PAZAR ADANA 2 MİSLİ ALTILI TUTTU

22.04.2018 PAZAR ADANA

İlk defa koşacak tayların yarışını bilmek pek mümkün değil... İçlerindenbri tane silsem kesin o gelir, çıkan olabilir beklersinzi çıkanı silersiniz.

İkinci koşuda son yarışında bizi yanltmayan MOSKOVA ATEŞİ (1) koşuyor. Aynı yarışını tekrarlar hepsi durduğunda o yürür kazanır düşüncesindeyim.

İlk altılının üçüncü ayağında takip atımız DEFNETAY (10) var ama yarış zor yine az atla geçemediğim bir koşu olacak.

İlk altılı dördüncü ayağında ilk yarışını kazanmış arkasından startta kalınca üçüncülük yapmış COMPANERO(14) takip atmız. BABAMENGİ (4) çok gerilerde takip ettiği koşuda sondaki atakları ile beşinciliği almıştı bugün daha iyi koşabilir. SMILEY MOUNTAIN (11) tamamen çimci bir isim ve çime çıkınca dördüncü oldu bu sefer daha da iyi koşacak. SPARTAN ELİF (12) çimde ilk koşusunda bir ara gelecek dedim ama tazeleyen rakibini geçemedi bu sefer dahada iyi koşar. GÜLDÜR YÜZÜMÜ (13) sınıf değiştirenlerden biri. Son başarısını bugünde tekrarlayabilir. KOCAOĞUL (1) ve WONDER (2) sonraki ihtimaller.

1.Ayak: Bugün nispeten uygun rakipleri yakalamış fomda isim CLASSIC HARMONY (2) başta ve bir çok kişide de yanına rakip önerilmiyor ve tek yazılıyor. Safkan Maidenden çıkmış peşinden 1900 metrede Handikap 16 da Kaçmaz ile üçüncülük almıştı. Kaiser Soze, Hakkhanı biten yarışta startta da oyalanmış buna rağmen çok iyi koşmuştu. O iyi yarışı üzerine 7 kilo aldığı için tekrarlayabilirmi kafamda bin bir tane sorun var. Ben ilk altılıda zorlandığımdan tek yazdım ama ikinci altılı için 4-5 boy startta kalıp son metrelerde oldukça etkili koşan Urfa'dan hazır gelen belkide bugün startta kalmayacak ABUBAKAR (5) eklemesini yaptım. Bu safkan bombayı yaparsa hiç şaşırmam. ASİMERİÇ (3) ve PRENS HERO (4) da ikinci altılıda geniş kuponlarda olmalı düşüncesindeyim.

2.Ayak: Formunu yükselten kazanamasa da her yarış iyi koşan DIBLANZADE (3) ve Adana'ya geldikten sonra bir türlü yarış kazanamayan ama her gün önerilen CALIFORNIA (1) ilk etapta kuponlarımıza yazacağımız isimler. PROFESSOR (5) her koşu bekleneni veremiyor ama istikrarlı koşmaya başlayan ÖZTÜRKMEN (10) ile beraber kuponlarda mutlak olmalı. FALEZ (13) ve MY TITANIUM (12) son totolarında birincilik olmasa da her gün iyiye gidenlerden. CANBERKHAN (9) ve ORANGE BLOSSOM (8) sonraki ihtimaller.

3.Ayak: YETİMAHMET (6) 1900 çimde kazandığı koşuda favoriliğinin hakkını vermiş Atmacabeyi'ni kolay geçmişti. Bu ikili o gün startta kalmışlardı ama önde kaçan Madrabaz ile arayı son metrelerde Yetim Ahmet bir anda kapamış çok kuvvetli gelmiş diğer rakiplere şans tanımamıştı. Arkasından İstanbul'da 1600 metrede start alan safkan Yeltay Selkut biten Grup 2 Mohaç koşusunda beşinci kalmıştı. Bugün koşacağı rakiplerle alakası olmayan o zor koşuda bile yeterli performansı sergilemişti. Bu sefer aynı senaryoyu tekrar seyrederiz son 300 de başlayan atakları ile Yetimahmet'n kolay birinciliğine şahit oluruz.

4.Ayak: Yapmış olduğu çalışmalar için sağlıklı bilgiler alamadığımız bir ŞArtlı yarış daha.. PROMIRA (9) iyi koşacak diye duydum ama MY INFINITY (8), ILICA BEY (3), SILVER STORM (4), AMETİST (6) ve YOUNG BOY (5) hep kulağımıza çalınan isimler. Normalde kapamam lazım koşu ama ikinci tek bulamayınca hepsi demek zor görünüyor.

5.Ayak: Bu ayakta kum çim demeden her yarış iyi koşan FIRATAĞA (8) derecede pek gözükmesede bence çok iyi koşacak. CANDOSTUM (6) istikrarlı yapısı ile ilk ciddi rakip durumunda. Risk alıp bu koşuyu bu ikil ile geçmek zorundayım...

6.Ayak: Son ayakta ise tam bir kör dövüşü var. 1200 metrelik bu Karakolluk yarışta THE DAUGHTER SUN (8) jokey faktörü ile önde verilmiş diye düşünüyorum. MAGFELLOW (4), KÜÇÜKMATRA (7), MAKTAYMAN (1), DEMİRBÜKEN (5), DRIVE FASTER (3) ve THE MENTALIST (2) benim sıralamam.

ALTILI ŞABLONUM

1.Ayak: 2.5.3.4
2.Ayak: 3.1.5.10.13.12
                
3.Ayak: 6-YETİMAHMET
4.Ayak: 9.8.3.4.6.5
5.Ayak: 8.6 
6.Ayak: 8.4.7.1.
5.3.2

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz.
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez. Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments