28.02.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL / ALTILI TUTTU

28.02.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL

İstanbul'da da hava yağmurlu pist sentetik pek su tutmuyor ama bugün cazip sonuçlar doğabilecek bir yapıda olabilir. Biz yorumları yazdıktan sonra koşudan çıkacaklarda olabilir, oynamadan önce çıkan atları ve çıkan olursa değişebilecek şablonumuzu kontrol edin.

1.Ayak:  İlk koşuda bütün safkanların şansı var diye düşünüyorum. Ben yine yedi safkanı ikiye böldüm isteyen ilk grubu değerledirebilir diye düşünüyorum. Dişilere ait Şartlı 3 koşuda uzun mesafe çok cazip bir sonucu doğurabilir. ELLIANNA (1) geçen sene 4 Şart kazanmıştı daha sonra tatminkar koştu bu sene tek yarış gördü ve kilo oldukça ağır olmasına rağmen mesafe safkana uygun diye düşünüyorum. Daha yarış kazanamamış olsada FUNNY FAMILLIAR (3) verdiği arada iyi hazırlanmış bir isim ve Aracı ekürisinin safkanı başta yazalım. KUDO (4) uzun tecrübesi olan ve 2000 metrede kazanmış bir isim olarak her kuponda olmalı. CERENSEL (2) ilk yarışını kazanmış bir isim. Orijin olarak uzunda daha iyi koşacak gibi görünüyor. Rakiplerlde uygun ve Halil Parıldar sorun çıkarmazsa birincilikte iddialıdır. İlk dört ismi başa koydum dah asonra OKYPETA (6), AIGRETTE (5) ve SİNSİRELLA (7) öneririm.

2.Ayak:  Koşu hayatına bugün başlayacak olan İLGÖZ (6) çok uzun zamandır hazırlanan ve çalışmalarında dikkat çeken bir isim. Uzun işinden sonra kısa çalışmasıda oldukça umut veren bu safkan şablonumuzda ilk sırayı alıyor. Koştuğu bu seneki yarışlarında pek umut vermese de geçen seneden beri takipte olduğumuz ŞERİFEBACI (10) en ciddi rakip olacak gibi görünüyor. HABERLİ (5) Kocaeli'de hazırlanıp koşmuştu bugün İstanbul ıslak sentetik pistinde bence kazanma ihtimali var. Yine ilk defa koşacak olan BEJANOVA (2) hazır görünen bir isim olarak kuponlarda olmalı. SOĞUKPINAR (8) bu safkanlardan sonra değerlendireceğim isim olup SÜREYYA HANIM (9), KOŞPITIRCIK (7) ve DESTENUR (4) bu pistte cazip sonuç alabilecek isimler.

3.Ayak: ZAFER ATEŞİ (1) uzun mesafelerde üçtür harika performanslar sergiliyor. Özcan binip kazanmış sonraki iki yarışında Karataş'la birinciliğe uzanmıştı, son iki yarışında BAYBAŞKAN (3) ı geçmişti ama bu sefer Baybaşkan rövanşı alabilecek ikinciliklere son verip Zafer Ateşi'ni ikincilikte bırakabilecek durumda. Yarışın temposu bir yarış görmüş HOSLİ (4) ye de yarayabilir. Tek yazan veya en çok iki at yazan varken biz üçünü de yazalım hem garanti, hem de cazip olsun.

4.Ayak: Ocak ayı başında 45 günlük aradan sonra ilk yarışında 3. olan URLA FIRTINASI (6) devamında altıncılığında hayal kırklığı yaratmış ama uzun mesafeye çıktığı koşuyu ise kazanmıştı. Karataş ikidir bindi bugün üçüncü kez üstünde ve Speedy Wolf'un kardeşi bu safkan bu Handikap 14 yarışta çok şanslı durumda. Uzun aradan sonra bugün sahaya çıkacak olan bugüne kadar kum veya sentetik koşmamış SHANE (2) için yağmur avantaj olabilir. YELYARAN (8) da çok sık koşuyor ama ilginç potansiyelli bir isim ve bu potansiyel daha kendini gösteremedi her an patlayabilir. Kaliteli safkan SARI EFE (4) ve aradan sonra sentetikte kazanan PAÇİ (7) diğer şanslı isimler..

5.Ayak: Beşinci ayakta üç tane dikkatimi çeken isim var. Özellikle SEVDA TÜRKÜSÜ (8) Ocak ayı sonunda ve geçen haftaki son yarışında üçüncülükler aldı ki sentetik olsun kum olsun her yerde iyi koşabileceğini gösterdi. Bugün Kocakaya binmesi avantaj diyor mutlaka ilk sırada değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. CENESİM (2) ise hayatının ikinci yarışında çok etkileyici bir yarış çıkardı. Sevda Türküsü'nü geçmeyi başarmıştı bugün kilosuda değişmedi ve Gökhan Gökçe yeniden biniyor bence çok şanslı olur. Son olarak ta Kurtel'lerin SU GAZELİ (10) yazacağım. Vakurkız'ın kardeşi safkan idmanlarında da oldukça iyi görünüyor. Bence bu üçlü ile bu koşu geçilir.

6.Ayak: Erayhan'ın kazandığı son yarışında üçüncü kalan AKFETİH (11) koşuyu en geride takip etmiş hiç acele etmeden son metrelerde ataklarını arttırıp üçüncü olmuştu. Aslında bu senaryo bugün için değil her yarışta tekrarlanıyor ama bugün değişen şey jokeyi. Hişman Çizik her ne kadar son yarışlarında pek başarılı değil zor kazanıyor ama bugün sertliğini gösterir zamanında teşvik eder, geçildiği rakibi Olgunbaba kilo almışken uygun kilosunun avantajını kullanır ve zor kazanan bu ikili İstanbul'un kapanışını yapıp yarışı ilk sırada tamamlar diye düşünüyorum. Ben kuponumu günün en kalabalık ayağında ki Akfetih üzerine kurdum.

İSTANBUL ALTILIM
1.Ayak: 1.3.4.2
2.Ayak: 6.10.5.2.8

3.Ayak:
1.3.4
4.Ayak:
6.2.8.4.7
5.Ayak: 8.2.10 
6.Ayak: 11-AKFETİH


BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-
Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments