23.02.2018 İZMİR / ALTILI TUTTU 343 TL

 

23.02.2018 CUMA İZMİR

1.Ayak: Uzun mesafelerde başarılı olan ve yarış süratli gittiğinde sonlarda kendini gösteren GÖNÜL AVCISI (2) bir türlü sprint yerini ve zamanını ayarlayamıyor ve kendisine uygun bir jokey bir türlü bulamıyor. Bugün yarışın çok süratli gideceğini düşünmüyorum ama Halil Kaplan safkana ilk defa biniyor. İlk biniş biraz uyumlu olursa öne erken gelir önde kaçacak TOMURCUK ÇİÇEK (3) ile farkı fazla açmazsa şanslı olabilir. Tomurcuk Çiçek ise önde yalnız kalacak bir isim. Çıkar liderliği alrı kimsede rahatsız etmez ise sonlara kadar direnmesi olası. Safkanı son yarışında ekürisi Özuçan bozmuştu bugün kendisini rahatsız edecek eküriside yok çıktığı gibi bitirebilir. Daha uygun kilolu isimlerden ASİ KIRTAY (5), zaman zaman iyi koşular çıkaran, İsa Yıldırım ile bir dördüncülüğü olan BAHANE (4), istikrarlı ama ağır kilolu LADY HATUN (1) ve yien ne zaman ne koşacağı belli olmayan KIZIM İDİL (6) sıralaması ile ilk ayağı 6 safkanla geçiyorum.

2.Ayak: SU MELEK (12) in geçen haftaki yarışını bir kaç kere seyrettim. Çok az yarış binen acemi aprantisi Ümit Özcan safkana bindi, ilk yarışı olmasına rağmen hemen çıktı liderliği aldı ve seri stili ile koşuyu forse ederek son 50 metreye kadar öndeydi. Virajı dönerken bir ara durdu diyordum ama temposu fazla düşmedi, koşu içinde biraz fazla süratlenmesine rağmen sonlara kadar direndi. O gün sahanın tekiydi, herkes bu safkan yüklenmişti, ilk yarışı ama çok hazır deniyordu, iyi bir tay olduğunu da orada gösterdi. Bugün Mustafa Çiçek bindi ve ilk yarışında 1400 metreyi 1.41.18 koşan bir tayın, o formunu aynen koruduğu için çok daha iyi koşması lazım. O yarışı tekrarlarsa bugün en yakın rakibine 1,5 saniye yapar gibi görünüyor. ne kadar favoride olsa ben bu safkanın yanına mantık olarak at yazamam.

3.Ayak: ZAFER MEYDANI (4) göstermiş olduğu performanslarla dikkat çeken isim. Geçen sene son gün kazanmıştı, 2018 de 5 yarış koştu tam 2 aylık bölümde 7. yarışına çıkıyor. Çok sık koşuyor diye geçen gün yazmadığım yine İlhan Güçlü'nün atının nasıl kazandığını hatırlıyorsunuzdur. Bu eküriler ilginç bir şeyler yapıyorlar yoksa bu kadar sık koşup kazanmaları bence altın yumurtlayan tavuğu kesmek gibi. Sırf bu safkanların üstüne gittikleri için yarış yaşamları uzun olmuyor, safkana yazık ediyorlar. Kazanma ihtimali var ama uzun bir yarış yaşamı olma ihtimali yok. DÖKERSON (6), GÜÇLÜ KIZ (3), TINASOĞLU (7) ve STAR FORCE (2) sonraki ihtimaller. Yeriniz genişse ÖZKURT (1) ve POSSIONIS (5) da yazmak bu koşuyu kapamak lazım.

4.Ayak: Yine İlhan Güçlü adına koşan ve Mehmet Kaya'nın bindiği KAYA LOGOSU (1) karşımızda. 27 Aralık'tan 23 Şubat'a kadar 2 aydan az bir zaman ve safkan 7. yarışına çıkıyor. Uygun grup buluyor, denk getiriyor, kaydediyor ve koşuyorlar, son iki yarışını da kazanıyor. Bugünkü gibi 2000 metre de yarışı yok ve mesafe tecrübesi olmadığından tek yazmaktan yana değilim.  1900 metrelerde tabelalar yapmış, kaçıp önde yarışa tempo verecek, bugün Crazy Mountain'in arkasına yatacak, iki gidip sonra rakibini atlatacak ÇINAR BEY (2) ile beraber kuponumda değerlendireceğim. At yazacaksak iki aylık aradan sonra bir yarış gören MEKİSKİR (4) değerlendirilmesi mantıklı görünüyor.

5.Ayak: Kısa Vade 6 Urla Koşusunda seri safkan MY ROYAL SUN (2) başta gözüküyor olsa da bu safkanın yanına son yarışlarını Kocaeli'de beraber koşan iki ismi mutlaka koyacağım. Özellikle bugün çok tutulmayan ROYAL CAPUCCINO (8) dan çok umutluyum. Mehmet Kaya ve kilo avantajı yakalamış safkan bu sefer birinciliğe kendini atabilir. DEATH RACER (1) inanılmaz bir yükselişte, iyi bekleme zamanında yürüme ile önde kaçanları sonda yine avlayabilir. Bu üçlü kuponda ilk etapta değerlendirilmeli. BABADÖKER (5), BADEGÜL (6), OVA KARTALI (4) ve biraz zor görünse de KARESİ (3) ilavesi geniş kuponlara yapılabilir.

6.Ayak: Son ayak Handikap 15 ve çok süratli bir yarış koşacak. ALDEMİR (4) hayatının ilk yarışını kazanırken dikkatimizi çekmişti devamında altıncı oldu ama son yarışını kazanırken en yakın rakibinin 4 saniye önündeydi. Bugün önde gidecek rakipleri var hemen diplerine yatıp son metreleri bekler diye düşünüyorum başta kendini fazla yıpratmaz ve belki viraj üzerinde gelir ayırmaya çalışır ama önde çok aşırı tempodan KARARLI (3) yararlanabilir. Mustafa Çiçek idaresinde koşacak olan bu safkan uzunda çok koşacak bir kapasiteye sahip. Kilo avantajı Aldemir'de ve bu ikili ayrımsız kuponlarda olacak. Bu koşuda sürprizi ise takibimdeki isimlerden TORUNUM BULUT (12) tan bekliyorum. Bariyerde sıkışıp 4. kaldığı yarışın ardından biz yazınca 9. kalan ama son koşusunda yine kendini gösterip iyi bir yarış çıkaran safkanı bu koşuda cazip bir isim arayanlar değerlendirsin. 

ALTILIM :
1.Ayak: 2.3.5.4.1.6
2.Ayak: 12-SU MELEK
3.Ayak:
4.6.3.2.7 / 1.5
4.Ayak:
1.2.4 
5.Ayak: 2.8.1

6.Ayak: 4.3
/ 12 

KARMA YEDİLİ GANYAN / PLASE
1.Ayak: 1-ADINI SEN KOY
2.Ayak: 2.3.5.4.1.6
3.Ayak: 12-SU MELEK
4.Ayak:
4.6.3.2.7
5.Ayak:
1.2.4 
6.Ayak: 2.8.1
7.Ayak: 4.3

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments