04.04.2018 BURSA ALTILI ve YEDİLİ TUTTU 853 TL

04.04.2018 ÇARŞAMBA BURSA

1.Ayak: Son yarışında Bombacan'a geçilip ikinci kalan MARUFTAY (3) rakibinin yarış içinde dışa doğru hareketlenmesi yüzünden ikinci kalmıştı. Önde kaçan Bombacan'a binen Mustafa Çiçek o gün uyanıklık yapıp dışa açılıp bu safkanın sprint yolunu kapayınca Halil Kaplan içe almak zorunda kalmış büyük ihtimal kazanacağı yarıştan, sprintini gerçekleştiremeyince ikinci ayrılmıştı. Bugün Maruftay o yarışa göre 3,5 kilo daha aşağı koştuğu ve yarış içinde şanssızlıklar yaşadığı o günkü performansı bile bu gruba yeteceği için benim ilk ayaktaki tek adayım olacaktır. Hadi ilk ayak tek yazmayalım risk almayalım diyorsanız geçen yarış size tek önerdiğim REŞİTBEY (5) burada koşuyor. Tekmutlu'yu geçemeyen safkan o gün bizi yatırmıştı ama bugün yazmazsak kazanıp yine aynı sonucu bize getirebilir. MAVİYASEMN (4) ve OLTACI (1) bakıyorum günün oynananları ama ben yer kalmadı yazmadım zaten Tek giricem kendi kuponumda risk ilk ayakta alıcam.

2.Ayak: Kuponda ikinci ve üçüncü ayağı kapadım Hepsini yazdım...Yinede tuttuğum üçer atı, ön plana çıkardıklarımı sizlere detaylı yazayım. ESTERGON (8) ve bu safkan kazanırken aynı yarışta dördüncü olan BLAZE OF LIGHT (9) bugün oldukça kilo düştüler. O yarışa göre düştükleri kilolar ile 2 saniyeye yakın daha iyi koşma ihtimalleri var. O ihtimal gerçekleşirse bu ikili çok şanslı olurlar. NEON KNIGHT (4) ise son yarışlarında tüm sahanın dilindeydi. Nevzat ile başarılı yarışları var bugün bunlar abir yenisini ekleyebilir. Bu üçlü başta devamında diğer safkanları kuponuma yazıyorum.
 

3.Ayak:
 Bu pistteki Handikap yarışlarda başarılı performanslar sergileyen WALLPAPERS (1) bugünde başta düşüneceğim isim olacak ama daha Maiden olmasın arağmen her yarış oynadığımız bir türlü birinciliğe atamadığımız NO MORE BETS (5) te burada koşuyor. Bu ikiliden sonra 2 boy startta kalıp üçüncü olan bugün birazda kilo düşmüş STILL DREAMING (4) tutuyorum ki ufak kuponlar bu üçlü ile bu ayağıda geçmeyi deneyebilir. Bu üçlü başta devamında diğer safkanları kuponuma yazıyorum.

4.Ayak: 
GOLD FOOT (2) son yarışını kazandı. Bugün için kilosu 55 ten 60 a çıktı mesafede 1200 den 1400 e uzadı. Son üç yarışından iki tanesini kazandığı Akın Sözen yerine Uğur Polat safkana biniyor. Fakat derece çalışınca ve safkanın kazandığı veya üçüncü kaldığı yarışını inceliyince pek umutlu olamıyorum. ANGEL HORSE (3) bana çok daha şanslı görünüyor. Safkanın geçen senenin ortasından beri kısa mesafede koşmuşluğu yok ama istatistiklerinde de 1300 ile 1500 metre mesafe aralığı en başarılı olduğu yerler. Bu safkana Gündüzeli binmeyişi de ilginç. Gündüzeli devamlı bindiği FORTE (1) tercihi mecburen beni bu safkanıda yazmaya itiyor. Üç isim oldu üçünüde birbirinden ayırmak mümkün olmadı.

5.Ayak: Tutumlu ekürileri yarışın favorileri. EMBİRHAN (7) bu sene koştuğu 3 yarışında 2 tane üçüncülük yaptı. Çok ön plana çıkarıldığı yarışta da plase olarak verildiği koşuda da elinden geleni yaptı ama yaş kemale ermiş durumda elinden gelen bu bir yere kadar mücadele gösterebiliyor. Burkal ise 166 gündür koşmuyor, son işleri kötü olmayan bir diğer eküri ama onunda 10 yaşına geldiğini düşünürsek işi zor olabilir. Bu koşuda bir başka şanslı isim olarak son kooşularında oldukça etkili performanslar sergilemiş OĞLUM KAYRA (2) veriliyor ama iki at yazmaktansa ben kazandığı hatta faul yiyip dördüncü kaldığı yarışta bile kısa mesafelerde Embirhan'ı geçmeyi başarmış SELDANINOĞLU (3) da eklerim.

6.Ayak:
BERATBEY (4) son yarışında çıkışta zaman kaybetti en dışa çıktı oradan geldi kazanan ata doğru yattı o yarışı kazanabilirdi zaman kaybetmese kendini birincilikte bulurdu. Bugün yarışın başında ve sonunda zaman kaybetmez ise safkan kendini birincilikte bulabilir. BURAKŞAH (3) devamlı takipte olduğumuz bir isim. Safkan beklermi kaçarmı dururmu öndemi arkadamı nasıl taktik verilir hiç belli değil. Bence kafana göre takıl diyorlar oda öyle koşuyor ki bugün biraz yerini zamanını ayarlasın safkan birincilikte kendini bulur cazip olur kupon bırakmaz. Yarışın bir başka bekleyecek ismi FIRATIN ÖFKESİ (9) ise jokey değişikliği ile bugün daha etkili olacak. Bu safkanların üçüde bekleyecek önde gidecek bazı isimler ise yarışı oldukça süratlendirecek. O yüzden bekleyenleri tercih edip kaçanları biraz geride tuttum önde birbirlerini yiyecekleri için sonunu getiremeyeceklerini düşündüm.

ALTILI ŞABLONUM
1.Ayak: 3-MARUFTAY
2.Ayak: 8.9.4

3.Ayak: 1.5.4 

4.Ayak: 2.3.1
5.Ayak: 7.2.3
6.Ayak: 4.3.9

YEDİLİ GANYAN / PLASE
1.Ayak: 3.6.4 
2.Ayak: 3-MARUFTAY
3.Ayak: 8.9.4
4.Ayak: 1.5.
5.Ayak: 2.3.1
6.Ayak: 7.2.3

7.Ayak: 4.3.9

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar (150 TL) civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments