06.03.2018 SALI KOCAELİ / ALTILI TUTTU

 

06.03.2018 SALI KOCAELİ

1.Ayak:  Son yarışında beraber koşan isimler IŞKINAT (1) ile YOL BULAN (6) bugünde en şanslı durumdalar. 2100 metrede Işkınat yarışı kazanırken Yolbulan da yarım boy farkla arkasında üçüncü kalmıştı. Bugün o yarışa göre çok az kilo farkları var ama Yol Bulan biraz kilo avantajına sahip. Koşuyu bugünde kaçacak Egebeyi forse etmiş son metrelerde Işkınat içeriden Yolbulan ise en dışarıdan gelmişti. Koşunun tekrarını seyredebilir bugünde bu ikilinin son metrelerdeki atakları birinciyi belirleyebilir. Ufak uponlar bu ikili ile geçsin geniş oyuncular BAŞKAYNAK (2), EGEBEYİ (3) ve NASUHOĞLU (4) ilavelerini yapsın.

2.Ayak:  Sık koştğu yarışların ardından 1 ay ara verip son 1 aydırda çok ciddi hazırlanan JETTAY (7) ile koşunun temposunu belirleyecek olan, koşuyu çok süratlendirdiğinde yarışın tüm sonucunu etkileyebilecek YENİLMEZ (9) başa yazacağım. Bugün 1200 metrede sürat felaket getirebilir başlarda bu ikili çok aşırı tempo koyarlarsa yarış bitmez sonlarda gelecek isimlerde iddialı olur. DUKE OF ISTANBUL (5), ANTONOV (2) ve VELİAHT (1) ilk etapta rakipler olarak görüyorum devamında istenirse bu tip yarışlarda işi zor görünse de TOKATÇI (8) ilavesi olabilir.

3.Ayak: ANATOLIAN STORM (1) Bursa ve Kocaeli'de nerede uygun yarış varsa koşuyor. Yarış kazanma sayısı düşük olsa da her yarış bir şeyler topluyor boş geçmiyor. Özellikle çalıştığı hazırlandığı Kocaeli pisti ev sahibi avantajıyla iyi koştuğu yer. Uzun mesafeleri seviyor ama 60 kiloluk sıkleti sorun yaratabilir. CAPTAIN STEEL (2) en yakın rakip ve 6 kilo eksik koşması ile ciddi şanslı gibi görünse de ben 50 kiloluk diğer 4 attanda sürpriz bekliyorum. Altılı cazip sonuçlara gidecekse burada sürpriz olmalı. FLASH GORDON (4), LARRT BIRD (3), PAN ŞKRYEL (5) ve BON BON BORA (6) daha sonra tuttuğum sıradır.

4.Ayak: Kocaeli'de koştuğu 1900 metrelik yarışında Öilhan'ın 1 boy gerisinde başarılı bir ikincilik yapan BİNBİR (1) koşunun içinde pek acelecilik yapmamış viraja kadar sabırla beklemiş, son düzlüğe gelirken bir anda koşuyu süratlendirmeye çalışmış ama bunu pek becerememiş aralarda kalmıştı. O gün bariyeri tercihleyen büyük favori Özilhan iki atın arasına giren rakibini son metrelerde geçip koşuyu kazanırken Binbir'de hemen sağrısındaydı. Bugün burada Özilhan olsa yanına at yazmadık. Binbir devamında İstanbul'a gitti Akkula'nın kazandığı Kısa Vade 6 yarışta koştu Reisoğlu ve Gölgesiz'in hemen dibinde dördüncü kaldı. O yarıştada önde giden iki rakibinin arkasına yattı, virajda yürüdü koşuya hakim olup avantaj almaya çalıştı ama dışına gelen Akkula safkanı etkiledi, son 50 metreye kadar birincilik mücadelesi içindeydi ama kaybettiği temposu ile dördüncü kaldı. Bugün son iki yarışındaki gibi ciddi rakipleri olmadığını düşündüğümden yine aynı taktikle viraj üzeri yürüyüp liderliği alacağını ve kimseye yakalanmadan bitireceğini düşünüyorum.

5.Ayak: BLACK ADLER (2) her yarış oynuyorum ama hepte diyorum, zor bir at güvenilmez, inanılmaz, viraja rahat gelir sonunu giteremez jokey iter durur kamçı yer kafasını kaldırır ne yapacağı belli olmaz. Ama canı isterse de daha iyi gruplarıda geçer. Bu koşuda safkanı yine ilk sıraya koydum ama FREEDOM FLIGHT (7), ROYAL STORY (8), ADALSON (9), ALFA KIZI (1), MAYSAPERA (12), YEŞİLLİBEY (4) ilavelerini yapıp bu koşuyu kalabalık geçeceğim.

Beşinci ayak çok iyi koşacağı bilgilerini aldığım 13 MY NUMBER ilavesi yapalım

6.Ayak:  Son ayak 1700 metre olunca ibre SEVDA TÜRKÜSÜ (6) ve CENESİM (2) ne dönüyor. Yarışın başında kaçacak Aquila ve hemen peşine takılacak Haberli bence yarışı bitirme olasılığı düşük isimler. Yarış bir yere kadar gelir, virajı belki bu ikili önde döner ama son metrelerde Sevda Türküsü ile Cenesim'den hangisi daha iyi bir yer bulur sprinti yerinde zamanında yaparsa o yarışı kazanır. Üçlüyü yeni bitirmiş bu safkanlar için önde kaçıp bitirilecek bir mesafe olmadığını düşünüyorum. ..

KOCAELİ ALTILIM
1.Ayak: 1.6  / 2.3.4
2.Ayak: 7.9.5.2.1.8
3.Ayak:
 1.2
4.Ayak: 1-BİNBİR

5.Ayak: 2.7.8.9.1.12.4.13
6.Ayak: 6.2

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz

Lütfen önce kendiniz mağdur olmamak ve daha sonrada site içindeki üye diğer arkadaşlarımızında hakkını bir nevi gasp etmemek adına üyelik ve şifrelerinizi kimseyle paylaşmamanızı rica ediyoruz. Mevcut paylaştığınız şifrelerinizi CANLI YARDIM dan bağlanıp değiştirebilirsiniz.

Ayrıca Ücretli yada ücretsiz herhangi bir Sosyal medya üzerinde oyunlarımızın paylaşılması, yazılı basın ve yayın organında tahmin, yorum, yarış yazarlığı yapan kişi yada kurumlara bağlı herhangi bir üyelik tespiti durumunda üyelikleri anında iptal edilecektir.

.

You have no rights to post comments