) Bankosuyla ilk altılıyı kurabilir.

FUNNY FAMILIAR (3) çok ciddi derecede şanslı ama bu safkanın yarış öncesi çok sık galop yapması yarışını mutlaka etkileyecek. Belki iyi gelecek belkide yorgun çıkacağı sahada bekleneni veremeyecek. 19-20-22-26 dört tane sık galop yaptı Aracı ekürisi son günlerde bu kadar sık çalışınca yarışta varlık göstermiyor. Cross Fire, Proxy, Miss Planet, Tomiris, Cogeneration, White Fire, Count On You, Drive Faster son günlerde hep oynadığımız ama kazanamayan atları. Bugün bu gelenek bozulurmu bilemem ama ben yıktım. DARKHOLM (5), CANKILIÇ (2) ve KOBRA (1) ilavesi yaptım.

1.Ayak: İlk ayak Tay yarışında sahadan DENİZ KÖPÜĞÜ (2) nün çok iyi koşacağı bilgileri geliyor. AMASYALI (1) için yeni Kafkaslı deniyor. Selim Kaya ile bugün birincilik serisine başlayacağı iddia ediliyor. KURTADAM (5) yine çok iyi koşacak diye düşünülenlerden. Berkan Çığla bindirildi Agf 'de çok düşük çıkartıldı altılıyı ilk ayaktan cazip kılması hedeflendi. MEMDUHAĞA (6) ya Dil Bağı ilavesi olumlu yansırsa şansı çok. HASTİKOĞULLARI (4) ilk yarışı öncesi not almıştık çok söylenmişti bugünde yazmayı deneyelim.

2.Ayak: Günün en zor yarışı... Kapıyordum Durmuşkardeş dışarı bırakıp sekiz tane yazdım. Sorunları giderildikten sonra iyi koşmaya başlayan uzun mesafe lehine olan ama startta çok oyalanırsa şansını başta kaybedecek OĞLUM BARAN (2) risk alarak başa koydum. HERAKLES (3) inde son yarışları çok iyi bu safkanda ilk rakip ama dediğim gibi hiç olmadık bir attan çok ters bir yarış gelebilir. 2-3 başta sonra diğerleri şeklinde değerlendirin.

3.Ayak: KREACHER (3) ile SINCLAIR (4) birbirinden ayıramadığım iki isim. Kreacher'da Aracı ekürisinin safkanı ve bu sene koştuğu 4 yarışta tabeladan düşmeyip birincilikte alamadı. Bir yerde bir eksiklik oluyor bugün yine aynı sorunları yaşarsa son koşusunda da size önermiştim Selim ile dördüncü kalmıştı SINCLAIR (4) devreye girebilir. Bu ikiliden sonra DAYIM BENİM (2) düşünelim.

4.Ayak: Önde gidecek isimleri yerinde zamanında yürüyüp geçecek diye düşündüğüm GÜMBÜR GÜMBÜR (1) geçilmez diye düşünüyorum. Ruat ile Hergele'nin önde yükseltecekleri tempo bu safkan için çok uygun olur ne kadar tempo yükselirse bu safkana o kadar yarar.  Bir rakibi önde çok boş kalırsa tek kötü senaryo o zaman olur ama Özcan yarışın temposuna göre kendini ayarlayıp yine koşuyu ilk sırada bitirir diye düşünüyorum.

5.Ayak: Bu Handikap 15 koşuda üç safkan rakiplerinden ayrılmış durumda. FIRE AND SMOKE (3) ile TIMETOSAYGOODBYE (1) herkesin kuponunda var, bu ikili AGF'de ayırmış gitmiş durumdalar ama bu kili dışında MAKAMBO (2) için de iyi bilgiler aldım birbirinden ayırmadan üçünüde kuponuma ekleyeceğim.

6.Ayak: Son ayakta da uzun aradan sonra çıkıp kazanan HONEY RYDER (9) var. Kazandı arkasından ikincilik yaptı ve bugün uygun bir grupta Karataş ile koşuya katılıyor. Böyle kalabalık yarışları Karataş iyi okur sonda gelir kazanır diyenler tek bile düşünebilir. Ben önde süratli bir koşu olacağından her türlü sonuca açık olacağını düşünüyor ACCELERATION (12), ROTABELLİ (14), DEDE TAŞI (4), NAÇAL (10), GREY CLOUD (2) ve LİRA LİRA (1) yazıp kalabalık tutuyorum.

Azaltma eksiltmeleri siz yapıp ufak şablonu baz alıp üstüne ilavelerinizi yapın, kendi kurgunuzu istediğizi şekilde oluşturun.  .  

1.ALTILI ŞABLONUM
1.Ayak: 6.8.7        
2.Ayak: 1-AKKULA
3.Ayak: 3.5.2.1
4.Ayak:
2.1.5.6.4
5.Ayak:
 3.2.6.4     
6.Ayak:
 3.4        

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez. Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments