CUMA İSTANBUL / ALTILI TUTTU

27.04.2018 CUMA İSTANBUL

1.Ayak: Hayatının ilk yarışına çıktığında gizli ekürisi ile beraber koşuyorlar ikisinden biri çok iyi koşacak kazanmaya da yakın demiştik başta vermiştik ve gizli ekürisi Çelikşah kazanırken ÇELİKMAN (3) üçüncü kalmıştı. Bu safkan o günkü yarışına göre şimdi çok daha iyi duruma geldi. Çalışmalarında kendini biraz daha geliştirdi üzerine koyarak gidiyor ve bugün Tolga Yıldız ile kazanmaya bence çok yakın. Aynı yarışta ikinci olan ve Çelikman önünde yarışı bitiren UNZEN (9) ilk rakip durumunda. Dileyen tek dileyen iki at yazıp geçsin ama kulaklık takılan ULUBATUR (8), Selim Kaya'lı ÇAKIRYUSUF (2), Bursa'dan hazır gelmiş ACUNHAN (1), EGEBERK (4) ile GÜMGÜM (6) diğer ilaveler olsunlar. Tek at iki at veya çok at yazılır bende olmayan isimlerden dikkatinizi çeken varsa yazın.

2.Ayak: CANGÜVEN (1) çok özel bir at... Hayatının ilk yarışını kazandı daha sonra uzun bir aradan sonra çıktı beşincilik yaptı. O yarışın devamında idman pistinde harika işler çıkarıyor çok canlı istekli sağlıklı görünüyor. 2-3 hafta önce ahırlarda karşılaştım bir at pırıl pırıl gezintide bile kendini belli ediyordu kim bu dedim Cangüven dediler o günden beri koşsun diye bekliyordum. Bugün için alternatif teklerden biride bu safkan olacaktır. Ama rakip tabiki yarışta var ve ekürilerden bence PROXY (7) biraz daha iyi. Herkes Cogeneration oynuyor oda kötü değil ama ekürisi bana daha şanslı gözüktü. Dileyen yine bu ikili ile bu koşuyu geçebilir. Sağlama koşuyu almak isteyen cazip at gelsin diye bekleyenlere idman pistinin iyilerinden GANANDO SOLO (3) ve Ankara'dan gelen, hakkında çok iyi bilgiler aldığım HEP BERABER (4) öneririm.

3.Ayak: Süratli gidecek koşuda benim istediğim gibi bir yarış olursa BIG BROWN (3) kazanır diye düşünüyorum. Önde My Royal Sun sert temposu ile kaçarken Özcan Yıldırım çok gerilerde beklemek gibi bir hataya düşmez hemen 2-3 boy gerisinde yer tutup sonradan gelecek rakiplerle arasına mesafe koyar ve kaçan safkanı yakın takip ederse viraj başında veya ortasında nerede yürürse yürüsün bu yarışı kazanır. Ama çok bekleyeyim ne bileyim İmpulsive den sonra My Billionare'den sonra yürüyeyim derse o zaman olmayabilir, kazanamayabilir. Dediğim gibi kaçan ata yakın gidip, onun temposuna da çok takılmadan, gereksiz mücadeleye girmeden virajda atlatırsa sonrasında dışından içinden gelecek kim varsa direnir bence Big Brown bu koşuyu kazanır.

4.Ayak: MAVİ DALGA (4) için Karataş son yarışından sonra çime yazalım artık kumu bırakalım demiş bugün hemen çime koymuşlar ve seriye bağlamayı artık seri birincilikler almayı planlıyorlar. Bugün 60,5 kilo ile önde kaçacakmı bekleyecekmi bilmiyorum ama çok ciddi şekilde bu yarışa hazırlanmış GÖZYAŞI GECESİ (3) mutlaka yanına yazacağım. Ben bu iki atla kendi kuponumu geçip son iki ayağa sermaye ayırıyorum. Yoksa önde kaçıp yarışı forse edecek ve belki de rakipleri uyutup kazanacak Sadettin Boyraz'lı ADINI SEN KOY (1) ilavesini çok geniş kupon yapanlar değerlendirsin.

5.Ayak: Önde yarışın süratli gitmesini ve normal temponun üstüne çıkmasını bekliyorum. 61.5 kiloluk DÖVER (2) in temposu bozulursa sonunu göremeyebilir sırf bu yüzden koşuyu kalabalık tuttum. ULUKIZ (1) ın yarış içinde tempoyu yüksek tutması kaçıp bitirmeye gitmesi Döver'i de etkiler ama ikisi birbirlerini sürükleyip son metrelere kadar da beraber girebilirler. YOLDAŞHAN (5) Adana'dan çok iyi durumda buraya gelmiş ve Karataş'ta hemen binmiş. Yarış süratlenirse son metrelerde etkili gelebilecek ALEMİN KRALI (4) kendisi için avantaj sağlayabilecek durumda. KAFTAN (3) ve MAVRA (7) sürprizde düşünelim.

6.Ayak: Son ayakta bir tek adayım daha var ama Aracı ekürsinin safkanları bazen çok eksikte koşuyorlar, bizi yanıltıyorlar o yüzden özellikle kalabalık koşularda tereddütlü yanaşmaya başladım. Normal şartlarda hem MISS PLANET (8) hemde TOMİRİS (16) in çok iyi durumda olduğunu biliyor ve ikisinin de birbirine bakmadan bağımsız yarışı kazanmaya saldıracaklarını düşünüyorum. 3 yaşlı Dişi safkanlar için çok önemli bir koşu olan Nadas koşusu Dişi Tay Denemeye kadar giden bir yolun başlangıcı olduğundan PERİ LİNA (10)'nın RUN FOR DERYA (13) nın ve RIVER GIRL (11) ün de kuponlara yazılması ve koşunun rahat seyredilmesi taraftarıyım.

ALTILI ŞABLONUM
1.Ayak: 3/9/ 8.2.1.4.6
2.Ayak: 1
/7/3.4 
3.Ayak: 3-BIG BROWN
4.Ayak: 4.3

5.Ayak: 2.1.5.4.3.7

6.Ayak:
8/ 10.13.11

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz.
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez. Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments