26.02.2018 BURSA / ALTILI TUTTU 1.085 TL

26.02.2018 PAZARTESİ BURSA

Türkiye Jokey Kulübünün Yeni başkanını Serdal Adalı'yı, yönetim kurulunu ve Asli üye olma hakkı kazanan Hayrullah Doğan, Tayral Tutumlu, Nedim Akagündüz ve Mustafa Ülkan Delikan'ı tebrik ederek bugünkü yazımıza başlayalım.

Çok zayıf programda iki tane % 60 üzeri Agf at var... İki tane % 50 ye yakın isimde olunca dünkü İzmir gibi düşük bir ikramiye verme olasılığı yüksek. Biz hedefi yüksek tuttuk bazı Agf leri yıkmaya çalıştık, tahminimizi öyle yaptık.

1.Ayak:  Yamak 1 yarışı ile Altılıya başlayacağız ve ŞAHİNGÖZ (6) başa koyacağız. 31 Ocak günü bu mesafede Yamak 1 yarışında buradaki aprantisi ile aynı rakipleri uzak geçerek kazanan safkan bugün neden kazanmasın... Safkan arkasından Kocaeli'de üçüncülük yaptı ama bugünkü rakipler değildi farklı pist farklı rakiplerdi yinede kötü koşmamıştı. Bugünkü rakipler IŞKINAT (5), KUTLUERİNOĞLU (1) ve EGEBEYİ (4) gözükse de BURAKŞAH (2) ta başta kuponlarda olmalı. Geriye iki isim kaldı YOLBULAN (7) bu grubun en çok kazananı DÖKERBEY (3) de bu yaşında ilk kez Dilbağı takıldı ters koşabilir.

2.Ayak:  Dişilere ait Maiden koşuda SAMBERKHAN (10), ASLINAZ (1) son yarışlarındaki başarıları ile ön planda gözüken isimler. Samberkhan vasat bir orijin ama Miralp arkası uzun mesafede üçüncülük yaptı bugün kısaya dönmesi etkilemezse şansı yüksek olur. Aslınaz ise her yarış bir yerlere kadar geliyor kısada iyi koşup kazanamıyor bugün de birinciliği zorlar. Bu ikiliden sonra İLBÜKE (8) şanslı. Son yarışı kötü ama Kocaeli'de koşmuştu bugün iyi koştuğu 17 yarışta 10 kere tabela yaptığı Bursa pistine geri döndü bence şansı yüksek. ÇİKOLATALI (4) ise derecede pek yok ama ikidir kötü koşmuyor. Bugünde bu dört isim kuponlarda olacak. Bu yarışın Bombası galopları kötü olmayan ESLEMCAN (6) olur.

3.Ayak: Maiden ve Handikap 14 koşuyu birinci bitiren arkasından Kısa Vade yarışta beşinci kalan MANZARA (2) Özcan Yıldırım ile en şanslı isim. Son yarışını kolay kazanan OĞLUM ALİ (1) bugün kazandığı aprantisi Halil Kaplan hata yapmazsa yine iddialı olur. KIZIKHAN (3) kötü bir at değil Nevzat'ta formda bu ikili koşuyu cazipleştirebilir. STARBABA (5) ile FAITHFUL WOLF (4) diğer ihtimaller. .

4.Ayak: Herkes ROMEO (2) oynuyor bir şey demem şansı çok,  üçtür kazanıyor 2018 e müthiş başladı ve sürdürmek için bugün yine sahada olacak. Fakat ben bugün TEKİNER (4) den çok ümitliyim. Sekizinci oldu Grup 3 koşuda uzun mesafede başarılı olmamış olması bu yarış için ölçü değil. Ondan önce 1400 de İzmir'de Yeltay, Cömert Çocuk arkası üçüncülüğü kadar koşarsa bugün  Romeo'yu geçebilir. İki ismi birbirinden ayırmamak lazım.

5.Ayak: Furkan Karakurt'un üzerinde bir uğursuzluk var 15 Ocak'tan itibaren favoride olsa plasede olsa sürprizde olsa bazı safkanlarla ikincilikler yapıyor ama kazanmayı beceremiyor. 93 yarışta at bindi 5 tane kazanabildi 15 kere ikinci oldu. Ne zamanki o tweeti attı 2-3 liralık oyun yapanlar bize laf söylüyorlar dedi, yarışseverden tepkiyi yedi o günden beri birincilik hayal oldu. Bugün SÜMELHAN (1) bu rakipleri geçmeyi başarabilecek kalitede ve formda bir isim. Normalde Gündüzeli binerdi ama kilo düşsün diye Furkan'ı yazdılar bu gudubetlik etkili olmazsa birincilik uzak değil, zor değil. Son ayak kalabalık tutmak istediğimden bu safkanı tek bıraktım.

6.Ayak: Son ayakta kalabalık tutup sürpriz bekleyeceğim. BEDWULF (1) geçen senenin kapanışını ve bu senenin başlangıcını çok iyi yaptı. İyi gruplar iyi koşular gösterdi birincilikler aldı. Özcan Yıldırım ile bu koşuyuda kazanır demek çok kolay aslında ama benim kupon kurgum buranında sürpriz olması üzerine kurulu olduğundan çok ismi kuponda düşündüm. ILDIR RÜZGARI (4), RIGHT OR WRONG (5), YILMAZHAN (7) , SUHARRY (6), FORTE (2) ayrımsız kuponda olsun.  Pek tutmuyorum ama önerilen isimlerden YENİLMEZ (9) bir tek dışarıda kaldı onu da ekleyelim geçelim.

BURSA ALTILIM
1.Ayak: 6.5.1.4.2
2.Ayak: 10.1.8.4.6
3.Ayak:
2.1.3 / 5.4 
4.Ayak:
2.4 
5.Ayak: 1-SUMELHAN
6.Ayak: 1.4.5.7.6.2.9


BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments