22.04.2018 PAZAR İSTANBUL ALTILI TUTTU

22.04.2018 PAZAR İSTANBUL

1.Ayak: Yarış yaşamlarına bu koşu ile başlayan tüm taylara başarılar dileyelim... Beşinci ayaktaki tayı tek yazacağız onun yanına rakip yazmayacağız ama dilerseniz bu koşudaki BLAZING GIRL (5) de tek yazarak altılıya başlayabilirsiniz. Uzun zamandır idmanda olan safkan kıvama geldi bizim saatçilerin bugün en güvendiği isimlerden biri oldu. Türkiye ortalamasında da ilk attır ama ufak kuponla misli altılı tercih edenlerin kullanacakları bir tek olabilir.  Lovely Blaze yavrusu bu safkan Blaze Of Light ve Blaze to Win'in kardeşi. Onlar kadar koşarsa ilk yarışından birincilikle ayrılabilir.

Yinede 3 yaşında ilk kez piste gelip koşacak İngilizler olunca insan neden bugüne kadar koşmadılar diye de düşünüyor. Favori eksik koşarsa diye TATANGA (9) idmanlarına bakınca ilk rakip durumunda görünüyor.  PIN WHEEL (7), BLUE WONDERFUL (2), BİRDELLO (1) ve NATHEL (3)

2.Ayak: Bu uzun mesafeli koşuda önde güzel bir tempo koyup giderse ilk defa sentetik pistte koşacak olmasına rağmen VASEEM (2) bugün ters bir yarış çıkarabilir. OĞLUM BARAN (4) sorunları bitince ikidir iyi koşuyor ama inanın idmanda yarışlarından daha iyi görünüyor. Artık fit durumda değil belkide en iyi durumunda. BİRÜMİT (7) Vaseem'e takılmaz peşine yatar o durursa rakiplerden önce yürür biraz avanslı olursa veya kaçıp gider yalnız bırakılırsa sürprizi yapabilir. ANILBEY (1) ise bu rakiplerden sonra değerlendireceğim çok formda ve hazır bir isim. Son yarışını bu pistte kazandı yine birinciliği alması mümkün. 2-4-7-1 başta daha sonra diğer 3 isim değerlendirelim. Bu üç ismi kupona yazmamam şablon büyümesin diyedir yoksa 300 liralık kupon vermeyi bende bilirim ama beli standartın dışına çıkmıyorum siz durumunuza göre bu ayağı kapamayı deneyin.

3.Ayak: Dişilere ait Grup 3 koşuda son yılların en çok dikkat çeken isimlerinden TATVAN İNCİSİ (3) uzun aradan sonra sahada olacak. CHERI CHERI LADY (1) gibi yarış görmüş sert bir rakibi olsa da bu safkan hazırlıklarında hiç eksiği olmadığından benim favorim. Bu ikili dışında geçen sene üçlü iken altı tane kazanmış bu sene ikide iki yapmış FLASHING GIRL (4) var. Yine geçen senenin sonunda Flashing Girl'ün baş farkı arkasında bitirdiği Grup 3 koşudan sonra ara vermiş Nenehatun Koşusu galibi MISS HELİN (7) var. Bu dörtlü dışında biri zor gibi...

4.Ayak: Başarılar dilerken ekibin FERFORJE (6) ye çok güvendiğini de öğrendim ki bende hemen başa çektim. Duyuma falan inanırsanız tek yazın cazip olur en azından misli kuponlar için plase tek olarak denenebilir. Ama herkes kendi atının en iyi olduğunu düşünür o yüzden FAITHFUL WOLF (1), ENGEL YOK (3) ve KUDO (2) ilavesi mantıklı olur. .

5.Ayak: Bu Şartlı 1 koşuda görünen o ki bir tane Açık Yarış atı koşacak. Uzun uzun işler yapan, çok hazır görünen, son düzlük sprintinde çok kolay bir dereceli iş çıkaran AFTER FOREVER (1) aksilik yaşamaz koşu içinde ters bir şey olmaz ise çok kolay kazanacaktır. Ben yanına at yazma taraftarı değilim. Agf'de yüksek çıkabilir ben Cumartesi den yazdım yazımı oranları göremedim ama ne kadar favorde olsa kuponlarda başkasını denemeye gerek yok düşüncesindeyim..

6.Ayak: Son ayakta ise çok at yazıp sürprizi aradım diyebilirim. Sizde mümkün olduğunca çok atla şansınızı deneyin. Yalnız iki at başa yazacaksanız ilk at QAVIY (1) olsun... 1400 de kazandığı yarışta çok iyi bir performans göstermişti. Beşinci kaldığı önde kaçıp bitiren Rotabelli arkası Aslan Koçum biten yarışta ise bariyerden bir türlü çıkamamış orada kapanmış kalmış sonlarda aralarda kalıp beklendiği kadar başarılı olamamıştı. Bugün safkandan kapalı gözlüğü çıkardılar ve bugün biraz daha uygun grupta iyi sonuç almasını bekliyorlar. Kuvvetli gruplarda başarılı yarışlar yapıp bu sene daha kazanamamış olsa da SUHARRY (4) en ciddi rakibidir. Bu safkanda ihmal edilmemeli ve ikici sırada her kuponda olmalıdır. Sıkışan son ayak 2 atla geçsin çok at yazanlar için şablonda beş at daha var.

You have no rights to post comments