14.03.2018 ÇARŞAMBA BURSA / ALTILI TUTTU

14.03.2018 ÇARŞAMBA BURSA

1.Ayak: FORTE (3) ve ILDIR RÜZGARI (5) rakiplerinde ayrılıp gelebilecek iki isim. Bu ikili 26 Şubat yarışlarında da beraber koşmuşlar Forte o yarışı kazanmıştı. Yalnız şimdi 6,5 kilo fazla koşacak buda safkanın aynı başarıyı tekrarlamasını engelleyebilecek durumda. Bu koşudaki ANTONOV (6) İstanbul'da hazırlanıyor yakın illerde hep deplasmanda koşuyor. Safkanı bugün İstanbul'a da yazmışlardı ama koşmadılar bu koşuyu tercih ettiler. Mutlaka bir bildikleri var kaba kumda ısrarcılar ve  Bursa da başarısı küçümsenemez Tolga Yıldız ile birincilikte şanslı olur. Son yarışını baz aldığımda 59 kilo ile tahminen 1.27 koşabilecek HILL HEAD (8) bugün 53 kilo ile 1.26 ya kendini çekebilir düşüncesi ile kuponlarda olması taraftarıyım.

2.Ayak: 26 Şubat'ta 2100 metrede azanırken uzak geçtiği Egebeyi ile 6 Mart'ta 2000 metre kumda bir daha karşılaşan IŞKINAT (2) bu seferde yarım boy farkla geçilip ikinci kalmıştı. Yarış içinde ne değişti diye bakıyorsunuz pek fark yok yalnızca tempolar değişik ve EGEBEYİ (4) Murat Gündüzeli ile istediği tempoyu yakalayınca kazanması zor olmuyor. KUTLUERİNOĞLU (3) ise Işıkınat'ın arkası baş boyun ikinci kaldığı yarışın ardından son koşuda start almıyor bekliyor burayı hedefliyor. Bugün yine Egebeyi kaçar iki rakibi sonlara kadar onu takip eder artık kimin günüyse o kazanır gibi görünüyor. Üçünü yazıp geçeceğiz fazla zorlamaya gerek yok.

3.Ayak: Dişilere ait 1400 metre mesafeli koşuda 6 aylık aradan sonra bir yarış gören VELİAHT BETÜL (8) yeni sezona iyi girmek adına bugün çalışmalarını hızlandırmış olarak bu koşuya katılacak. İlgilileri ve Oğuz Eren cephesi pek ses vermiyorlar ama gizliden gizliye bu yarışın hedef yapıldığı belli. Son iki yarışlarını kazanmış isimler AMAZING LOVE (1) ve BEZMİ ALEM (2) diğer şanslı isimler. Amazing Love hep favori verilir kazanır Bezmi Alem ise pek tutulmaz ama hep birincilik için saldırır. SİNKIZI (7) ve İPEKKIZ (3) bu koşunun sürprizleri olabilirler, dileyen yazabilir.

4.Ayak: Yapmış olduğu dereceler baz alındığında HALİLŞAH (1) kolay kazanır gibi duruyor ama safkanın 61 kiloya çıkan sıkleti bugün işini zorlaştırır. Yapmış olduğu derecelere bugün 2 saniye ekleyin öyle hesap yapın yine rakiplerinden önde gözükür ama 60 kilo ile bir ikinciliği var o yarıştaki sprintini yaparsa bugün rakiplere üstünlük yağlayabilir. Ne yapalım tek yazalım ya da Hepsi diyelim bu koşuyu siz kurgunuza göre şekillendirin.

5.Ayak: Bugün bu yarışta GOLD KING (5) puan çıkmamasını anlamak mümkün değil. Görmüyorlar veya görmek istemiyor bu bültenler kafam almıyor. Maidende son yarışını ters pist diye uyum sağlayamadı, virajı dönemedi, dışa dışa çıktı nerdeyse duruyordu,  sonlarda ise toparladı 1200 metrede uçtu geldi. Bugün Sinan bir acayiplik yapmazsa 1400 metrede kazanmaması için hiç bir neden yok. Ben GOLD KING tek yazıp bir kupon yapıp oynayacağım. Seyredin son yarışını kafanıza yatarsa sizde bir ters kupon bu safkanla yapın. O gün ıslakmış bugün değil artık oda kuruda koşmazsa şansımıza diyeceğiz. Rakip isteyenlere çok at öneririm MIRACLE SON (11), BABA DİNO (2), GOLD PUNCH (6), KRALEX (9),KAPTAN ABİ (8) ve CUPIDS ARROW (3) öneririm.

6.Ayak: Hiç tek yazmadan son ayağa kadar gelsek ve burayı tek bıraksak doldurduğumuz atlarla koşu 100 lira civarı oluyor. Önceki ayaklarda Halilşah tek yazılabilir, benim sürpriz atım Gold King Tek yazılabilir onlarla zaten altılı çok ucuzlar son ayağa da doldurma şansımız olur ama gelecek kaç at var ki dolduralım sonda da pek görünen bir at yok. Bu gruba göre çok daha iyi gruplarda koşan, son yarışında startta 4 boy kalıp 1,5 boyla kaybettiği yarış baz alınırsa AMANKAYA (1) nın kazanması lazım. Ekürisi de var ve tek görünen rakip olan GÜLFEM (3) den bir şekilde yarışı çalarlar gibi görünüyor.

Kupon kurgusunda son 3 ayağım tek olabilir öyle oynanırsa kupon 3.60 TL tutuyor. Bu şekil misli düşünülebilir son üç ayak 1-5-1 üçlü ganyan olabilir. Misli dörtlü beşli yapılabilir hepsini Gold King kazandığında paraya taşıyabilir. Veya bir tane seçin kuponunuzu yapın son kurguyu siz verin.

ALTILIM
1.Ayak: 5.3.6.8
2.Ayak:
2.4.3
3.Ayak:
8.1.2.7.3  
4.Ayak:
1-HALİLŞAH
5.Ayak:
5/11.2.6.9.8.3
6.Ayak:
1
/ 3 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar

1-Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyor, kurgularınızda bizden esinlenmenizi öneriyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-AGF'de üstlerde olan isimler kuponlarımız da olmayabilir, tüm favoriler kuponumuzda olacak diye bir garanti vermiyoruz.
7-Ücretli yada ücretsiz herhangi bir Sosyal medya üzerinde oyunlarımızın paylaşılması durumunda ve birden fazla kişinin kullandığı üyelikler iptal edilecektir.

You have no rights to post comments